FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Spolupráce

Mnozí z Vás si jistě všimli snahy o vytvoření spolupráce mezi mládeží FC Chomutov a AFK Loko Chomutov. Tímto příspěvkem bych chtěl přiblížit výsledek jednání mezi oběma kluby a hlavní myšlenku.

Proč ale usilujeme o vzájemnou spolupráci?

V našem malém městě není tolik dětí se zájmem o fotbal, jako v předchozích letech.  Tím pádem klesá i počet dostatečně sportovně nadaných dětí na zajištění kvalitní sportovní přípravy pro dva až tři kluby (počítáme-li VČSA Ervěnice). Důkaz můžeme vidět na příkladu týmu FC Chomutov, který má pokryté skoro všechny sudé ročníky (1998, 2000, 2002, 2004) a AFK Loko Chomutov, který pokrývá ročníky liché (2001, 2003, 2005). To znamená, že oba kluby mohou fungovat určitým způsobem nezávisle, ale pouze na úrovni okresních nebo krajských soutěží. Jeden ročník na tom však bude velmi špatně.

Za příklad zmiňme krajský přebor staršího dorostu, kde kromě družstva FC Chomutov, které v předchozích letech bylo zvyklé na vyšší soutěže, působí i družstvo Ervěnic. Výsledkem je, že oba týmy jsou na chvostu tabulky, ale kdyby se síly obou týmů spojily a vytvořily jeden kvalitní tým, hrají o přední příčky.

Hlavní myšlenka je pak jasná a přímo koresponduje s úspěchy a prací mládeže. V předchozích letech okolní týmy čerpaly z hráčů, kteří se vychovali v FC Chomutově. Bylo to právě tím, že hráli vždy nejvyšší soutěže a byla zde určitá záruka kvality. Pokud bychom mládež ucelili, získali bychom nejenom větší sílu, ale i kvalitu.

Poslední věcí je pak počet odchovanců v A-týmu. „Áčko“ momentálně hraje ČFL, ale s dostavbou nového stadionu se jeho ambice logicky zvýšili. Problémem však zůstává, že v týmu je minimum odchovanců chomutovské kopané. Chtěli bychom proto pro Chomutov vychovat co nejvíce místních hráčů a zachovat identitu klubu. To ale zvládneme pouze se zkvalitněním mládeže.

Zdroj: http://www.fcchomutovmladez.cz/?…

Sportovní Centrum Mládeže

ÚSTECKÝ KRAJSKÝ FOTBALOVÝ SVAZ

400 01 Ústí nad Labem, Vaníčkova 11, PO BOX 69

telefon:475 210 244 * fax:475 210 706 *e-mail:cmfs.ul@volny.cz

 

Oznámení o udělení statutu „ Sportovního Centra Mládeže “

Ústeckého krajského fotbalového svazu

Z rozhodnutí VV ÚKFS ve spolupráci s KM FAČR byly kluby:

FK Litvínov,

FK Tatran Kadaň,

FC Chomutov,

FK Junior Děčín,

VČSA Ervěnice,

zařazeny do systému SC mládeže v rámci ÚKFS

na dobu od 1.8.2012 – 30.6.2013.

S pozdravem

Mgr. Raszyk Vít                                    Štefko Jan

PTM FAČR                                           Předseda KM ÚKFS

Zdroj: http://www.fcchomutovmladez.cz/?…

FK Chmel Blšany | 20.8.2012 14:12 | 1409x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.11.2023 22:33:19