FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

V Sokolově dorostenci narazili

  Starší dorost na půdě Baníku Sokolov uhrál jen remízu, mladší dokonce přišel o   svou jarní neporazitelnost a výrazně podlehl. Jak nám v tradičním referátu ze   zápasu sdělil trenér Pavel Koutenský, bylo to po špatném výkonu.

Přestože se na těžký zápas mužstvo pečlivě připravovalo, k souboji hráči přestoupili velmi vlažně. Soupeř je hned po Blšanech nejúspěšnějším týmem jara. Hned od začátku chyběla na nerovmém terénu našim hráčům jednoduchost a fotbalovost. V 7.minutě poslali domácí míč do vápna, kde hrubou chybu vyrobil gólman Krejčí za sistence stopera Sčisláka a Sokolov toho využil ke vstřelení prvního gólu utkání, 1:0. Po této brance domácí hráči nastartovali svůj výkon a svým důrazem přehrávali naši defenzívu, především středem obrany, kde jsme nebyli schopni vyhrávat ani výškové souboje, ani jsme nestačili rychlostně a takticky. Domácí měli do 16.min. tři šance, které naštěstí nevyužili. Prvních 20 minut tohoto zápasu přineslo nejhorší jarní výkon našeho družstva !

Paradoxně na vývoj prvního poločasu a naše zlepšení hry měl vliv ošklivý střet Ondry Smékala a jednoho hráče Sokolova (aspoň o 15 kg těžšího, nekontrolovatelný střet), kdy to vypadalo na střídání našeho hráče, ale po chvilce otřesu se Smékal vrátil do hry a byl naším jediným hráčem, který snesl přísné měřítko. Od cca 21.min. náš tým konečně začal plnit určené pokyny a najednou se dostával do vápna domácích a měl i gólové šance (2× Rámeš, Kunický, Tonka), bohužel ani jedna neskončila v síti a to především prováháním optimálního okamžiku k zakončení. Do konce I.poločasu jsme domácí nepustili do žádné šance, ale ani jsme nedokázali srovnat skóre.

Druhý poločas měl být z naší strany pokračováním druhých dvaceti minut poločasu prvního, leč skutečnost byla jiná a ve 47.min. po chybě Hynka (nedostatečné krytí protihráče) jsme po vyraženém míči před sebe brankářem Krejčím a dorážkou do prázdné svatyně prohrávali již 2:0. Hráči se snažili zvrátit výsledek, ale soupeř byl lepší, důraznější a fotbalovější, v 52.minutě jsme měli šanci na vstřelení branky po centru Tonky a hlavičce Hynka, další hráč již míč nedokázal usměrnit do branky. Mezi 53.-57.min. jsme provedli dvě střídání, ale ke zvratu to nevedlo, domácí hráli to, co potřebovali. V 60.min. jsme opět nechali vystřelit domácího hráče z vápna a po šibenici byl stav 3:0, bylo rozhodnuto.

Od této doby se odehrávalo utkání uprostřed hřiště, výjimkou byla pouze dobrá střela Horváta, který prošel až před šestnáctku domácích. Sokolovští hrozili standardními situacemi po faulech našich hráčů. Poslední naší šancí byl průnik střídajícího Dobeše v 74.min, který střílel vedle branky. Skončila tak série deseti zápasů bez prohry. Každá série jednou končí, ale výkon našich hráčů byl tentokráte nezodpovědný, bez správného přístupu k zápasu, bez fotbalovosti a prohra je proto naprosto zasloužená !! Naši mladí kluci evidetně potřebovali výchovnou fotbalovou lekci.

Zpracováno na základě podkladů trenéra Koutenského

FK Baník Sokolov – FK Chmel Blšany 3:0 (1:0)

hráno 20.5.2007 na trávě

SESTAVA BLŠANY: (+známky)

Krejčí – 3
Kunický – 4 , Ščislák – 3 , Hynek – 3 ; Horvát – 4
(57.Krásný)
Smékal – 5
Reiser – 3 ; Tatár – 3
(53.Oláh)
Bůžek – 3 ; Tonka – 3
Rámeš – 4
(63.Dobeš)

Známka udává kvalitu výkonu (1– nejhorší… 10– nejlepší)

FK Chmel Blšany | 22.5.2007 11:22 | 591x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.5.2023 9:36:32