FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Veteráni Němec s Houšteckým vyučovali.

BLŠANY – Po posledním debaklu ve Štětí se ani věrným nechtělo přijít na fotbal na stadion mezi chmelnicemi. Do Blšan přijel celek bojující o záchranu, kterému jde tedy o každý bod. I pro Chmelaře to bylo důležité utkání a tak v základu nastoupil trenér Josef Němec a do sestavy se také vrátil Zdeněk Hoštecký. Byli to práti tito dva, spolu s kapitánem Mackem, kteří potěšili v dešti duše hrstky fanoušků tím, co na ploše předváděli.

Blšany zahájili náporem a už ve 3. uvolnil Macek Zahálku, ale jeho pokus brankař Bezděkova kryl. Za další dvě minuty se propletl Macek mezi dvěma obránci, poslal míč před bránu na nabíhajícího Faráře a ten jej poslal do sítě – 1:0.. Běžela 17. minuta, když před hranicí vápna složil J. Čížek pronikajícího Němce. Trestný kop si připravil Houštecký a jeho parádní střela vymetla pavučiny z růžku Sailerovy branky. Začátek, jaký v Blšanech už dlouho nepamatují. Jenže pak domácí přestali hrát a toho využil Bezděkov. Ve 29. chyboval Bartoš, ale O.Čaněk míč špatně zpracoval a nestačil přesně zamířit. Za další dvě minuty po zahraném trestném kopu mířil J.Čížek hlavou těsně vedle a hned z další šance trefil O.Čížek břevno blšanské branky. Za další čtyři minuty Bartoš včasným vyběhnutím zastavil O. Čížka, který se řítil na branku po pravém křídle. Poslední příležitost první půle měl domácí Holub, ale místo přehrávky na zcela volného Houšteckého před brankou volil střelu z úhlu, kterou Sailer zneškodnil.

I druhý poločas začali lépe Blšany. V 57. se uvolnil Grůber, který našel nabíhajícího Nového. Jeho střelu Sailer jen vyrazil k Houšteckému. Jeho dělovka z první šla ale nad. Po hodině hry se osmělili hosté a Bartoš musel vytahovat na roh. S blížícím se koncem přidali Chmelaři na důrazu a zatlačili soupeře na jeho polovinu. V 73. založil akci Gruber, jeho pokus obránce jen odkopl k Mackovi, ten posunul na Němce a hrající trenér dal tvrdou střelou pod břevno na 3:0. Za dalších pět minut nevyšel hostům ofsajd systém a přestali hrát. Toho využil Houštecký, který přenesl míč na Nového a ten dával do prázdné – 4:0. O minutu později na mokré trávě uklouzl Drbohlav, ale bezděkovský Krása příležitost ke snížení nevyužil. V 83. získal na polovině hřiště míč Macek, čel sám středem, ale trefil jen Sailera v brance. Vše si vynahradil za dvě minuty, kdy míč k zadní čáře zatáhl střídající Matucha a Macek přízemní střelou dal pátou branku. Minutu před koncem Matucha dal do prázdné brány šestou branku Chmelu. Dalším soupeřem Blšan je rovněž hratelný soupeř z Modlan.

FK Chmel Blšany – SK Bezděkov 6:0 (2:0)

Branky: 5. Farář, 17. Houštecký, 73. Němec, 78. Nový, 85. Macek, 89. MAtucha

Razhodčí: Zvonař, Beneš, Živnůstka           ŽK: 4:3   20 diváků

Blšany: Bartoš – Zahálka, Lanc, Siegl, Drbohlav, Gruber (81. Letko), Macek, Němec, Houštecký, Holub (48. Nový), Farář (85. Matucha).

Za článek děkuji Jardovi Tošnerovi


FK Chmel Blšany | 14.5.2013 10:31 | 1061x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.9.2023 14:27:20