FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Starší dorost: Chomutov - Blšany 2:0

Starší dorost Nečekaná porážka staršího dorostu v Chomutově neodradila trenéra Koutenského od toho, aby nám pro náš web přinesl zajímavé informace z utkání. Z nich vyplývá, že Chmelaři totálně zklamali.

Blšany přijely do Chomutova jako velký favorit zápasu! Vždyť domácí Chomutov za celou sezonu dosud nevyhrál a získal jen tři remízy. Možná i toto přispělo k pocitu hráčů Blšan, že tři body přijdou samy. Nestalo se.

Chomutov se do zápasu vrhl s nadšením, hráči bojovali, zejména útočníci. Naopak Blšany hrály nepřesně, špatná byla kombinace a zejména krajní hráči se vzdor svým úkolům vůbec nepohybovali. Rozhodčí často pískal našim fotbalistům fauly a standardní situace byly domácími velmi dobře zahrávané. Z ojedinělého rohového kopu Blšany nic nevytěžily, míč prolétl malým vápnem bez zájmu útočníků Chmelu- tréninkové pokyny jakoby všichni zapomněli. Ve 36.minutě zahrával trestná kop Chomutov, centr na vzdálenější tyč našel volného útočníka, který hlavou mířil přesně k tyči – 1:0. O tři minuty později pak dalekonosná střela domácího hráče jen otřela břevno blšanské branky. Ve 42.minutě mohl vyrovnat náš Slípka po dobrém centru Podroušky z levé strany, ale branku ani z malého vápna nevsítil, přestože se ocitl sám nehlídán. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

O přestávce trenéři svým svěřencům výrazně domluvili, což se ve druhém poločase přece jen projevilo. Chmelaři na svého protivníka vlétli, ale vyrovnat se stále nedařilo. Podroušek se ocitl sám před brankářem, ale jeho střela šla těsně vedle levé tyče. Naši dorostenci si vytvořili velký tlak se spoustou rohových kopů, ovšem stále bez úspěchu. Řehák, Erler i Hudec se po krají snažili posílat centry před branku, ale nedařilo se jim, míče létaly nepřesně. Po té se do útoku začal vysouvat stoper Vavroušek, ale jak rostl náš tlak, stávala se obrana stále zranitelnější. Což se Chmelu stalo osudným v 73.minutě, kdy z ojedinělého brejku dostal gólman Branda druhý gól. Domácí přečíslili naši obranu, na konci akce byla prudká střela, kterou ještě Branda vyrazil před sebe, ale rozhodčí viděl faul Blšan. Trestný kop z 20 metrů pak hráč Chomutova poslal přímo do šibenice… – 2:0 V závěru mohl skóre korigovat Zápotocký, ale jeho sólo z poloviny hřiště zůstalo bez přesného zakončení.

Překvapivá porážka byla způsobena tím, že mužstvo neplnilo pokyny trenéra a podalo jako celek velice špatný výkon, zejména v první poločase. O záchranářské body se bude teď dorost pokoušet doma proti B-týmu Českých Budějovic.

SESTAVA: + známkování hráčů (1=nejhorší, 10= nejlepší)
Branda – 3
Raba – 3
Paul- 2
Řehák – 2
Vavroušek – 2
Blažek – 2 (62.Zlatohlávek)
Erler – 2
Hudec – 2
Slípka – 2
Podroužek – 2
Seedláček – 2 (46.Zápotocký – 3)

FC Chomutov – FK Chmel Blšany 2:0 (1:0)
hráno dne 6.5.2006 na travnatém hřišti v Chomutově

zpracováno na základě podkladů trenéra Koutenského

FK Chmel Blšany | 9.5.2006 7:28 | 654x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.9.2023 14:52:59