FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Stejně jako na podzim (Pohled fanouška DvH)

Po další domácí ztrátě se cesta za záchranou komplikuje… Páteční zápas toho měl hodně společného s podzimním utkáním na půdě Jiren. Opět jsme vedli a vypadalo to na důležité tři body, avšak soupeř bohužel opět výsledek otočil.

V Blšanech se objevila znovu početná návštěva, včetně skupinky odresovaných fans soupeře. Nutno dodat, že trojice našich bubeníků uprostřed hlavní tribuny o sobě dala také pořádně slyšet a velkou mírou přispěla k atmosféře zápasu. Pro všechny, kteří chodili na podzim a loni na ČFL je to trochu nezvyk. Na stadionu už nemusíte šeptat, abyste nebyli slyšet až k lavičkám, všude dobrá nálada, fronty u steaků ? ale zpět k zápasu. Po počátečním oťukávání drželi míč na kopačkách častěji Jirny, ale žádnou kloudnou akci (vyjma střely do boční sítě) nevymysleli. Chmelaři hrozili spíše z rychlých protiútoků a standartních situací. Okopáváná plná nepřesností trvala až do třicáté minuty, kdy převzali iniciativu domácí. Tlak vyvrcholil pěknou kombinací po pravé straně a následnou trefou Siegla k tyči, která znamenala vedení. O přestávce sehrály své utkání i přípravky a naše vyhrála 2:1. V druhém poločase se začali aktivněji projevovat blšanští, ale zdaleka nejaktivnějším byl rozhodčí. Neviditelné ofsajdy, nevšímání si drobných zákroků hostů apod. Nic na první pohled do očí bijícího, ale přesto to Viktorii dozajista usnadnilo cestu ke třem bodům. Asi od 60. minuty začaly Jirny zlobit což vyvrcholilo závarem před naší bránou, neschopností odkopnout míč a vyrovnávací brankou. Následně se hra přelévala ze strany na stranu ? Klíma vychytal samostatný nájezd útočníka hostů, Blšany dvakrát netrefily poloprázdnou bránu. Nedáš dostaneš ? po rohovém kopu to je už 1:2. Emotivní závěr plný žlutých karet (především na straně domácích), už nic nezměnil. Diváci (mezi nimiž byl i náš odchovanec Trapp nebo Dagmar Damková) tak museli po delší době snést domácí porážku. Přestože nám sudí opět svými výroky rozhodně nepomohl, nemá cenu se na něj vymlouvat, za obdržené góly, laxní obranu a pozdní přistupování k soupeřům si tentokrát můžeme sami. Na druhou stranu bych byl zvědavý na to, jak by takový Drogba reagoval na verdikty rozhodčího, kdyby hrál za Blšany. Po dobrém vstupu do soutěže přišly tři zápasy bez výhry a záchrana se komplikuje. Nezbývá než doufat, že zvládneme příští neděli existenční zápas s Děčínem.

Fotografie z utkání od DvH http://dvh.rajce.idnes.cz/…y_1_2_Jirny/

Fotografie z utkání od Jaroslava tošnera z Lounského zpravodaje http://picasaweb.google.cz/…iktoriaJirny

FK Blšany – Viktoria Jirny 1:2 (1:0)

24 Siegl ? 62 a 87 Mašek

Sestava Blšan:

Klíma, Baloun(58Lípa), Krejčík, Trojan, Horňák, Svoboda, Jelínek, Kučera, Vlček (64 Němec-81 Tománek), Siegl, Houštecký. ŽK: Svoboda, Siegl, Houštecký, Němec ? Kejha, Šimek, Mašek Rozhodčí: Lerch ? Cnuk, Garaja

Děkuji fanouškovi Dvh za postřehy ze zápasu a fotografie

FK Chmel Blšany | 9.5.2009 15:47 | 770x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 9:00:35