FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Výrazná převaha, ale nakonec jen těsná výhra

BLŠANY – (jt) Revoluce ve fotbale, jak jí předvádí fotbalový svaz měla v Blšanech zádrhel. Delegát, rozhodčí a funkcionáři svazu spolu s domácími se marně snažili o elektronický zápis. Srbická sestava byla v mžiku, ale FAČR odmítl hned čtyři hráče Chmelu pustit do hry. Mezi nimi Zemana, Rajnocha, Němce a tak museli nastoupit náhradníci. Na vině byly chybějící fotografie. 

V úvodu zatlačili domácí soupeře před jeho branku. Už ve 4. minutě orazítkoval Böhm břevno Diveckého branky. O dvě minuty později prošel po pravém křídle Vacek, ale místo přihrávky volil střelu přímo do gólmana Srbic. V 9. pak Böhm těsně minul pravou tyč. Přesně nemířil ani Vacek v 11. minutě, když trefil jen boční síť. Pak přišel první útok hostů. Kuncl se dostal k odraženému míči a mířil přesně do růžku, jenže Jícha stačil skvěle vytáhnout na roh. První branka utkání padla ve 32. minutě. To dostal Malec přihrávku za obranu domácích a oblouček překonal vybíhajícího Jíchu.
Pšt minut před přestávkou se Vidličkovi povedl centr do vápna, ale Šimon hlavičkoval těsně vedle.
I po změně stran začali domácí náporem a hostující obrana začínala mít problémy. Ve 49. stačil ještě  Soukup zblokovat Böhmovu střelu, ale po hodině hry nechali obránci Srbic Míču, aby přihrál zcela volnému Böhmovi, který trefou do šibenice vyrovnal. Za dalších šest minut si spolupráci stejná dvojice zopakovala. Míčův centr poslal Böhm k tyči, ale brankař Divecký stačil míč vytlačit na roh. Krátce na to pálil Vacek a Ciprušuva teč těsně prolétla kolem zadní tyče. V 75. minutě přišla paráda. Vidlička prodloužil na Böhma a Chmelaři se jeho zásluhou ujali vedení. Hosté se probrali a začali hrát aktivněji. Otevřeli ale obranu a to se jim málem nevyplatilo. Pak se hostům povedl brejk, jenže tísněný Malec mířil vedle. Poslední velká šance přišla čtyři minuty před koncem a byl u toho opět Böhm.

Ten se zbavil obránce i gólmana, ale už nedokázal zakončit. Odražený míč se trefil jen Švábenského stojícího v prázdné bráně.
Blšany tak mají první tři body do tabulky po výhře nad nováčkem a v příštím kole jedou na hřiště dalšího nového celku KP do Duchcova.
„Jsme samozřejmě spokojeni s výsledkem, na úvod sezony jsme získali důležité tři body. Hráli jsme trpělivě, hledali jsme místa v soupeřově obraně, který odvedl slušnou práci v ofenzivě. Po vstřelení druhého gólu jsme začali hrát ustrašeně, což se nám mohlo vymstít. Naštěstí se to nestalo," zhodnotil utkání trenér domácích Marcel Lička.

FK Chmel Blšany – TJ Srbice 2:1 (0:1)
Branky: 60., 75. Böhm 2 – 32. Malec.
Rozhodčí: Mecl, Šmíd, Doubek, ŽK 1:3. Diváci: 85
Blšany: Jícha – Šimon, Boruta, Cipruš, Vacek – Vidlička, Kudrlička, Koukal, Štochl (38. Homola) – Míča, Böhm.

Za článek děkuji Jardovi Tošnerovi ze Svobodného hlasu.

FK Chmel Blšany | 10.8.2015 12:00 | 1309x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.11.2023 23:25:44