FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Talentové zkoušky provázel nezájem, bude další kolo

  Velmi nemilé překvapení postihlo v úterý dopoledne trenéry mládežnických týmů   Blšan. Pořádali totiž zkoušky pro příjem nových fotbalistů do fotbalové akademie   klubu a zájem byl nečekaně slabý.

Zkoušky se konaly 24.10. dopoledne v areálu Blšan. Na našich stránkách jsme o nich s dostatečným předtihem informovali, o propagaci se staralo i odborné učiliště v Podbořanech, kde fotbalová akademie sídlí. Přesto na zkoušky dorazilo pouhých 13 žáků devátých tříd základních škol, čtyři z ročníku 1991 a devět ročníku 1992. V porovnání s minulými lety to byl veliký propad, běžný je dvojnásobný a vyšší počet zájemců, navíc letos nebyli uchazeči ani tak kvalitní. Z 13 hráčů přišli 2 brankáři a 9 hráčů do pole. Trenéři vybírali na základě provedení disciplín žonglování míčem, střelby, vedení míče, člunkového běhu a nakonec hry na dvě brány (tentokrát vzhledem k počtu uchazečů pouze na šířku hřiště).

Vybráno bylo pouze 4–5 hráčů, z toho jen dva opravdu kvalitnější. To je samořejmě velmi málo, a tak bude připraveno ještě na podzim druhé kolo v termínu 17.listopadu od 11:00, kdy mají školáci volno. Další dovýběr do dorosteneckých týmů bude proveden na jaře 2007. Zarážející je, že na úterní talentové zkoušky se nedostavil žádný hráč z bezprostředního okolí Blšan, tj. ani z Podbořan či dokonce ani ze Žatce!

Důvody nezájmu mohou být různé. Termín byl zvolen na všední školní den, což mohlo některé školáky odradit. Spíš ale půjde o to, že od loňské sezony mužský A-tým sestoupil do druhé ligy a sestoupili také dorostenci, což samozřejmě snížilo zájem hráčů o reprezentaci Blšan. Nicméně zázemí je v Blšanech na stále dobré úrovni a dorost směřuje k návratu do České ligy, takže vězme, že o druhé kolo taletových zkoušek bude zájem větší a to především mezi potenciálními fotbalisty z okolí Blšan.

Pokud máte svůj názor na to, proč je letos tak malý počet zájemců o studium ve fotbalové akademii Blšan, vyjádřete ho v diskusi pod článkem. Myslíte, že současný FK Chmel je dost atraktivní značkou pro mladé a nadějné fotbalisty?

FK Chmel Blšany | 26.10.2006 0:56 | 636x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 31.3.2023 5:05:06