FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Trenér Michal Bílek odchází, nezapomeneme !

Michal Bílek Mezi fanoušky velmi oblíbený a fotbalovou veřejností už dnes uznávaný trenér Michal Bílek po necelých třech letech působení v Blšanech balí kufry. Nejistota ohledně budoucnosti klubu ho donutila přijmout nabídku Plzně.

Náš klub měl o služby trenéra zájem nadále, ale po sestupu do druhé ligy se stala tato pozice pro Bílka již daleko méně atraktivní. Navíc Blšany stále neobdržely licenci na druhou ligu, neboť zasedání VV ČMFS bylo v květnu odloženo a přesunuto na tento čtvrtek 1.6. Trenér Bílek si ale nemohl dovolit čekat, protože Plzeň potřebovala trenéra co nejdříve a zřejmě by mezitím oslovila jiného kouče, který by mohl nastoupit okamžitě. Další dění v Blšanech se bude odvíjet o čtvrtečního rozhodnutí ČMFS. Chmel se při něm bude snažit prokázat, že je schopen odehrát příští ročník druhé ligy.

Trenér Bílek nastoupil do Blšan na podzim 2003, kdy se týmu vůbec nedařilo. Mužstvo tehdy pod vedením Guntera Bittengela prohrávalo většinu zápasů a po třetině soutěže bylo jasně poslední s 2 body. Počátkem října přišel k mužstvu Michal Bílek, do té doby známý především jako bývalý vynikající fotbalista, účastník MS 1990 a neúspěšný trenér Teplic. V Blšanech ale dokázal mužstvo zázračně zvednout. To se sice do konce podzimní části nedokázalo odpoutat z posledního místa, ale ztrátu na záchranu stáhlo na 4 body. Na jaře pak po návratu do domácího prostředí začali Chmelaři šlapat a vyhrávat jeden zápas za druhým. Již odepsané mužstvo se nakonec vyšplhalo na 13.místo tabulky, což předtím až do února nečekal snad nikdo.

Trenér Bílek tedy mohl odtrénovat v Blšanech i další sezonu 2004/2005 a přes opětovné vyhostění z domácího stadionu se dokázal tým vytrvale držet mimo sestupové příčky, nakonec z toho bylo 12.místo, takže opět úspěch. Třetí Bílkova sezona, která před pár týdny skončila, v Blšanech už úspěšná nebyla, tým skončil poslední a sestupuje do druhé ligy. Během svého působení se z Bílka stal uznávaný trenér, o kterého údajně měla zájem i Sparta. Po letošní sezoně hodlal Bílek v Blšanech pokračovat i ve druhé lize, ale s podmínkou, že se podaří posílit mužstvo, aby mělo šanci se vrátit zpět do elitní soutěže. Dosavadní vývoj ale tomuto nenasvědčuje.

Rozchod s Blšany probíhá v přátelském duchu. Pan trenér se do médií vyjádřil, že v Blšanech pracoval rád a měl zájem pokračovat. Vedení klubu si jeho práce, kterou pro Blšany v posledních letech vykonal, velmi váží. Podobný je i názor většiny fanoušků, vinu za sestup mu těžko někdo může přičítat. Kádr mužstva nebyl dostatečně silný a především široký, navíc značný podíl v něm měli hráči z hostování, kterým často na osudu klubu tolik nezáleží. I tak Blšany po většinu sezony držely krok s ostatními klub, odpadly až v samém závěru.

Nyní odchází trenér Bílek do Viktorie Plzeň a bere si s sebou i své spolupracovníky- asistenta Frťalu a trenéra brankářů Pavla Průšu. O nových trenérech Blšan se ještě nemá cenu bavit, když ještě ani není jasné, jaký fotbal se v tady bude příští rok hrát. Není ani jasné, jací zde budou působit hráči. Většině z nich končí smlouva, další patrně budou chtít odejít do prvoligových klubů. Nyní mají všichni fotbalisté dovolenou a o jejich dalším osudu se bude teprve jednat. Opět musíme odkázat na čtvrteční zasedání ČMFS, jež určí další vývoj.

Závěrem ještě jednou děkujme trenérovi Bílkovi za dlouhodobou práci pro klub, která se netýkala jen A-mužstva mužů, a přejeme mu hodně úspěchů v jeho novém působišti!

FK Chmel Blšany | 30.5.2006 13:48 | 775x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 5.6.2023 19:44:48