FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Tým náhradníků vyhrál v Ústí gólem dorostence Hudce!

  Po záchraně ligy se trenéru Bičovskému doslova rozpadl tým pod rukama.   Dovolenou dostali cizinci, aby se mohli vydat domů, tři hráči navíc byli vykartovaní.   Kouč tak v závěru sezony vyzkoušel mnohé nové hráče a dopadlo to překvapivě   výborně – výhrou 1:0!

V zahajovací sestavě dostali šanci brankář Rada a útočník Klasna, kteří si jinak na jaře dosud vůbec nezahráli. Na lavičce pak byla připravena hned čtveřice dorostenců, z níž dva mladíci se nakonec dostali i do hry.

Za horkého počasí se v první půli výrazně projevila nezkušenost a vlastně i nesehranost našeho netradičně poskládaného týmu. Ústí mělo více ze hry, Chmel byl pod tlakem a jen díky vynikajícímu výkonu brankáře Rady nedostal žádný gól. Domácí si vytvářeli šance a vyhráli první poločas na střely na branku 7:0, jenže na góly se šlo do kabin za stavu 0:0. Blšany se nezmohly téměř na nic, ani tradičně aktivní Smejkal se do šancí nehnal a neprosazoval se ani Klasna či Kožíšek. Naši hráči se až v závěru první půle zmohli na několik standardních situací.

Ve druhém poločase nastoupila obě mužstva se stejnými hráči, ale obraz hry se změnil. Domácím zřejmě došly síly, přestali útočit a když ani Blšany mnoho nepředváděly, vidělo poměrně chudé obecenstvo (328 diváků) najednou nudný fotbal bez vzrušujících okamžiků. Vše překvapivě změnila až dvě střídání trenéra Bičovského v 66.minutě. Na hřiště se poprvé v kariéře mezi muži dostal kapitán dorostu Hofmann a hned po něm i jeho spoluhráč Hudec. Střídání mělo za hlavní účel dát ochutnat druhou ligu našim úspěšným dorostencům a sám trenér asi nepočítal s tím, že tím rozhodne zápas ve prospěch Blšan.

Leč stalo se. Hudec se po minutě pobytu na hřišti dostal k míči, vystřelil k pravé tyči a míč zapadl do branky domácího brankáře Diveckého! Náš tým tato branks výrazně pozvedla a vytvářel si hned další šance, z nichž jednu měl i aktivní mladíček a střelec gólu Hudec. Poté ještě utekl obraně domácích Kožíšek, ale zakončil podle své tradice – nechal vyniknout brankáře. Ústí nemělo v závěru utkání ve velkém vedru sílu na zvrat, oběma týmům už o mnoho nešlo, takže z konečné porážky si ani Ústí nic nedělo. Ostatně, jak připoměl jejich trenér Habanec, i soupeř byl poměrně dost oslaben.

Blšany dokázaly domácím vrátit podzimní porážku 0:2, která znamenala pro Chmel vyvrcholení herní krize. Výhra znamená potvrzení 11. místa tabulky. Za určitých okolností by mohly Blšany v závěrečném kole zaútočit až na 8.příčku tabulky, tedy na horní polovinu! Nejhůře pak může náš klub zakončit sezonu na 12.místě, protože zezadu ještě útočí už zachráněný Třinec.

FK Ústí nad Labem – FK Chmel Blšany 0:1 (0:0)

BRANKY: 67. Hudec

ŽK: Dvořák – Zachariáš

DIVÁCI: 328

ROZHODČÍ: Hrubeš – Pinkas, Koval

SESTAVA BLŠAN: Rada – Benko, Zachariáš, Novotný ©, Loos – Jedinák, Trup, Kožíšek, Krejčík (66.Hudec) – Klasna (60.Hofmann), Smejkal

SESTAVA ÚSTÍ: Divecký – Martykán, Novák ©, Stárek, Vondrášek, Fousek, Procházka, Dvořák, Mašanský (73.Hruška), Džuban, Karlík

FK Chmel Blšany | 11.6.2007 19:52 | 630x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.9.2023 14:31:52