FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

V sobotu je na programu ligová rozlučka

Tescoma Zlín Již zítra budou moci fotbaloví fanoušci naposledy vyrazit do Blšan na prvoligový fotbal. Chmelaři přívítají v rámci 30. ligového kola na vlastním stadionu Tescomu Zlín.

Ačkoliv se jedná o zcela regulérní utkání Gambrinus ligy, o výsledek zápasu už tentokrát moc nepůjde. Hosté jsou bez starostí, již delší dobu zachráněni a bez šancí na pohárové příčky; výhra v posledním kole je může ze stávajícího 11.místa katapultovat do první poloviny tabulky. Ani Blšanům už o mnoho nejde- mužstvo už má jistý nejen sestup do druhé ligy, ale i přímo poslední místo v tabulce. A tak by se mohl na závěr ligy hrát uvolněný a snad i útočný fotbal. K tomu by mělo přispět i příjemné počasí pozdního jara.

Zápas uzavře krásnou osmiletou kapitolu blšanského fotbalu. V této nejlepší éře si mohli fanoušci Chmelu vychutnat 240 zápasů, z nichž ten poslední přijde o tomto víkendu. Půjde o loučení se sezonou, s první ligou i s mnoha hráči, kteří už v příští sezoně ze Blšany hrát nebudou. K samotnému utkání lze říci, že diváci se již nebudou moci rozloučit s Martinem Müllerem a Radkem Šindelářem. Oba hráči, kteří patrně po sezoně z klubu odejdou, dostali v minulém utkání v Jablonci čtvrtou žlutou kartu a proti Zlínu tak nastoupit nemohou. Naopak se po třízápasovém trestu vrátí Tomáš Pešír. Hosté by měli být v sobotu kompletní.

Blšanům se proti Zlínu poměrně daří. Ze sedmi vzájemných zápasů vyhrál Chmel čtyři, jeden zápas skončil nerozhodně a dvakrát se radovali hráči z města bot. V letošní sezoně se Zlín stal jediným mužstvem, které naši hráči dokázali porazit na jeho hřišti. Stalo se tak hned v prvním kole, ještě počátkem srpna jsme překvapivě brankou Polodny zvítězili ve Zlíně 1:0. Z dnešního pohledu nám tato výhra stejně nepomohla, i tak sestupujeme.

Klub zve všechny fanoušky Chmelu na stadion. V sobotu od 14:25 to bude nejméně na rok poslední prvoligové utkání, které mohou navštívit. I když už jakýkoliv výsledek nemůže na našem sestupu nic změnit, bylo by určitě hezké rozloučit se s první ligou vítězstvím. A přejeme si také, aby své hráče přišlo podpořit co největší množství diváků. Mnoho hráčů totiž nastoupí ke svému poslednímu zápasu v dresu Blšan…

FK Chmel Blšany | 12.5.2006 12:09 | 517x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 8:00:33