FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Starší dorost - České Budějovice B 1:0

Starší dorostenec Blšan Opět vám nabízíme informace o posledním utkání staršího dorostu Blšan, které nám dodává trenér mužstva Pavel Koutenský. Tentokrát dorostenci uspěli a porazili rezervu Českých Budějovic.

Hráči Blšan, kterým už hodně teklo do bot po prohře v Chomutově, se dokázali poučit z chyb v posledním zápase a aspoň částečně tak odčinili porážku 0:2 z minulého kola. V utkání byli posíleni o Štěpána Kacafírka, který pravidelně nastupuje za B-tým mužů a má na kontě i jeden prvoligový start. Jedná se sice útočníka, ale rozhodující branku nakonec vstřelil druhý útočník Podroušek.

Blšany hrály od počátku bojovně a dobrá byla práce v obraně vlatsní poloviny. Hosté útočili jen ojediněle, domácí se často dostávali ke standardním situacím. Ty na rozdíl od předchozího utkání tentokrát hráči kopali dobře před branku, jak trénovali před zápasem. Vážná šance však nepřišla. Druhá polovina prvního poločasu přinesla vyrovnanou hru uprostřed hřiště, ovšem ve 37.minutě přišel krásný okamžik v podání chmelařů – Hudec s Řehákem po levé straně kombinovali, výsledkem byl pěkný centr do pokutového území, kde ovšem Kacafírek dorážel nedůrazně a tak branka nepadla. Těsně před poločasem přišel trestný kop Blšan, ale byl špatně zahraný. Poločasový výsledek tak činil 0:0, přestože byly Blšany aktivnější a nebezpečnější.

Ve druhé půli se svěřenci trenéra Koutenského na svého soupeře vrhli ještě více. Útočnou fázi dirigoval záložník Trup, hosté se více prosazovali po stranách s následnými centry před branku. Klíčový okamžik přišel v 60.minutě utkání, kdy standardku z pravé strany rozehrál dobře Erler, míč v malém vápně propadl a dobře postavený Podroušek ho dorazil do branky – 1:0. Po inkasovaném gólu se probudili hosté, začali se také tlačit do útoku. V brance Blšan byl značně nejistý Trenčanský, který dvakrát chyboval při rohových kopech Budějovic. V 76.minutě se zranil Trup a musel ho vystřídat Slípka. Hra byla ze strany Blšan poměrně pasivní.

V závěru utkání musel Chmel vystřídat další fotbalisty vinou zranění, náhradníci pak byli poměrně nerozehraní a bylo to vidět. Nicméně Blšany předvedly velkou vůli po vítězství. V 88.minutě Trejnčanský vyběhl až mimo šestnáctku a úplně zbytečně fauloval hráče hostů. Rozhodčí nařídil trestný kop z nebezpečné vzdálenosti. Jihočeši ovšem trefili z této příležitosti jen zeď blšanských hráčů. Ti se tak mohli radovat z konečného vítězství 1:0. Příští utkání sehraje dorost v Mladé Boleslavi.

SESTAVA: + známkování hráčů (1=nejhorší, 10= nejlepší)
Trenčanský – 5
Raba – 6
Erler – 7
Paul- 7
Řehák – 6
Zlatohlávek – 5 (65.Blažek – 6)
Gregor – 5
Hudec – 6 (86.Horváth)
Trup – 6 (76.Slípka)
Podroužek – 6
Kacafírek – 6 (70.Zápotocký)

FK Chmel Blšany – SK České Budějovice „B“ 1:0 (0:0)
hráno dne 11.5.2006 na hřišti č.2 v Blšanech

zpracováno na základě podkladů trenéra Koutenského

FK Chmel Blšany | 16.5.2006 10:09 | 623x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2024 4:20:32