FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Šourek si nezahraje 4 zápasy !!!

Radek Šourek Velice tvrdě bude pykat Radek Šourek i náš klub za urážku, kterou náš stoper uštědřil rozhodčímu přípravného zápasu Blšan s Plzní hraného 11.února.

Pár nepublikovatelných výrazů na adresu sudího přijde zkušeného fotbalistu hodně draho. A to doslova. Na dnešním zasedání disciplinární komise ČMFS bylo rozhodnuto, že za trest nesmí nastoupit ke čtyřem zápasům jarní části sezony Gambrinus ligy! Šourek bude navíc potrestán i z vlastních řad, klub pro něho připravuje mastnou finanční pokutu. Horší je ale fakt, že v důležitých jarních zápasech nám bude tento hráč základní sestavy moc chybět. Trest na čtyři zápasy nepodmíněně je v českých podmínkách extrémně vysoký a pro obranu Blšan jde o veliký problém.

Přestože už Šourkovi bylo 30 let a je druhým nejstarším členem našeho mužstva, dopustil s v závěrečném utkání zimní přípravy neuvěřitelného excesu. Tvrdě atakoval útočícího hráče Plzně v pokutovém území, za což sudí oprávněně nařídil penaltu. Rozčilený Šourek za to ale arbitrovi sprostě vynadal, za což byl následně vyloučen a jeho případ se dostal na stůl i disciplinární komisi ČMFS. „Radek se zachoval v posledním přípravném utkání s Plzní jako vesnický buran“ nezastává se našeho fotbalisty ani sekretář Blšan pan Lubomír Trnka. Ten zároveň dodal, že hráč se dočká potrestání i od vedení klubu. „Pravděpodobně půjde o velkou finanční pokutu“ nastínil Trnka, co hráče čeká.

Chování Šourka je opravdu mimořádně nezodpovědné. Dostal se do zbytečných problémů po přátelském utkání, v němž jakékoliv emoce musí být potlačeny daleko víc, než při mistrovských zápasech. Navíc v situaci těsně před začátkem ligy, kdy je už takhle problém poskládat sestavu pro zranění několika fotbalistů. Navíc hned první utkání jara budou pro Blšany v zachranářském boji velice důležité. Zvláště nepochopitelné je to od hráče jeho věku. Problémy s disciplínou měl Radek už na podzim, kdy se nechal vyloučit v utkání s Teplicemi.

Jeho místo v sestavě Blšan by měl zaujmout zkušený Martin Muller, který se snad již brzy zotaví z operace paty a bude moci nastoupit ke všem jarním zápasům Gambrinus ligy. Šourek si zakope nejdříve koncem března.

FK Chmel Blšany | 16.2.2006 20:17 | 900x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.9.2023 13:56:53