FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

V týmu je dostatek pouze obránců

Trenér Bílek sice přivítal do mužstva tento týden druhou zimní posilu, ale po odchodu devíti hráčů mu chybí kvalita v záloze, útoku i v bráně.

Žádné prvoligové mužstvo nezažilo na začátku zimní přípravy tolik odchodů jako Blšany. Kádr Blšan opustilo devět fotbalistů, přitom žádný z dalších 15-ti prvoligových týmů nepřišel o více než čtyři hráče. Těžko určit, která ztráta je pro nás nejbolestivější. V průběhu podzimu se skvěle rozchytal brakář Daněk, ale teď musel zpátky do Ostravy, protože hostování u nás mu skončilo. Stejné je to s ofezivními záložníky Filipem Dortem (Liberec) a Danielem Kolářem (Sparta). Hostování skončilo i méně důležitým hráčům Nachtmanovi a Dirnbachovi, kteří se na podzim příliš neprosadili.

Klub také prodal několik kmenových hráčů. Do Ostravy odešel útočník David Střihavka, za kterého Blšany utržily zhruba 7 milionů Kč. O poznání nižší sumy inkasuje Chmel za prodej záložníků Pleška do Příbrami a Šelichy do Kladna. Do třetiligových Bohemians 1905 odešel Tomáš Buldra. Uvažovalo se i prodeji útočníka Polodny, ale z toho sešlo. Mužstvo už je takhle silně oslabené, naštěstí nás už další odchody snad nečekají.

Seznam přicházejících hráčů je mnohem chudší. Z hostování v Japonsku se vrátil zkušený veterán Martin Müller, ale v současné době se léčí po lehké operaci, hrát by přesto měl od prvního jarního kola. Druhou posilou je pak vracející se Jiří Krejčí z Jablonce, ovšem tento 20-letý hráč pravděpodobně na jaře mužstvo nespasí. Za Jablonec hrál pouze v třetiligové rezervě, do A-týmu ani nenakoukl. Navíc je Krejčí obráncem a těch máme nyní dost. Podzimní základní obranné kvarteto Krejčík – Vorel – Šourek – Broschinský zůstalo pohromadě, navíc přišel zmíněný Müller, taktéž obránce. Konkurence v obranné řadě je dost veliká, kvalita dostatečná.

Problémy jsou ale všude jinde. V záloze zůstal z kvalitních hráčů schopných hrát první ligu jen Bílek, Devátý a možná Michal či Hottek (který je ale po operaci). Potřebujeme sem aspoň dva záložníky, zejména útočně laděné. V útoku zbyl k použití pouze Michal Polodna, neboť šestnáctiletý Kacafírek je na první ligu asi ještě moc mladý. Také sem by to chtělo tak dva hráče ligové kvality. A nejdůležitější bude posílit na postu brankáře. K dispozici je buď „fotbalový dědeček“ Obermajer (36let), nebo naopak mladíček Trenčanský (19 let.) Ani jeden, přiznejme si, na první ligu už nebo ještě nemá. Snad se tentokrát podaří gólmana sehnat dřív než 28 hodin před začátek prvního mistrovského zápasu, jak tomu bylo v létě v případě Daňka.

Situaci komplikuje fakt, že Blšany mají stále zastavené přestupy kvůli dluhům vůči Davidovi Souradovi. Vedení slibuje, že dluh brzy zaplatí a zároveň, že už jedná s hráči, kteří by měli k týmu příjít po odblokování přestupů. Prioritně jde o fotbalisty, kteří se v Blšanech představili už na jaře. Stále tak není vyloučen návrat Daňka, Koláře či Dorta, pokud o ně nebudou mateřské kluby stát. Loví se ale i jinde, v hledáčku vedení Blšan jsou většinou mladí hráči, kteří nemají místo v sestavě svých mužstev. Dá se předpokládat, že většina jich bude pouze na hostování do konce sezony, přestupy očekáváme 1–2.

Již v sobotu čeká naše mužstvo přípravný souboj s Mostem v rámci TipSport Cupu. Bude opět zajímavé, jakou sestavu trenér Bílek postaví, pravděpodobně půjde opět o množství mladých hráčů z B-týmu. Most bude na jaře jedním z kokurentů v boji o záchranu. Na rozdíl od Blšan Most posiluje o zkušené hráče- získal již Mendyho, Pikla a Zbončáka. Most tak sází na starší a zkušené hráče, což je pravý opak strategie našeho klubu.

FK Chmel Blšany | 19.1.2006 21:40 | 549x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 8:19:33