FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

V Hradci Králové mohou Blšany jen překvapit

  Ambiciózní tým z metropole východních Čech bude v neděli v podvečer, poprvé   už zřejmě pod umělým osvětlení, hostit naše fotbalisty. Ti sice mají co napravovat,   ale uhrát aspoň remízu bude pro chmelaře velmi složitý úkol, ačkoliv v minulosti   jsme bývali proti Hradci velmi úspěšní.

Jedná se o souboj dvou klubů z dolní poloviny tabulky, což zdánlivě značí, že Hradec by nemusel být velkým favoritem. Ovšem v tomto případě zdání klame. „Votroci“ totiž mají za cíl hrát na těch nejvyšších příčkách tabulky a chtěli by se rvát o postup. Začátek sezony jim ale nevyšel, po úvodní domácí výhře na Sokolovem se týmu přestalo dařit a především v domácím prostředí nečekaně ztrácel body. Doma postupně prohrál se Žižkovem, Hlučínem a Třincem! To rozzlobilo vedení klubu, které sáhlo k výměně trenéra Krejčíka. Na jeho místo přišel kouč Klusáček a hned se to projevilo na výsledcích. Hradec nejprve uhrál bod na půdě HFK Olomouc, která vede tabulku 2.ligy a poté již tento týden ve středu doma vyřadil prvoligové Kladno z poháru ČMFS! Potvrdit růst formy a konečně získat tři body do tabulky chce právě proti Blšanům.

Hradec Králové býval tradiční prvoligový klub, v historické tabulce české ligy je o jedno místo nad Blšany, ovšem v minulých letech měl ekonomické problémy a podobně jako v Opavě, i zde pomohlo klubu město, které zachránilo aspoň druhou ligu. Nyní se Hradec znovu snaží rvát nahoru a postoupit do první ligy. Pokud jde o současný kádr, nejznámějšími a nejzkušenějšími hráči jsou záložník Tomáš Bouška se 102 prvoligovými starty (většinu ještě za Hradec, když působil mezi elitou), Roman Jůn se 118 starty (Liberec, Č. Budějovice) brankář Podhajský se 161 zápasy a především veterán Michal Šmarda, jenž nastoupil 314 krát v první lize, především se proslavil za Viktorii Žižkov. Nyní už je mu ale 35 let a kariéru dohrává. Posledním známým fotbalistou je Pavel Mezlík hostující z Brna, za které hrál ještě na jaře první ligu. Součástí kádru je i talentovaný mladíček Jan Hable, spoluhráč našeho Jakuba Süssera z reprezentační osmnáctky a loňský vicemistr Evropy s U17.

Naše mužstvo Blšan bude proti Hradci v roli outsidera a to přesto, že by náš kádr měl být kompletní, s výjimkou náhradníka Martina Bednář, který je jediný zraněný. V týmu Hradce se možná představí nový útočník Hašler, který přišel v tomto týdnu ze Slavie. Získat aspoň bod by bylo velkým úspěchem našeho mužstva. Ovšem, v historii se nám proti Hradci tradičně velmi dařilo! Z osmi vzájemných prvoligových střetnutí Chmel vyhrál pětkrát, remízou skončily dva zápas a jen jednou zvítězil Hradec! Právě proti černobílým jsme zaznamenali nejvyšší prvoligové vítězství na hřišti soupeře – 4:0 ! V Hradci jsme vyhráli i dosud poslední měření sil – na jaře 2003 tam Chmel vyhrál 3:1. Takže historické výsledky mluví jasně pro nás. Škoda jen, že ze současného kádru Blšan tyto zápasy nikdo nezažil.

Utkání FC Hradec Králové – FK Chmel Blšany se bude hrát na Všesportovním stadionu v Hradci v neděli 1.10. od 17:00. Na utkání se chystá i několik fanoušků Blšan z východních Čech, snad pomohou našim klukům k překvapivému úspěchu. Potřebovali bychom ho jako sůl. Zatím jsme na nesestupové 13.pozici s 10 body, Hradec je devátý s 10 body. V případě nečekané výhry bychom se na soupeře dotáhli, očekávaná porážka nás může uvrhnout ještě blíže k sestupovým pozicím…

Oficiální webové stránky soupeře: www.fchk.cz

FK Chmel Blšany | 29.9.2006 10:36 | 639x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 2.6.2023 16:32:28