FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Výměna záložníků: Volek místo Hottka

Dva dny před koncem přestupního termínu a šest dní před začátkem Gambrinus ligy došlo k další, ale možná ještě ne poslední změně v mužstvu Blšan.

Tým po půlroce opouští ofenzivní záložník Jakub Hottek, který se tak stává jubilejním 10. odcházejícím hráčem letošní zimy. Třiadvacetiletého fotbalistu si předčasně z hostování stáhl druholigový Žižkov. Hottek přišel jako posila v létě, ale na podzim toho moc nenahrál. Do sestavy se buď nevešel vůbec, nebo pouze střídal a dohromady nashromáždil pouze 230minut, ani jedno utkání neodehrál celé. Jeho výkony na ligu příliš nestačily a proto pro nás Hottkův odchod nemusí být velkým oslabením.

Na jeho místo, ale zároveň jako určitá náhrada za Daniela Koláře, pak přichází další ze Sparty „B“ hráč Zdeněk Volek. Jedná se rovněž o útočně laděného záložníka, který dosud nastupoval jen ve druhé lize, nemá ještě žádný prvoligový start. S Kolářem má společný post, také věk (21 let) a kmenový klub- AC Spartu. Ani on se nedokáže vejít do prvoligového týmu Sparty a proto ho klub z Prahy půjčil do Blšan na půlroční hostování, aby získal prvoligové zkušenosti. Zatím nelze určit, zda ho náš trenér Bílek na jaře zařadí do základní sestavy. Nicméně na tomto postu máme nedostatek fotbalistů, proto má Volek velkou šanci si v lize zahrát. Možná už v neděli proti Madé Boleslavi.

Tento přestup se odehrál v pondělí 13.2., přestupní termín pro letošní rok končí ve středu 15.2. Nelze vyloučit, že do Blšan přijde ještě jeden fotbalista až úplně na poslední chvíli, tj. v úterý či dokonce až ve středu. Jedním z kandidátů by mohl být i Filip Dort, který v Blšanech hrál už na podzim, poté se vrátil do Liberce, ale tam má problém dostat se do základu, což potvrzují přípravné zápasy Liberce, v nichž Dort obvykle jen střídá. Za těchto okolností by byl jeho návrat do Blšan na další půlrok logický. Zvlášť vezmeme-li v úvahu, že vedení našeho klubu už na počátku zimy prohlásilo, že hodlá přivést zpět jednoho hráče, který již na podzim v týmu působil. A nikdo jiný než záložník Dort už v úvahu nepřipadá, když kouč Sparty Griga prohlásil, že si chce nechat Koláře…

Podle některých pochybných informací (deník Blesk) má do Blšan namířeno i známý fotbalový bavič Pavel Horváth, vracející se z Japonska. Pravdivost této zprávy však není moc pravděpodobná. Je možné, že se dočkáme úplně jiného fotbalisty, ale možná už také nepřijde vůbec nikdo. Odpovědi na otázku „Kdo nás ještě pro jaro posílí?“ se dočkáme nejpozději ve středu večer. Do té doby je tu ještě pár hodin vhodných pro spekulace fanoušků…

FK Chmel Blšany | 13.2.2006 21:45 | 626x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 5.6.2023 19:03:38