FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Trenér chce útočný fotbal a nehrát o záchranu

  Blšanský kouč Přemysl Bičovský si udělal před začátkem druhé ligy čas na náš   web a tak mohl vzniknout zajímavý předsezónní rozhovor. Trenér odpověděl na   otázky, o nichž si myslíme, že by mohly fanoušky klubu zajímat.

Rozhovor jsme uskutečnili prostřednictvím emailové korespondence. Možnost položit otázky v minulém týdnu dostali na našich stránkách i fanoušci. Přání úspěchů i jejich autory si trenér jistě přečetl sám v komentářích, takže jsme vaše otázky nepokládali doslovně, ale v kontextu celého dialogu. A zde vám tedy nabízíme rozhovor pořízený těsně před startem druhé ligy…

V Blšanech již působíte víc než měsíc, jak se naplnila Vaše očekávání ohledně trenérské práce zde? Co Vás překvapilo?
Abych řekl pravdu, tak mne přece jenom překvapil masový odchod. Věděl jsem, že byly určité problémy, ale že to bude mít takový rozsah jsem nečekal.

Jak jste spokojen s tréninkovými podmínkami v areálu Blšan?A kde jsou podle vás zázemí a podmínky pro trénování nejlepší?
S tréninkovými podmínkami jsem maximálně spokojený. Myslím, že lepší podmínky na trénování nemá žádný oddíl.

Blšanský klub dlouhou dobu ležel v žaludku mnoha fanouškům, kterým vadila přítomnost vesnice v první lize. Jaký je Váš názor na vrcholový fotbal na vesnicích obecně? Je možné ho zde rozvíjet, může se do Blšan někdy první liga zase vrátit?
Nevidím důvod proč by se liga neměla do Blšan vrátit, ale musí být k tomu dobrá ekonomická situace. Jinak je problém s ligovým fotbalem na vesnici spojen s ekonomikou. Sponzoři, pokud jsou, chtějí mít co největší návštěvy a to je na vesnici dost těžké.

Jeden z argumentů nepřátel vesnic je málo fandů na stadionu. I v Blšanech je poněkud komornější prostředí než jinde, jak se vám v něm trénuje? Jak moc ovlivní divácká podpora výkony hráčů?
Stadion není veliký, to je jasné, ale záleží na tom jak hluční jsou fandové. Divácká podpora je pro hráče velmi důležitá. Nejenom v době, kdy se daří, ale hlavně když to nejde tak, jak by jsme všichni chtěli. Chápu, že je to mnohdy těžké, ale mohu vám zaručit, mužstvo bude bojovat. Kdo se tomu nepřizpůsobí nebude mít místo.

Jak jste spokojen s letní přípravou? Výsledky Blšan byly hodně nevyrovnané, což dokumentovala porážka v Chomutově…
S tréninkovou morálkou jsme spokojeni. Co se týká výsledků, dalo se to očekávat. Změnilo se celé mužstvo, přicházeli hráči na zkoušku, takže na výsledky nebyl brán takový zřetel, i když každý raději vyhrává. Nehráli jsme ve stálé sestavě, hráči se střídali. Pro informaci: v přípravných utkáních se vystřídalo 42 hráčů.

Postavil jste úplně nové mužstvo. Bude už lize dostatečně sehrané?
Raději bych byl, kdyby taková situace nenastala. Bude nám to chvíli trvat než to bude vypadat tak, jak si asi představujeme.

Do přípravy se zapojilo několik zahraničních fotbalistů, ale Vás podle všeho moc nezaujali. Jak hodnotíte jejich kvality?
Neřekl bych, že nezaujali, ale jsou to většinou mladí kluci kolem 18 a 19 let. Může z nich něco být.

Koučují se Vám cizinci dobře? Jak se zvládá třeba jazyková bariéra?
Lepší je samozřejmě koučovat naše hráče. Právě s jazykem je trochu problém. Na jednom tréninku byli hráči ze šesti zemí. Není to lehké, ale vypomáhají hráči, kteří nějaký jazyk ovládají. Němčina a angličtina není problém. Horší je to s portugalštinou, španělštinou. I ruštinu, kterou jsme ještě měli ve škole, už pomalu zapomínám.

Někomu vadí nakupování nekvalitních zahraničních hráčů a volá po tom, aby se místa v týmu i na lavičce raději vyhrazovala českým hráčům a odchovancům, souhlasíte s tím?
Zatím nikdo nekvalitní hráče nekupuje. To bychom byli sami proti sobě. Co se týče českých hráčů, tak by především museli být. Uvědomte si, že v tomto kádru je minimum hráčů, kteří mají zkušenosti s druhou ligou. S talentovanými hráči a odchovanci spadly Blšany z divize.

Najdeme v novém kádru Blšan ještě srdcaře, nebo současní hráči už jsou vesměs profesionálové bez výraznějšího vztahu ke klubu?
Uvidíme. V týmu je řada hráčů, kteří se nevzdávají za nepříznivého stavu a ti by měli mužstvo táhnout.

