FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Výhra o tři góly? Pro Blšany vzácnost

  Zkuste si vzpomenout, kdy naposledy se Blšanům podařilo vyhrát soutěžní zápas   o tři góly, jako v neděli v Hradci. I když to ve fotbale není nijak zvláštní výsledek,   Blšany už se z výhry 3:0 neradovaly několik let… A na hřišti soupeře už vůbec ne.

Už hodně let, pokud se podaří Chmelu vyhrát nějaký zápas, je to jen velmi těsné o jednu, maximálně dvě branky. Přátelské zápasy do takové statistiky samozřejmě nepočítáme. Zkuste si sami tipnout, z jaké doby bude dosud poslední soutěžnmí vítězství o tři branky. Možná si vzpomínáte na památné utkání Blšany – Sparta z konce července 2001, které skončilo právě 3:0 pro Chmel. A věřte, to bylo do včerejšího dne poslední třígólové vítěztví Blšan! Ano, za více než pět let nedokázaly Blšany vyhrát třígólovým rozdílem- až včera. Je pravdou, že mezitím několikrát už naši chlapci 3:0 vedli v průběhu zápasu, ale nikdy takový výsledek tým neudržel až do konce. Naposledy to bylo na jaře 2004 doma s Opavou. Tehdy byl stav stejně jako včera 3:0 už po půlhodině hry, ale nakonec zápas skončil výhrou v poměru 4:3.

Pět let staré vítězství nad Spartou je ale z domácího prostředí. Když budeme hledat tříbrankovou výhru ze hřiště soupeře, musíme zajít ještě hlouběji do historie. Až narazíme na výsledek z 24.kola až ze sezony 1998/1999, nejúspěšnější v historii klubu. Tehdy jsme na cizím hřišti vyhráli dokonce 4:0. A hádejte kdeto bylo – v Hradci Králové! Více než 7 let to tedy trvalo a toto čekání skončilo tam, kde začalo… Hradec vůbec patří mezi místa, kde se Blšanům daří nebývale. Z teď už pěti zápasů jsme tam třikrát vyhráli, dvakrát remizovali a nikdy neprohráli a máme skóre 12:3.

Pro zajímavost, pokud bychom hledali poslední třígólovou porážku Blšan, stačilo by se podívat dva měsíce zpět, na začátek letošní sezony a prohru 0:4 s Jakubčovicemi… vysokých porážek jsme v posledních letech zažili více, o to větší radost je pak z výjimečně vysokého vítězství. Je zajímavé, že v tomto druholigovém kole se výsledek 3:0 vyskytl hned ve 4 zápasech ze sedmi dosud odehraných! Steným způsobem vyhrála i Jihlava, se kterou změříme síly příští týden.

FK Chmel Blšany | 2.10.2006 13:21 | 497x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2023 8:18:16