V další přípravě jsme přehráli boleslavské béčko

V Mladé Boleslavi jsme dnes sehráli přátelský zápas proti místnímu „B“ týmu. Na   utkání jsem byl podívat i já coby jeden z redaktorů našeho webu a tak mohu   utkání podrobněji popsat.

Po dlouhé době jsem opět viděl hrát blšanský tým. Bylo mi trochu smutno z toho, že už to není ten tým, co kdysi hrával první ligu. Ted´přejdu k samotnému zápasu. Bohužel jsem ho mohl sledovat až od dvacáté minuty, dříve jsem přijít nemohl. Popíšu vám spíše moje pocity než průběh hry.

Naši borci nastoupili v náhradní sadě dresů, tedy zelené. Juniorka Mladé Boleslavi byla posílená o 3 nebo 4 hráče z „A“ týmu, včetně na jaře v Blšanech působícího Brunclíka, a také nedávno ještě hráče Premier leauge, Mikolandy. Hrálo se ve velkém vedru. V prvním poločase začal v brance Rada, ten na mě působil dobrým dojmem a myslím, že právě on bude brankářská jednička.Ve druhé půli chytal Malatinec. Na pravém bekovi první půli odehrál Loos a druhou Jakub Süsser. Na obou hráčích je stále vidět, že jsou ještě mladí a nevyzrálí a neotrkaní. Opravdu si netroufám tvrdit, komu dá p. Bičovský přednost na tomto postu. Ve stoperské dvojici mě potěšil výkon Jamricha, který působí jistým a zkušeným dojmem. Jeho kolega Poláček už tak jistý nebyl. Na levé obraně odehrál slušný zápas Krejčík. Celá obrana v první půli hrála celkem bez chyb.

Ve druhé půli šel na stopera místo Jamricha Andrei a musím říct, že mu tento post tolik neseděl. Možná za to může i jazyková bariéra, vždyt´se hráči chvílema domlouvali i angličtinou, což je určitě komplikace při hře. Na levé obraně je znovu zdvojené místo, Krejčíka nahradil po poločase Heinc a oba hráli vzhruba stejně dobře. Avšak v druhé půli měli boleslavští několik vyložených šancí, nastřelili i břevno.

Přejdu k záložní řadě.Na pravo začal Eseqiel, ve středu zálohy Andrei a Jedinák. Jak sem již říkal, Andrei hrál v záloze lépe než na stoperovi, i když mu chybí rychlost a obratnost. Co se týče Jedináka, odehrál celkem dobrý zápas. A na levé záloze mě celkem nadchl Fleišman, chtěl hrát a byl platný ve hře dopředu. Ve druhém poločase se však moc neprosadil.

Do druhého dějství na pravou zálohu přišel Bednář, odehrál velice dobrý zápas. Ve středu nastoupil Šiml a Psohlavec. Bylo vidět, že jsou nesehraní, a také to, že Šimlovi chybí zkušenosti. Srovnám-li obě zálohy, každá měla klady i zápory.

Nyní k útoku. V něm nastoupili Kožíšek a Bogdanov. Byli důrazní, dělali problémy boleslavské obraně. Po přestávce nastoupil Janis místo Kožíška. Janis mi připadal, jako by neměl chut´tolik hrát. Avšak vstřelil jediný gol, čímž si napravil reputaci.

Ještě několik zajímavostí. V první půli rozhodčí neodpískal penaltu po faulu na našeho hráče v boleslavském vápně, skore tedy mohlo být vyšší. Druhá zajímavost je, že za naší střídačkou byli dva kluci s modrožlutou vlajkou a bubnem, a fandili našim hráčům.Zatím nevíme, kdo to byl. :-)

FK Mladá Boleslav „B“ – FK Chmel Blšany 0:1

Branka Blšan: Janis

Sestava Blšan: Rada (46. Malatinec) – Loos (46. Süsser), Poláček, Jamrich (46. Psohlavec) , Krejčík (46. Heinc) – Eseqiel, (46. Bednář), Andrei, Jedinák (46. Šiml), Fleišman- Kožíšek (46. Janis), Bogdanov