Zkuste odhadnout, jakou roli může naše mužstvo hrát ve druhé lize. Jaké umístění bude vaším či klubovým cílem? Někteří fanoušci se bojí i o záchranu druhé ligy…
Vzhledem k tomu, že mužstvo je opravdu mladé a nezkušené, tak bych byl spokojen, kdybychom se vyhnuli bojům o záchranu.

V létě navázaly Blšany spolupráci se Siadem Most, to Vás určitě těší, ale existují obavy, že Most bude našemu klubu diktovat spotovní cíle i způsob jejich dosažení. Jak Vy osobně vnímáte vliv Mostu na dění v našem klubu? Musíte pracovat v zájmu Siadu (např. nasazováním hráčů?)
Fotbal v Blšanech vede vedení Blšan. Těžko může někdo diktovat sportovní cíle. Na mne není v tomto směru vyvíjen žádný tlak. Pokud budeme mít na výběr z většího množství kvalitních hráčů, bude to jen lépe.

Patříte také mezi velké fanoušky Bohemians 1905, podílel jste se na záchraně klubu, takže jaké budou vaše pocity 10.září, kdy budete sedět na lavičce Blšan v zápase proti Bohemce?
Samozřejmě, že jsem fonouškem Bohemky, ale v utkání proti ní jdou fanouškovské city stranou. Budeme se snažit vymyslet takovou taktiku vyhecovat hráče natolik, abychom utkání vyhráli. Bohemka může vyhrát v ostatních utkáních.

Blšany mají i svůj B-tým, budete ho sledovat, nebo hraje příliš nízkou soutěž na to, aby mohlo dojít k přesunům mezi družstvy? Má pro náš klub význam přeborové Béčko?
Hrají pro mne příliš nízkou soutěž na to, aby mohlo docházet k nějakým hráčským přesunům směrem nahoru.

Máte možnost pracovat s největším blšanským talentem- Jakubem Süsserem. Myslíte, že může už na podzim nastupovat ve druhé lize a jakou mu věštíte budoucnost?
Jakub je talentovaný fotbalista, který má vše před sebou. Musí odstranit nějaké nedostatky, o kterých sám ví. Co se týče jeho nasazení tak je vše otevřené.

Vidíte v našem týmu ještě nějaký velký talent? Jeden z fandů se ptal např. na Brandu a Trupa, jak je hodnotíte?
Oba jsou talentovaní fotbalisté, kteří trénují s A mužstvem. Vojta Trup je bohužel poslední dobou často zraněn.

Je už současná podoba A-mužstva konečná, nebo může ještě po začátku ligy dojít k posílení kádru o další hráče, např. i na hostování třeba z prvoligových klubů?
Současný stav není konečný. Do konce přestupního termínu pokud bude hráč, který by se nám hodil a byl finančně schůdný, nebyli by jsme proti.

Liga už se blíží, proto se také objevila otázka, jaký herní styl bude našemu týmu nejbližší a zda se bude lišit v domácích zápasech od venkovních?
Snažil jsem se u všech mužstev, kde jsem byl, o útočný fotbal, který by bavil diváky. Raději vyhraji 4:3 než 1:0, i když brankářům se to asi nelíbí. To ale neznamená, že by se nemělo bránit. Vyžaduji u hráčů bojovnost. Nemusí se dařit, ale na hřišti musí nechat všechny síly.

S tím souvisí i další otázka- v čem budou silné a v čem slabé stránky našeho týmu? V kom vidíte hlavní opory a kdo bude kapitánem?
Věřím, že bude silné v bojovnosti, ze které by se mělo přejít do pohledné útočné hry. Slabinou bude asi malá zkušenost. S mládím jde ruku v ruce nevyrovnanost výkonů.

Jeden z našich čtenářů se ptal konkrétně na brakáře Davida Tomka, který podle něj byl u Vás na zkoušce a tak se ptá, zda s ním počítáte i do budoucna?
David je mladý brankář. Zatím v této době to není nic pro mužstvo dospělých. V dorostu může ještě rok chytat Branda, který je v této době na vyšší úrovni.

V něděli nás čekají Jakubčovice. Kdo bude favoritem zápasu a jaké vidíte kandidáty na postup ze druhé ligy? A naopak na sestup?
Myslím, že my nejsme v žádném případě favoritem. Jakubčovice mají ve svých řadách zkušené ligové fotbalisty (Baranek, Procházska, Doležal ) a jsou dobře zabezpečeným klubem. Kandidáty na postup sestup se neodvažuji tipovat. Do soutěže naskočilo mnoho nových oddílů, proto si budeme muset počkat. Velmi důležitý bude vstup do soutěže.

Na závěr bychom Vás chtěli požádat o hodnocení našich webových stránek (a webu blsanky.ic.cz ), jaký mají dle Vás přínos pro klub ?
Po nějaké době kdy web stagnoval jste se dostali na dobrou úroveň. Důležitá je spolupráce s klubem a pro vás možnost přinést informace pro fanoušky, kteří mají o tyto věci zájem. Pro klub mají přínos ve zpětné vazbě na fanoušky. Doufám, že budete moci přinášet dobré zpávy po celou sezonu.

Za všechny fanoušky děkujeme za odpovědi a přejeme Vám v Blšanech hodně úspěchů a spokojenosti!

FK Chmel Blšany | 3.8.2006 0:32 | 551x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 7:39:30