FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Také mládež se už poctivě připravuje na jaro

  Nejen mužský A-tým, ale i mládežnické týmy Blšan již trénují na jarní část sezony.   Dorostenci budou bojovat o postup do České ligy, ale ani ostatní týmy nezahálí,   i když počasí je teď velmi nefotbalové. Pojďme se podívat, jak si zatím vedou   především starší a mladší A-dorosty Chmelu Blšany.

Starší dorost zahájil přípravu hned po opadnutí silvestrovské kocoviny – už 4.ledna. Do přípravy se zapojili i nejlepší hráči mladšího dorostu. Trénuje se intenzivně 5 krát týdně, jak v Blšanech, tak i v tělocvičně v Podbořanech. O víkendech se svěřenci trenéra Olega Kolmana účastní turnaje Apollo Cup v Souši. Zatím byly odehrány čtyři zápasy – blšanský dorost nejprve podlehl mužskému týmu Siadu Souš 1:4, poté porazil Bílinu 5:2, o uplynulém víkendu nejprve v sobotu zdolal Brozany 2:1, aby pak v neděli podlehl dorostencům Siadu Most 0:2. Celkově tedy dvě výhry a dvě porážky. Nyní odjíždí starší dorost na soustředění na Kubovu Huť na Šumavě. Dorostenci si zájezd, na který vyjíždí v sobotu, sami zaplatili. Hotel, kde budou ubytováni, je vybaven tělocvičnou, bazénem a vířivkami.

Mladší dorost pod vedením trenéra Koutenského (FOTO) zahájil přípravu o něco později, 10.ledna. Přes zimní pauzu dostali mladíci individuální tréninkový plán, který splnilo 80% fotbalistů. Od začátku přípravy se trénuje 4 krát týdně, rovněž střídavě v blšanském areálu a podbořanské tělocvičně. O víkendech se účastní turnaje straších dorostů v Mostě, jedná se o memoriál K. Chrudimského. Protože je tým oslaben o nejlepší hráče (trénují se starším dorostem), navíc někde je problém s dojížděním na zápasy, je tým mladšího dorostu doplněn i o mladší hráče z D-dorostu (neboli mladší dorost B). Je to bohužel znát na kvalitě hry při zápasech. Tým Blšan podlehl Mostu „B“ 1:5, poté vyhrál kontumačně nad Chomutovem 3:0, protože se soupeř k zápasu nedostavil. Škoda.

Dne 6.února odjíždí mladší dorost A na soustředění do Jáchymova, bohužel se ho však neúčastní všichni hráči (někteří nechtějí). Po návratu budou mít o školních prázdninách mladí fotbalisté připraveny individuální tréninkové plány. Od 19.ledna již tým přistoupí na běžný režim mistrovské sezony, bude sehrávat nejen zápasy turnaje v Mostě, ale další přípravná utkání a to i se starším dorostem A.

Kromě dorostů se na jaro už připravují i žáci. Ti starší hrají turnaj v Rakovníku. Dokázali porazit místní Tatran Rakovník 3:0 a poté i Rakovník „B“, dokonce 5:0. K tomu si ještě připsali remízu 3:3 se Siadem Bílina.

V souvislosti s informacemi o mládeži bychom vás chtěli upozornit, že bylo vyhlášeno třetí a pro letošní sezonu poslední kolo talentových zkoušek pro příjem nových hráčů do dorosteneckých týmů. Zájemci o blšanský fotbal narození v letech 1990 – 1992 mohou přijít ve středu 28.3. od 14:00 do areálu FK Chmelu Blšany. Sportovní vybavení s sebou. Trenéři Blšan je prozkouší z fotbalových dovedností, ti co v testech uspějí budou moci od příští sezony nastoupit do FK Chmel Blšany a pokud jim letos končí školní docházka, tak také mohou začít od září studovat na fotbalové akademii Blšan sídlící v Podbořanech. Více informací o této škole najdete v sekci „Fotbalová akademie“, v MENU v levé části těchto stránek.

Stojí za to hrát za Blšany i fandit Blšanům !

FK Chmel Blšany | 25.1.2007 8:54 | 503x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 7:27:41