FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Velikonoční víkend blšanskému fotbalu svědčil

  Již druhý týden po sobě mohou být fanoučci Blšan spokojení s děním v klubu.   Tradiční ohlédnutí za víkendovými zápasy, které se nějakým způsobem týkaly   Blšan, tak opět může být plné optimismu. Zdá se, že po dlouhé době jde fotbal v   Blšanech nahoru.

Muži ve druhé lize dokázali vyhrát druhý domácí zápas za sebou! A porazit Čáslav není nic samozřejmého ani lehkého. Pravda, především první poločas za mnoho nestál, ale je důležité, že se mužstvo učí vyhrávat vyrovnané zápasy, což dříve (i na podzim) neplatilo. Góly nakonec také někdo umí dát. Michal Smejkal ukázal, že jako útočníka jsme ho angažovali oprávněně, navíc i zahraniční posily jsou schopny rozhodnout zápas. Bude-li toto pokračovat, není se o záchranu třeba obávat. Třeba se s lepšími výsledky postupně zlepší i obraz hry a diváky to začne zase táhnout na blšanský stadion.

Na postup v tabulce ze sestupových míst to bohužel nestačilo. Jenže na předposledním místě jsme už jen o skóre. Spodek tabulky se hodně vyrovanal, nás zklamalo vítězství béčka Olomouce v Třinci, smíšené pocity máme z remízy Hlučína s Hradcem. Radostným výsledkem byla porážka Vítkovic, ale také remíza Bystrce s Ústí nad Labem – oba kluby jsou v podstatě našimi konkurenty. Nelze předpokládat, že ostatní mužstva budou pořád prohrávat. Nikdo není tak slabý, aby byl odepsaný. Dostihy o záchranu budou pokračovat celé jaro, v loňské sezoně se sestupovalo i s 34 body!!! Musíme toho tedy ještě hodně ukopat. Zbylých 10 kol bude určitě o co hrát a o napětí je postaráno. Hlavně, že jsme stále naplno ve hře.

Pro zajímavost – dramatizuje se situace Olomouce v první lize. Stále prohrává a je už jen 3 body nad sestupem. Pokud by to Hanáci nakonec dotáhli do druhé ligy, měli bychom o starost méně – jejich Béčko by letělo z druhé ligy do MSFL bez ohledu na výsledky. Měli bychom tak fandit Příbrami a Zlínu, kteréžto týmy mohou nakonec Sigmu do sestupu uvrhnout. Když už jsme u té druhé ligy – víte, že o víkendu nastoupilo v Gambrinus lize 22 hráčů, co někdy kopali v Blšanech? Zahrál si třeba i Psohlavec v Plzni (a dal gól). Slavii k titulu pomáhá dlouholetý srdcař a stále ještě kmenový hráč Blšan, Jan Vorel. Stopa, kterou náš klub zanechává v českém fotbale, je nadále velmi zřetelná.

Nesmírně úspěšný víkend zažily dorosty Blšan. Vyhrály všechna svá utkání, zejména výhra staršího A-dorostu nad Ústí nad Labem byla důležitá, protože šlo o přímý boj o postup. Nyní je vše v blšanských rukách a nedostane-li se náš dorost do nečekaného útlumu, postup do České ligy mu už nikdo nevezme. Pomalu, pomalinku začínáme řešit jiný a nový problém… kdo bude za rok v té České lize kopat? Fotbalově silný ročník 1988 v létě končí a bohužel ročník 1989 mnoho úspěchů v minulosti nezaznamenal. Bude to chtít posílit. Ale na to je ještě čas, teď je třeba v klidu dovést sezonu do postupového konce. A pak – mladší dorost tažený ročníkem 1990 zdolal silné Ústí 4:0 a ukazuje, že také umí hrát fotbal na úrovni. Vyhrály i oba rezervní dorosty. Je na čem stavět…

Bohužel, prohrálo blšanské mužské Béčko. Ale nic jiného jsme ani nemohli očekávat, vždyť hrálo na půdě Sokola Brozany, nejsilnějšího mužstva přeboru. Tam není nutné bodovat, klíčové zápasy s týmy bojujícími o záchranu teprve přijdou. Zatím je Chmel „B“ poslední, ale není ještě jisté, kolikáté místo bude stačit na záchranu.

Důležité je pro nás dění v mužské divizi B. Bohužel, B-tým partnerského Mostu i s dvěma našimi hráči, Čonkou a Bednářem, se stále více propadá. Na posledním místě má ztrátu na záchranu už 7 bodů! O víkendu v klíčovém souboji o záchranu podlehlo 0:2 v Děčíně, oba naši hráči odehráli celý zápas. Mostecké vedení bude pomalu muset začít přemýšlet, co udělá, když B-tým spadne do přeboru. Každopádně to bude problém, který se v konečném důsledku odrazí v situaci Blšan, pro které je mostecké Béčko zdrojem hráčů. Navíc potřebujeme, aby se v divizi B zachránily týmy z Ústeckého kraje, pokud možno všechny. Potom by se z krajského přeboru nesestupovalo.

Přes některé drobné nezdary lze poslední dny považovat za nesmírně úspěšné. Muži se razantně přiblížili záchraně a dorostenci jsou už jen krůček postupu do České ligy. Pokud se obojí povede, převýší to všechny ostatní případné neúspěchy!

FK Chmel Blšany | 11.4.2007 0:20 | 533x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 25.9.2023 18:08:44