FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Ve druhé lize jsou odehrána dvě kola

  O víkendu se odehrálo kompletní druhé kolo druhé ligy. Co se zatím v soutěži   odehrálo zajímavého, zejména z pohledu Blšan?

Po dvou zápasech samozřejmě nelze hodnotit kvality týmů, nicméně něco málo napovědět mohou. Předeším se ukazuje, že soutěž nebude tak vyrovnaná, jako například v minulém roce. V létě přibylo mnoho nováčků, kteří ještě v minulé sezoně hráli třetí ligu, nebo dokonce divizi. Tyto kluby ještě často nestihly vytvořit odpovídající rozpočet, zázemí i kádr na běžné druholigové úrovni. Proti nim naopak stojí kluby stabilizované, ambiciózní a bohaté, které touží po postupu do nejvyšší soutěže. Rozdíl mezi nimi je znát.

Favorité na postup z Jihlavy a Hradce Králové vyhráli oba zápasy, daří se i třetímu adeptovi- Žižkovu. A Jakubčovice, které nás v úvodním kole výsledkově smetly, dokázaly vyhrát i druhý zápas s Opavou. A to nikoliv doma, nýbrž na neutrální půdě v Olomouci, kde měli hosté větší podporu fanoušků. Ukazuje se, že vesnický klub kontrolovaný bohatým podnikatelem Hájkem je opravdu silný a bude hrát na špici. Čas zřejmě ukáže, že naše porážka s ním nebyla tak překvapivá a stydět se za ní nemusíme. Určitě nejsme poslední, kdo doma prohraje s Jakubčovicemi…

Náš nejbližší soupeř Třinec prohrál s HFK Olomouc. Po dvou zápasech má na kontě jen jeden bod, a tak bude mít velkou motivaci v Blšanech bodovat. Nicméně v kritické situaci ještě hosté nebudou, protože celá dolní polovina tabulky má jeden bod, nebo žádný. Rozdíly mezi jednotlivými mužstvy budou letos zřejmě značné. Blšany by podle všeho měly být zhruba uprostřed. Těžko myslet na postup, protože Jihlava, Žižkov, Hradec či Jakubčovice jsou příliš silnými soupeři. Na druhou stranu, ani sestupové starosti by nás snad neměly strašit- Bystrc, Třinec, Čáslav nebo Hlučín bychom měli předběhnout.

Ukazuje se, že loňská síla Ústí nad Labem je pryč. Není divu. Klub je majetkově provázán s Teplicemi a právě těm výrazným způsobem vyschl proud peněz do klubu. Poznamenalo to i Ústí, které muselo některé hráče Teplicím odevzdat a samo sehnat nezkušené mladíky. Hodně zvědavá byla veřejnost na návrat dvou klubů se silným zázemím fanoušků a kdysi prvoligistů. Oba zatím neuspěli. Bohemians 1905, kterým fandí i náš trenér Bičovský, měli v úvodu lehký los, ale proti Hlučínu uhráli doma jen remízu, nyní dokonce prohráli v Bystrci. Opava má také jen jeden bod. Ukazuje se, že sami fanoušci k výhrám nestačí, pokud kluby neseženou dostatek kvalitních hráčů.

Když byla řeč o fanoušcích, tak nám těžko mohou ostatní kluby vyčítat nízké návštěvy na stadionu. Na první zápas přišlo do Blšan více diváků, než třeba na HFK Olomouc, Jakubčovice či Vítkovice. Návštěvnost se v Blšanech zřejmě bude během celé sezony pohybovat v rozmezí 500–1000 fanoušků, což by v rámci druhé ligy měl být jen mírný podprůměr.

Po dvou kolech se tedy už Chmel vlastně zařadil tam, kde chce strávit celou sezonu- ve středu tabulky. Snad to tak vydrží, upevnit svou pozici můžeme v nejbližším zápase, kdy hoszíme Třinec, jehož ambice sahají jen k udržení se v soutěži.

FK Chmel Blšany | 13.8.2006 18:56 | 523x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.5.2023 10:29:09