FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Velikonoční trápení v Kryrech

Zdenko Frťala, trenér B-týmu O nedělním zápase A-týmu proti Ostravě bylo už napsáno dost, nyní je na čase podívat se i na zápas Béčka, které už den předtím hostilo Žižkov a prohrálo 0:1. Utkání viděl a popisuje Jaromír Hykl

Velikonoční svátky mají pro nás dvojitou porci fotbalu.Béčko v Kryrech s Viktorkou a v neděli odpoledne čeká naše kluky souboj s chachahary ! Pod rozhlednou je příjemná atmosféra.Sluníčko už trochu hřeje, čeká nás sváteční řízek k obědu a tak ještě kdybychom tak viděli několik gólů v síti pražáků ? to by byl začátek jako zvon! Moc diváků dneska není, méně než minulé domácí boje. Že by je odradila poslední domácí porážka? No spíš zahrádkáři už začínají věnovat svůj čas záhonům a pařeništím a možná také cesty na velikonočních návštěvy svých známých odčerpaly diváky. Nevím, ale rozhodčí Blažek (?Černej blonďák? jak ho nazval jeden z fanoušků) zahajuje utkání a na tribuně nás sedí patnáct i s hlasatelem v kabině. Ale s přibývajícími minutami se tribunka trochu plní a i lidí okolo hřiště přibývá.

Béčko nastupuje s Bučkem v brance a s distancovaným Šourkem na stoperu. Plánička si odpykává trest. Škoda v posledních zápasech měl formu. Kuba Süsser, Klasna a Kacafírek nejsou ani na lavičce.Chystají se asi na Baníček. V sestavě se objevil Honza Vrábík jako druhý stoper. Beránkové nastoupili oba dva a góly budou dávat Macháček a Uhliar s číslem 8 !!! Tohoto hráče si budu už opravdu pamatovat a už nikdy si ho s nikým nespletu !!! Fakt slibuju !!! Vlastně budu se snažit si nesplést žádného hráče a pokud se to někdy stane, omlouvám se všem, kterých se to dotkne. Nejsem novinář, nejsem žurnalista a píšu své postřehy jen tak pro radost, amatérsky a rád se o ně podělím s lidmi, kteří na utkání jsou i s lidmi, kteří tu být nemohou. Na soupisku nemám nárok, osobně se s kluky neznám, tak se může chybička vloudit. Občas se mi i stane, že se zakoukám někam jinam než na plochu a některá skutečnost, třeba i zásadní, mi uteče. No co se dá dělat, nejde mi o přesnou novinářskou reportáž, ale o své pocity z události. Sváteční události, kterou pro mnohé z nás fotbal je a bude!

No kecám a zatím se už hraje. Začátek jako vždy trochu opatrný. První šanci má Viktorka už v páté minutě, ale na delší dobu poslední. Chmelaři mají lepší nástup. Vypadá to od začátku, že pruhovaní z Prahy přijeli pro bod a budou hrát na brejky se silně zabezpečenou obranou. Na tribuně sedí fanouškové Žižkova, ale moc nefandí. Trochu se špičkuje s místními skalními, ale myslím pohoda. Ve 26. minutě první přímá střela na branku Žižkova- kapitán Zelinka. Chvilku potom v obrovské šanci Uhliar ? scházel krůček a mohlo být v Kryrech veselo. Nebylo. Tlak pomalu ustává a hra upadá do průměru. Nevíc problémů dělá pravá strana Viktorky . Mrázek a Volek několikrát vystrašili Bučka a Krejčíka v obraně. A už je to tady. Nepřesné přihrávky, chybuje i Šourek ? Benda jde sám na Bučka a v pohodě zasunuje míč podle něj. Prohráváme 0 : 1 ! Nedaří se vrátit úder. Gól trochu dopadá na psychiku hráčů. Marná snaha . Ještě Bednář střílí hodně mimo a konec poločasu. Jde se na klobásu. Pivko ani ne. Jednak řídím a jednak lahváč není to pravé ořechové! Možná, že by náčelník ?Občerstvovny? mohl pořídit soudek točeného. Chlapů je tu dost, zítra tu hrajou holky z Kryr důležitý mač, to přijde taky solidní návštěva. Určitě by pivčo nezústalo a prodalo by se..

Během první půlky se obecenstvo rozrostlo, těžko odhadnout, ale do stovky moc chybět nebude.Odhaduji tak na osmdesát milovníků fotbalu. Mohli bychom to obrátit jako se Sokolovem, to by byla paráda. Bednář už zústal v kabině. Nahrazuje ho Gregor. Hned první šance Uhliara asi ve 48 minutě. Snad je zatlačíme a Žižkov udělá chybu. Ale je tu jeden z rozhodujících momentů utkání. Hrubý falul hráče Viktorky, ale dost záludný. Řekl bych na červenou, ale rozhodčí tahá žlutou. Uhliar se to snaží řešit po svém a vyjadřuje svůj nesouhlas s rozhodnutím hlavního sudího i se zákrokem kapitána pražanů, ten mu šlape na nohu a to neměl Uhliarovi dělat. Ondra do něj strká a ten se až příliš ochotně kácí k zemi. Je to jasné ? červená pro naši osmičku a jdeme do desíti. Skoro celý poločas v oslabení, tak to vidím černě.

Trenér Frťala jde do rizika. Šourek hraje v záloze a obrana hraje ve třech ! Můžu říct, že Vrábik zvládl svoji úlohu posledního hráče se ctí. Líbí se mi v některých obraných zákrocích víc než Šourek. Bojuje, snaží se, obranu si řídí s přehledem. Kupodivu naši v desíti vyvíjejí větší tlak než v první půli. Hra se trochu přiostřila, přibylo nečistých zákroků na obou stranách. Máme několik šancí. Šourek po rohu hlavičkuje těsně nad. Zelinka dostává žlutou kartu. Buček moc práce nemá a při několika únicích zasahuje s přehledem. Ještě šance Gregora, ale už je to křeč. Šourkovi se v záloze daří líp než v obraně. Tlačí mužstvo dopředu, ale hra se drobí. Žižkováci zdržují, probíhá několik taktických střídání a už se bohužel asi nic nestane. A je tu konec. Ani bod za remízu nám nezůstal. Viktorka si přijela pro jeden a veze všechny. Řekl bych, že Blšany hrály fotbal a Žižkov bral body. Tak to někdy chodí, jeden povedený únik, chyba obránce a utkání je rozhodnuto. Porážku si kluci nezasloužili. Ale je pravda, že ta produktivita není nic moc. Gólů padá málo. Ve středu přijede Litvínov, bude to těžké?
Tak jdeme na ten sváteční oběd. Trochu nám ten bramborový salát zhořkne, ale zítra si spravíme chuť na Ostravě v Blšanech. Jdu připravit paličky a bubny ! Zítra to budou kluci potřebovat?

Jaromír Hykl, fanoušek z Vroutku

FK Chmel Blšany | 18.4.2006 9:11 | 793x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 9:39:09