FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

V neděli dopoledne na Třinec

  V rámci třetího kola II.ligy se Chmel utká s mužstvem Třince. Náš tým je favoritem   což je role velmi ošidná. Hosté potřebují nutně bodovat a tak cesta ke kýženým   třem bodům bude hodně trnitá.

Třinec v prvním kole na vlastním hřišti pouze remizoval 0:0 a poté prohrál 0:2 v Olomouci s místním HFK. Ve své premiérové sezoně po pětileté pauze ve druhé lize tak ještě soupeř nevstřelil branku. Hosté postoupili až z loňského 4.místa v MSFL, v létě posílili kádr o několik hráčů, přesto je jejich cílem záchrana v soutěži. Třinec je ve druhé lize náš geograficky nejvzdálenější soupeř. Do Blšan musí už v sobotu.

Nejznámější postavou v kádru soupeře je zkušený Edvard Lasota. Tento veterán prošel za fotbalovou kariéru deseti kluby, z nichž ve třech působil dokonce dvakrát. Hrál i v Itálii. Nasbíral úctyhodných 298 prvoligových startů, což je více, než všichni ostatní blšanští a třinečtí hráči dohromady! Je to universální fotbalista- může hrát v obraně, záloze, i útoku. Závěr kariéry se rozhodl prožít v Třinci. Je mu 35 let. Z dalších fotbalistů Třince má prvoligové zkušenosti ještě Ivan Martinčík, obránce, který odkopal několik zápasů za Příbram.

Pokud jde o naše mužstvo, to stále pokračuje v neuvěřitelně pravidelném střídání výher a porážek. Z tohoto pohledu byl vynikajícím strategickým tahem našeho vedení domluvený přátelský zápas, který se hrál ve středu v Blšanech s Karlovými Vary. Kromě vyzkoušení několika zahraničních posil jsme si vybrali „povinnou“ porážku 1:2 a teď už je tedy zase na řadě vítězství. To by nás usadilo v první polovině tabulky, případná prohra s Třincem naopak dostane tým do svízelné situace, protože další dva zápasy hraje Chmel venku.

V neděli bude mít trenér Bičovský k dispozici téměř kompletní kádr. Obránce Jan Poláček po zranění už naplno trénuje a měl by být v základní sestavě. Chybět bude naopak stále Milan Zachariáš, ten léčí natržený sval, v tomto týdnu začal s lehkým tréninkem, od příštího týdne nastoupí do plné zátěže a mohl by být k dispozici již ve 4.kole v Hlučíně. Nejhůře je na tom dlouhodobě zraněný Jan Klasna, zatím chodí pouze do posilovny, lehký trénink začne až v září. Trenér ale může být rád, že mu k vyzkoušení přibylo v tomto týdnu několik posil (viz minulý článek). Uvidíme, zda některé proti Třinci nasadí.

V závěru nezbývá, než všechny fanoušky pozvat na neděli od 10:30 do Blšan, kde můžete shlédnout další druholigové utkání. Počasí by mělo být příjemné (polojasno, teploty 20/25stupňů). Není nejmenší důvod váhat s návštěvou stadionu….

Webové stránky: Třinec zatím nemá, připravuje www.fotbaltrinec.cz

  Největší hvězda Třince

Veterán Edvard Lasota odehrál mnoho let v nejvyšší   soutěži, naposledy kopal za Zlín. V neděli přijde do   Blšan v dresu Třince a doufejme, že zde nebude mít   po poledni důvod k radosti…

<%Anketa8%>

FK Chmel Blšany | 18.8.2006 10:00 | 583x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 5.6.2023 19:29:23