FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

V Jablonci už o mnoho nepůjde

FK Jablonec 97 Po delší přestávce pokračuje Gambrinus liga ve středu od 17:00 svým kompletním 29.kolem. Blšany jedou do Jablonce a tento zápas fotbalovou veřejností příliš ostře sledován nebude.

Obě mužstva totiž sezonu už prakticky jen dohrávají. Chmelaři se po prohře se Slavií (1:3) stali takřka jistým účastníkem druhé ligy, zatímco Jablonec se v tomtéž kole v Teplicích (1:1) s definitivní platností zachránil v nejvyšší soutěži. Toto jaro ani jednomu týmu nevyšlo, ale Jablonec měl na rozdíl od Blšan po podzimu velký náskok před sestupovými příčkami. Nyní je devátý v tabulce. Vezmeme-li tabulku posledních z deseti utkání, je zde Jablonec čtvrnáctý a Blšany patnácté s pouhými sedmi body. To ukazuje, že ve středu to bude zápas slabých.

Tým od Jizerských hor se na jaře potýká s velkým množstvím zraněných hráčů, což také zhoršuje jeho výsledky. V minulém týdnu navíc několik fotbalistů postihla střevní chřipka, takže Jablonec trénoval ve velmi prořídlé sestavě. Hráči postižení virózou se ale už začali vracet do tréninku a tak budou proti Blšanům připraveni. Chybět však Jablonci budou zranění- Filip Klapka, Petr Zábojník a Richard Hrotek. Tato trojice proti Blšanům určitě nenastoupí. Na druhou stranu ale nebude kompletní ani tým trenéra Bílka- stále chybí vykartovaný Tomáš Pešír.

Zápas bude soubojem dvou zhruba stejně starých trenérů Bílka a Rady, kteří vedou svá mužstva už třetí sezonou. Zajímavé je i to, že v našem týmu hraje Jiří Krejčí, kmenový obránce Jablonce, jenž v Blšanech do konce sezony hostuje. Bilance vzájemných utkání s Jabloncem je od začátku našeho působení v lize poměrně vyrovnaná. Na podzim roku 2000 dosáhl Chmel doma právě proti Jablonci zatím vůbec nejvyššího prvoligového vítězství- 4:0. Severočechy jsme jako jeden z mála týmů porazili i v letošní sezoně- v prosinci doma dával rozhodující gól na 1:0 Michal Polodna.

Abychom ještě mohli žít svůj sen o záchraně, museli bychom nejen spoléhat na velkorysé porážky našich soupeřů, ale také porazit Jablonec velkým gólovým rozdílem. Hodilo by se například ono rekordní vítězství 4:0. Zápas by se přesto měl hrát v klidu, ani jeden tým už o mnoho nehraje, takže by se mohlo stát cokoliv. Sázkové kanceláře výrazně favoritují domácí celek.

Souběžně s tímto zápasem se hrají i všechny další duely 29.kola Gambrinus ligy. Aspoň trochu nás ještě mohou zajímat zápasy Ml.Boleslav – Jihlava a Plzeň – Slovácko. Jen výrazná porážka Jihlavy a jakákoliv prohra Plzně by nás, za podmínky našeho vítězství v Jablonci, udržely ve hře o záchranu, byť stále jen teoretické.

Oficiální webové stránky soupeře: www.fkjablonec97.cz

<%Anketa6%>

FK Chmel Blšany | 9.5.2006 10:08 | 592x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 7:35:37