FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

V České Lípě zahrály oba dorosty stejně

  Výhru 5:1 přivezli o víkendu ze severu Čech oba dorosty. O starších byla řeč v   souhrném článku mládeže, nyní si něco povíme o mladším dorostu, jehož trenér   Pavel Koutenský nám opět zaslal hodnocení zápasu.

Česká Lípa patří ke slabším a často inkasujícím týmům. Náš tým proti ní nastoupil s 12 hráči do pole a dvěma brankáři. Dva fotbalisté předtím dostali šanci zahrát si ve starším dorostu. Jeden z nich, Tománek, vyzkoušel pozornost domácího brankáře už ve třetí minutě utkání, když vyslal tvrdou střelu. V 9.minutě měli první náznak šance domácí, přes svého nejlepšího hráče – útočníka Beránka (hrál i v předešlém utkání starších dorostů), se kterým měl problémy Hynek, ale brankář Krejčí včas vyběhl a svým dlouhým a přesným odkopem do strany zabránil brance a zároveň založil akci ,po které Bůžek střelou přes brankáře domácích vsítil naší první branku 0:1 !!!

V 16.min. měli po špatném zpracování Dobeše šanci domácí, ale střela šla mimo branku. Ihned v následující minutě přišla hezká akce Blšan na jeden dotek – Hynek – Podroužek, který nahrál Tatárovi, a ten svůj centr zatočil do branky domácí svatyně – 0:2. Od druhého vstřeleného gólu přišlo z naší strany určité uspokojení, které mělo za své především moc zkažených přihrávek, zbytečně komplikované přihrávky ,nedůslednost a hlavně mnoho ofsajdových pozic !!

Ve 26.min. jsme po zrychleném přechodu do útočné fáze vybojovali rohový kop, který Dobeš výborně kopl, míč ale jen prošel po zemi celým vápnem. Ve 27.min. zbytečně fauloval u naší brány Podroužek (váhal s odkopem), domácí zahrávali přímý kop a to výborně, po malém zaváhání Krejčího měli domácí výbornou šanci po hlavičce – ale nedali. Za dvě minuty jsme domácí zmáčkli na jejich polovině a po druhém rohovém kopu za sebou, centru Dobeše a patičce Smékala vstřelil Kunický do prázdné branky naší třetí branku – 0:3, čímž završil účet prvního poločasu.

Do druhé půle přišla změna v sestavě, kdy Dobeše vystřídal Rámeš,který v pátek ani netrénoval. Během pauzy se konala domluva v kabině pro nesoustředěnost a laxnost v některých fázích I.poločasu. Výtky však začaly působit na hráče až později ,protože šest minut po hvizdu rozhodčího a absolutním nedorozumění čtyř hráčů (Krejčí, Ščislák, Hynek, Podroužek) přišla po 4,5 zápasech inkasovaná branka na 1:3. Každá série jednou končí.

Od vstřelené branky začali konečně naši hráči hrát důrazně, zodpovědně a přesně dle určené taktiky. Zřejmě potřebovali dostat fotbalovou facku. Od té chvíle jsme zvýšili jsme aktivitu a výsledkem byl ve 48.min. faul na Rámeše a proměněná penalta Ščislakem – 1:4. Hned za dvě minuty (50.min.) přišel krásný centr Tatára a hlavička Horváta T. na 1:5. Od této branky jsme až do konce zápasu již domáci k ničemu nepustili a zahodili nejméně 5 vyložených šancí ,t o již po střídání a změně systému v rozestavení na 4–3-3 :
šance :
57.min. Hankocy se bál přejít samostatně s míčem do vápna
60.min. po centru Horváta měl gólovou Tatár,hned po odraženém míči střílel Rámeš – mimo branku
61.min. obrovská šance Bůžka po centru Horváta,který byl úplně sám na penaltě (stopeři se rozestoupili), výborně zpracoval, ale namísto proměnění šance nelogicky nahrával na křičejícího si Hankócyho a nahrával mu do ofsajdu.

Posledních 15.minut bylo dobýváním českolipské branky, ale již bez vstřelení gólu, protože naše přihrávky (především po levé straně od obránců) byly velmi nepřesné a šance již ne tak vyložené. Zápas jsme zvládli a teď je potřeba se připravit na další domácí utkání ve zbývající části sezony potvrdit výbornou jarní formu.

Zpracováno na základě podkladů trenéra Koutenského

FK Česká Lípa – FK Chmel Blšany 1:5 (0:3)

hráno 5.5.2007 na trávě

SESTAVA BLŠANY: (+známky)

Krejčí – 5 (68. Cipra)
Kunický – 6 ; Ščislák – 6 ; Hynek – 6 ; Podroužek – 6
Tománek – 6
Horvát – 6 ; (50.Hankócy – 5) ; Tatár – 7
Smékal – 7
Bůžek – 6 Dobeš – 5 (41.Rámeš – 7)

Známka udává kvalitu výkonu (1– nejhorší… 10– nejlepší)

FK Chmel Blšany | 7.5.2007 14:48 | 588x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 9:18:25