FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

V zápase s Chomutovem se překvapení nekonalo

Bojovnost ? Zkušenost 0 : 2

Kdo se šel podívat na letošní blšanskou premiéru v divizi, určitě nelitoval. Mladý tým zdobila snaha, nasazení a dohrávání soubojů, tedy vlastnosti, které jsme na jaře vídali velice poskrovnu.

Blšany začaly poměrně aktivně, jejich snahu však utnul kdo jiný než rozhodčí, který již ve třetí minutě nařídil dost sporný přímý kop nebezpečně blízko brance chmelařů. Zach však dokázal střelu mířící k tyči vyrazit. O dvě minuty později přišel po zmatcích v blšanské obraně další závar před naší brankou, který se naštěstí podařilo zažehnat. Hra se poté relativně vyrovnala. Míč držel častěji na kopačkách Chomutov, ale pozorná obrana chmelařů hrála bezchybně. V 18. minutě ale hosté několika rychlými přihrávkami na jeden dotek vyšachovali bránící hráče a chomutovský útočník pohodlně překonal bezmocného Zacha. Za dalších pět minutse řítil na brankáře Blšan jeden z hráčů Chomutova, obránce domácích však na poslední chvíli elegantním čistým skluzem dokázal zabránit pohromě. Ve 30. minutě poprvé vystřelili na bránu i blšanští. Hráči soupeře si začali uvědomovat, že si toho mohou dovolit mnohem víc a do útočení se zapojovalo více hráčů, z čehož plynuly problémy pro naši obranu. Hra se odehrávala ve středu hřiště bez mnoha pohledných momentů, z letargie diváky vyvedlo snad jen zranění Poborského a žlutá karta pro Kyncla. Teprve v závěru poločasu se Chomutov nadechl k výraznějšímu náporu, dokud jeden z mnoha centrů do naší šestnáctky neusměrnil do brány nikým nepokrytý Doksanský.

Druhý poločas přinesl podobný fotbal. Blšany neměly kvalitu na to, aby s výsledkem něco udělaly, proto tempo většinou diktovali hosté. Už ve 48. minutě po další chybě obrany trefili břevno. Chmelařům dělaly problémy dlouhé přihrávky za obranu, což řešili mnohdy skluzy na poslední chvíli. V 65. minutě přišla největší příležitost Blšan, když se sám před brankářem zjevil Lesniak, ale s jeho nedůraznou střelou po zemi si brankář poradil. Následovalo několik standartních situací Chomutova, kdy několik nepokrytých hráčů soupeře nedokázalo trefit míč do brány. V 73. minutě unavená obrana Blšan nestačila reagovat na další rychlý výpad Chomutova, hráč soupeře se ale šance zalekl a sám před Zachem pálil vedle. O tři minuty později se opět vyznamenal rozhodčí, jím nařízenou penaltu ale Zach reflexivně vyrazil. Blšanský brankář se v závěru ještě dvakrát vyznamenal při nájezdech soupeře na jeho bránu a udržel tak poměrně lichotivý výsledek 0:2.

Co se povedlo a na čem je potřeba zapracovat? Poměrně dobře zahrála obrana, přes velké množství šancí Chomutova si počínala poměrně jistě. Hráči se nenechali odtlačit v osobních soubojích, nebáli se jít soupeři do těla. Aktivní napadání, neustále nasazení mnohdy překonali fotbalovou kvalitu na straně soupeře. Na jaře jsme měli tým hvězd bez motivace, teď máme neznámé mladíky, kteří to aspoň odjezdí.Vše dirigoval kapitán Vlk, který i za nepříznového stavu hráče hecoval a snažil se s výsledkem něco udělat, skvěle zachytal Zach. Zato útočná fáze byla prakticky o ničem: kombinace na jeden dotek, které začínaly i končily u našich obránců, statečné, ale marné pokusy o individuální akce, kdy se hráči utopili v kličkách. I v relativně dobrých pozicích blšanští nestříleli, ale pokoušeli se o další kličky nebo přihrávky.

Teď nás čeká béčko Mostu, které je schopné porazit kohokoli a i skýmkoliv prohrát. Tak třeba s námi budou mít špatný den a dají nám bod. Nebo dokonce tři!

Autor článku:DvH

FK Chmel Blšany | 10.8.2008 21:36 | 737x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2024 5:27:00