FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

V sobotu čtvrtá bitva proti severní Moravě

  Ve druhé lize působí 4 kluby z Moravskoslezkého kraje. A se všemi se Blšany   utkávají v srpnu, tedy v prvních čtyřech kolech ligy. Poslední bitva letní fotbalové   války se severní Moravou nás čeká o víkendu v Hlučíně.

Hlučín je malým městečkem ležícím jen několik kilometrů severozápadně od Ostravy. Místní fotbalový klub byl sice založen již v roce 1923, ale významné úspěchy se datují až po roce 2000. Růst FC Hlučín v mnohém připomíná růst Jakubčovic. V roce 1998 hrálo mužstvo 1.B třídu a do klubu vstoupil Lubomír Kot, bývalý fotbalista Hlučína, který začal místní fotbal sponzorovat. Následoval rychlý vzestup. V roce 2002 slavili v Hlučíně postup do divize, v roce 2004 do MSFL a už v roce 2005 do druhé ligy! Sezona 2005/06 byla pro Hlučín premiérová ve druhé lize a klub se v ní těsně udržel. Nyní tedy hraje druhou sezonu v II.lize.

Vstup do sezony Hlučínu přiliš nevyšel. V první kole sice Moravané překvapivě vybojovali bod na půdě Bohemians 1905, ale poté podlehli doma Jihlavě. Ve třetím kole prohráli v Praze s Čáslaví 1:3. V úvodních třech zápasech má mužstvo skóre 1:5 a je předposlední v tabulce. Pro nás je to poměrně nevýhodné- Hlučín má obrovskou motivaci proti Blšanům bodovat, protože body už nutně potřebuje, zvlášť v domácím zápase. V sobotním zápase budou domácí mírnými favority. Stejně jako před dvěma týdny Vítkovice…

Soupiska Hlučína nabízí kombinaci zatím neznámých mladíků se zkušenými fotbalisty, kteří zde dokončují kariéru. K těm druhým patří např. obránce Petr Veselý, dlouholetý prvoligový hráč. Dnes 35-letý fotbalista má na kontě 294 zápasů v 1.lize a 17 vstřelených branek. Dnes už ale fotbalovým fanouškům sešel z mysli. Naposledy kopal za Drnovice, v roce 2001 odešel do Řecka a vloni se vrátil už jen do druhé ligy- do Hlučína. První ligu hrál i další fotbalista současného Hlučína – záložník Marcel Melecký. Ten působil pět let v Bohemians a v nejvyšší české soutěži sehrál 84 zápasů. Do třetice ještě zmiňme jednoho fotbalistu Hlučína- talentovaného Vladimíra Mišinského, útočníka Baníku Ostrava, který v Hlučíně od léta hostuje. Také má už prvoligové zkušenosti, 10 ligových startů. Ligové zkušenosti tedy v Hlučíně nechybí, jsou i větší, než u blšanských hráčů.

Po porážce s Třincem zřejmě chystá náš trenér Bičovský významné změny v sestavě. V týdnu odehrálo mužstvo Blšan přípravný zápas s Mostem (1:1) kde se mimo jiné představil další hráč tmavé pleti- Israel. Zřejmě však v Hlučíně nenastoupí. K dispozici určitě nebude mladík Jakub Süsser, který tento týden hraje na reprezentačním srazu a v sobotu za něj také patrně nastoupí. Zatím nejasná je situace kolem Milana Zachariáše, jeho start v Hlučíně není vyloučen, ani potvrzen.

Pokoušet se vyválčit v Hlučíně aspoň remízu se bude náš tým v sobotu (26.8.) od 17:00.

FK Chmel Blšany | 25.8.2006 1:01 | 628x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.5.2023 10:24:52