FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

V Blšanech přivítáme oblíbeného soupeře

  Zase tu máme víkend a s ním i další mistrovský zápas Blšan ve druhé lize. Čeká   nás nedělní domácí ukání s FC Hradec Králové, takže atraktivní soupeř. Naši hráči   chtějí samozřejmě vyhrát, aby se zase vzdálili sestupovým příčkám. Lehké to   nebude, přestože pro nás mluví historie.

Proti Hradci Králové se totiž Blšanům tradičně daří. V dějinách je už zapsáno 9 vzájemných soutěžních zápasů s „Votroky“, ten nadcházející tak bude jubilejní desátý. Zatím dokázaly Blšany šestkrát vyhrát, dvakrát remizovat a jen jednou Chmel na soupeře nestačil. Celkové skóre vzájemných záapsů je 17:5 pro Chmel ! To je výborná bilance. Poslední úspěch je přitom relativně čerstvý, pochází z loňského října 2006, kdy jsme na půdě Hradce Králové zvítězili 3:0. Ten zápas mnozí hráči na obou stranách pamatují. Dva góly dal Štípek, který už v Blšanech nepůsobí, jednou se trefil Benko, který zde sice ještě je, ale v zápasech už nenastupuje. Snad teď na úspěšnou historii naváží zase další střelci Blšan a znovu tak východočechy porazíme.

Hradci Králové patří v aktuální tabulce druhé ligy 9.místo, takže bychom mohli soupeře označit za průměrného. Hosté mohou být v klidu, o záchranu už se bát nemusí. Hradečtí vyhráli poslední dva zápasy; nejprve v Třinci, poté doma zdolali HFK Olomouc. I Blšany jsou přes prohru v Opavě v poměrně dobré formě. Na naší straně je fakt, že máme lepší jaro a větší motivaci. Hosté mají výhodu toho, že nejsou pod tlakem.

Naše mužstvo trápily zdravotní problémy, ale toto se v posledním týdnu výrazně zlepšilo. Tomáš Pilař již vyléčil zranění, které si přivodil v Opavě a bude k dispozici, což je pro náš tým velmi důležité. Stále trvá jen dlouhodobé zranění Poláčka a Šimla. Nikdo není vykartovaný. Nic nebrání úspěchu, ve který všichni věříme. Snad se konečně probudí diváci, kteří se prozatím dobrými jarními výkony Blšan nenechali nalákat k návštěvě stadionu. Je nejvyšší čas přijít, poté na konci sezony už se možná nebude hrát o mnoho (doufejme, že už budeme brzy zachránění). Počasí by mělo být uspokojivé.

Zápas má výkop v neděli v 10:30 tradičně na stadionu v Blšanech.

Oficiální webové stránky soupeře: www.fchk.cz

FK Chmel Blšany | 4.5.2007 1:46 | 579x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 8:54:08