FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

V Jihlavě nás čeká bitva o šest bodů

FC Vysočina Jihlava Potřetí během sedmi dní nastoupí Chmelaři k ligovému utkání. V sobotu v podvečer půjde na půdě Vysočiny Jihlava o veledůležitou záchranářskou bitvu. Navážeme na dobré výkony z posledních dvou zápasů?

I nezasvěcený fanoušek při letmém pohledu na ligovou tabulku vidí, jak důležité bude toto utkání. Jihlava drží nesestupové 14.místo s 19 body, zatímco Chmel se stejným počtem bodů okupuje sestupovou 15.pozici vinou horšího skóre. Po nadcházejícím zápase může být Jihlava o tři body před námi, ale i o tři body za námi. Je to tedy typický zápas „o šest bodů“. Kdo prohraje, dostane se v tabulce do vážných problémů, protože hned další zápas bude pro oba týmy těžký- jak Blšany, tak i Jihlavu čeká domácí souboj se Spartou. Takže motivace bude u obou týmů na maximu.

Blšany jedou do Jihlavy tentokrát kompletní, nepočítáme-li opětovnou absenci stopera Radka Šourka, který si ještě na jaře nekopl. I bez něj to ale obraně jde dobře. Zato už bude k dispozici důležité a ve středu chybějící trio Brunclík, Vorel, Zeher. Trenér Bílek bude mít těžkou hlavu s poskládáním sestavy- náhradníci zahráli ve vítězném zápase proti Boleslavi výborně a navíc vítězná sestava se obvykle nemění. Jenže zařadit do týmu Vorla a Brunclíka je prakticky povinost. Uvidíme, koho nechá Bílek pro začátek na lavičce.

Problémem by se v průběhu zápasu mohla ukázat být únava z náročného programu. Tým hraje třetí utkání v sedmi dnech, což je fyzicky dost namáhavé. Proto také trenér určitě maximálně využije hráče, kteří ve středu nuceně odpočívali a měli by proto být svěží. Po vítězném zápase je vždy únava menší než po prohraném, ale takový veterán Muller toho ve svém věku jistě bude mít v sobotu plné kopačky. Naopak mladým hráčům dva volné dny pro regeneraci snad stačí. Výhodou je, že po výhře nad Boleslaví nebudou hráči pod tlakem, že musí nutně bodovat. Nepůjde o zápas poslední naděje a stačit nám bude i bod z remízu.

Jihlava je tým s nejhorším útokem v lize, dala zatím pouze 13 branek, což je ještě o dva góly méně než Chmel, který také střílí málo. Ostatně v řadách soupeře není jediný hráč, který v lize dokázal už dát více než 10 branek. Letos je nejlepším střelcem postarší Vladyka, který dal pět gólů, ale všechny na podzim. Ve čtyřech jarních zápasech dala Jihlava jen jediný gól, stejně jako Blšany. Vysočina zatím remizovala 0:0 v Liberci a s Brnem, podlehla 1:2 Mostu a 0:1 Slovácku. Není bez zajímavosti, že proti Blšanům si Ježci zahrají od zimy poprvé na domácím stadionu v Jihlavě. Určitě se bude tým Karla Večeři moc snažit ukázat před domácími příznivci, kterých asi dorazí poměrně hodně.

Utkání začíná v sobotu od 17:00, očekává se mokrý a tedy těžký terén. Zápas řídí rozhodčí Šedivý. Vzájmený zápas na podzim skončil v Blšanech 2:2. Vývoj této jarní odvety budete moci sledovat ONLINE na našem webu, neboť ze zápasu budeme přinášet komentované statististiky a informace o vývoji hry v poločasové přestávce.

Kursy u sázkových kanceláří:

Tipsport: 1.90 – 1.20 – 3.20 – 1.70 – 3.60 (výhra Jihlavy ? neprohra domácích ? remíza ? neprohra hostů ? výhra Blšan)

Maxi-Tip: 1.90 – 1.18 – 3.10 – 1.71 – 3.81

Chance: 1.90 – 1.16 – 3.00 – 1.71 – 4.00

Viktoria-Tip: 1.90 – 1.19 – 3.20 – 1.71 – 3.67

Betandwin: 1.90 – 3.20 – 3.65 (bez neproher)

Odkazy :

http://www.fcvysocina.cz/ Oficiální stránky klubu

http://blsany.webpark.cz/8.kolo.htm Reportáž z minulého utkání (na bývalých stránkách)…

http://blsanky.wz.cz/…va/index.htm … fotografie z tohoto utkání

FK Chmel Blšany | 24.3.2006 12:06 | 796x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2023 8:11:06