FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Starší dorost v zimě změnil jen brankáře

  Úspěšný kádr dorostenců zůstal přes zimu téměř beze změny. Po podzimu vedou   naši hráči tabulku divize a pečlivě se připravují na klíčové jarní boje o postup, které   začnou za čtyři týdny.

Jak nás informoval kapitán týmu Rudolf Hofmann, tým chtěl zůstat pohromadě, protože se na podzim vytvořila výborná parta, kterou si hráči hodně pochvalují. Drobné změny však přece jen nastaly. Z Mostu se vrátil záložník Vojtěch Trup a jako nejstarší hráč, který už nastoupil i několikrát mezi muži, by se měl stát jednou z hlavních opor týmu. To mělo být všechno, jenže plány zhatil odchod brankáře Doubravy, který byl na podzim důležitým článkem týmu. Mužstvo hodně podržel, odchytal téměř všechny podzimní zápasy. Dobrava zamířil do lepšího klubu, do Plzně. Tuto náhlou ztrátu se tedy tým snaží řešit, před několika dny přišel na zkoušku brankář Brejcha z Teplic, který by se měl stát novou jedničkou. Má zájem do Blšan přestoupit, ale jeho příchod se teprve bude řešit.

Brankář Brejcha se poprvé představil ve středu, kdy odehrál starší dorost přípravný zápas s Viktorií Plzeň. Ani jeho dobrý výkon nezabránil porážce 1:2, která je ale s tak kvalitním soupeřem velmi příjemným výsledkem. BLšany vedly po poločase 1:0 brankou Rulfa. Tým dorostenců trénuje 3–4krát týdně, zpočátku se střídala podbořanská tělocvična s blšanským areálem, nyní už jsou tréninky pouze venkovní. Hráči jsou rádi za mírnou zimu, která letos umožňuje trénovat skoro celou dobu na pravé trávě. Kdyby byly všechny zimy tak mírné jako ta letošní, náš areál by umělou trávu ani moc nepotřeboval a klubu by to fotbalově hodně pomohlo.

Jak už to tak ve fotbale bývá, týmu se nevyhýbají zranění. Problémy s kotníkem má nyní Řehák, ale do týdny by to mělo být v pořádku. Po problémech také s kotníkem začíná trénovat brankář Branda. Kapitán Hofmann má po měsíci v zátěži problémy s třísly. Nejhorší je situace s Lukášem Hudcem, který má s kotníky vážnější problémy dlouhodobějšího charakteru a pravděpodobně nestihne začátek jarní části sezony. Zranění však trápí i soupeře z Ústí nad Labem, to už k fotbalu prostě patří a nemělo by to naší pozici v boji o postup nijak zhoršovat.

Už závěrem ledna absolovoval starší dorost velmi povedené soustředění na šumavské Kubově Huti. 20 hráčů a dva trenéři s vedoucím mužstva Třískou tam zažili perfektní podmínky pro běhání, jak na lyžích, tak i normální. Soustředění přineslo jednak zvýšení fyzické kondioce všech hráčů, tak i další prohloubení vztahů v kolektivu. Jak mezi hráči, tak i mezi hráči a trenéry, takže nyní v týmu skutečně funguje výborná parta. Součástí byla i taktická příprava. V minulých letech dorosty na soustředění nejezdily a to se ukázalo jako chyba.

O starším dorostu vás chceme pečlivě informovat po celé jaro. Důvod je jasný – jeho boj o postup zpět do České ligy. Děkujeme proto kapitánovi Rudolfovi Hofmannovi, který s námi začal spolupracovat, abychom mohli lépe o dění v dorostu informovat.

FK Chmel Blšany | 23.2.2007 0:03 | 547x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.5.2023 10:32:43