FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Trenér kritizoval Loose a útočníky

  Na tiskové konferenci po zápase s Třincem byl hlavní kouč Bičovský pochopitelně   velmi zklamaný. Neváhal také veřejně zkritizovat některé fotbalisty, ač to např. po   prohře s Jakubčovicemi odmítl udělat.

(tiskovou konferenci sledoval Jaroslav Tošner)

Nejvíce si vzal kouč na mušku výkon Petra Loose. Prý byl fyzicky unavený už po deseti minutách zápasu, nestačil však ani herní kvalitou. Právě přes Loose nejvíce procházeli útočníci soupeře a z jedné takové akce padl i jediný gól zápasu, byť zde hrála svou roli i chyba brankáře Rady, který měl slabou střelu stáhnout a ne jen slabě vyrážet. Trenér kritizoval, že se hráči nedomluvili. Nelíbil se mu ani výkon útočníků, všech bez výjimky. Těžko mohli dát branky, když chyběl klíčový důraz v šestnáctce, akce končily často už před vápnem. A ani odsud většinou hráči nezkoušeli ohrozit brankáře hostů. Ze slov kouče lze vypozorovat, že pro příští zápas výrazně překope sestavu.

To, že jsme prohráli podruhé doma, není jistě náhoda. Neschopnost prosadit se proti zahuštěné obraně je viditelná. Jak řekl blšanský sekretář Lubomír Trnka, více by současnému kádru měly vyhovovat venkovní zápasy, kde budou soupeři hrát útočněji a naši hráči dostanou příležitost k brejkům do otevřené obrany. Třinec si přijel ubránit bod, vstřelil k tomu jednu branku a veze nečekanou výhru. Proti důsledné obraně se naši hráči prosazují těžko. Proto mužstvo vyhrálo ve Vítkovicích, kde domácí nebránili tak zarytě.

Dodejme ještě aspoň jednu příjemnou zprávu. Jak konstatoval lékař Martin Kolář, v zápase se nikdo z hráčů Blšan nezranil. Pouze brankář Rada má bolístku na noze, ale je to po běžném nakopnutí a vše bude rychle v pořádku. Během příštích dní už se do přípravy zapojí Milan Zachariáš, jenž naposledy nastoupil v pohárovém zápase v Chomutově, kde se zranil.

Hodnocení zápasu trenéry obou týmů

Přemysl Bičovský: „Je třeba se vážně zamyslet nad přístupem některých hráčů. Naprosto bez pohybu, pomalé rozehrávky, čehož soupeř využil a včas se vracel do obrany. Hráči nesplnili svůj úkol a to, co jsme si řekli před utkáním. Všechny akce šly přehuštěným středem a ne po křídlech. Na to byl soupeř velmi dobře připraven. Druhá půle byla otevřená, ale scházelo štěstí a větší důraz. Jediný Bereš, který vlastně poprvé nastoupil na pravé straně zálohy si i přez drobnější výpadky zaslouží vyzvednout.“

Pavel Hajný: „Poučili jsme se z videokazety z utkání s Jakubčovicemi. Přehustili jsme střed a spoléhali na rychlé protiútoky. Ve druhém poločase už jsme měli hodně štěstí, ale přesto jsme si vytvořili 2–3 šance. Vyhráli jsme šťasnou brankou, ale to k fotbalu patří.“

FK Chmel Blšany | 20.8.2006 22:41 | 592x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 7:14:10