FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

V derby si Blšany vytvořily minimum šancí a zaslouženě prohrály

Derby nepřineslo kdoví, jaký fotbal. Obě mužstva si vytvořila minimum šancí, přičemž hosté na tom byli nohem hůře.

První poločas se hrál  za poměrně silného větru, který v mnoha případech odnášel míč při přihrávkách a centrech a ty tak nenacházely své adresáty.

Už v 1. minutě se řítil na branku Blšan Matyáš, obešel Faráře, ale jeho slabou střelu brankař Matějka bez problémů chytil.  Běžela 8. minuta utkání, když zůstal kousek před půlící čárou ležet Ferstel bez cizího zavinění a musel opustit hřiště na nosítkách. Na jeho místo pak za další minutu musel nastoupit trenér Chmelařů, Josef  Němec. Po čtvrthodině hry se krásně uvolnil Říha, ale jeho centr do vápna poslal hostující Farář nad branku Blšan. Ve 21. minutě přišla obrovská chyba brankaře Chmelařů,  Matějky. Ten totiž od začátku utkání podnikal výlety daleko od své branky. Toho dokonale využil rychlý Matyáš a ve skórování mu nedokázal zabránit ani vracející se Lancz – 1:0.

Po celý první poločas měli domácí výraznou převahu a drželi soupeře na jeho polovině. Ten si prakticky nevytvořil vážnější šanci, ale ani domácí si přes územní a herní převahu nedokázali vytvořit další brankové příležitosti.

Úvod druhého poločasu  přinesl vyrovnanou hru. V 51. Minutě zkoušel Pilař propálit klubko hráčů ve vápně a jeho střela trefila ruku  bránícího hráče, což rozhodčí  Zavadil posoudil správně, jako nedovolený zákrok a nařídil penaltu. Tu proměnil Prückner a srovnal na 1:1. Navíc domácí Trup pak diskutoval se sudím o správnosti jeho verdiktu. To, že kromě řečnění umí i kopat, předvedl po hodině hry, kdy zahrával domácí trestný kop. Jeho střela k zadní tyči našla hlavu Koudelky a ten vrátil domácím vedení. V 64. Se dostali do šance hosté, jmenovitě Nový, ale než stačil zakončit, míč mu sebral brankař Pokorný. Louny byly lepším týmem a v závěru utkání ještě chtěly nějakou branku přidat. V 80. Našel Matyáš ve vápně Koudelku, ale ten trefil jen připravenou náruč Matějky. Za dvě minuty na to poslal ze 20 metrů tvrdou střelu Zelinka, ale lehce přestřelil.

Louny zaslouženě vyhráli. Hosté nebyli schopni nic vymyslet a jejich akce plné nepřesností  končili většinou před vápnem. Louny se sice trápí ve finální přihrávce, ale tentokrát jejich výkon na soupeře stačil.

FK Louny – FK Chmel Blšany

Branky: 21. Matyáš, 60. Koudelka- 51. Prückner PK

Rozhodčí: Zavadil, Ipser, Krejcar    ŽK 1:2   150 diváků

Louny: Pokorný – Jamrich, V. Suchý (78. Baňka), J. Suchý, Minařík, Zelinka, Říha, Trup, Matyáš, M. Němec(R. Němec), Koudelka (86. Zomer).

Blšany: Matějka – Lancz, Ferstel (9. Němec), Siegl ml., Zahálka, Farář, Pilař, Bašek (77. Vácha), Nový, Šolar, Prückner.

Za článek a fotografie děkuji Jardovi Tošnerovi.

FK Chmel Blšany | 31.3.2014 8:35 | 718x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 6:24:07