FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Smolný začátek

   Na první mistrovský zápas jarní části se do Plzně přijel podívat i Jaromír Hykl – jeho postřehy si můžete nyní přečíst. Přidány fotografie  

Stejně jako na podzim jsme začali jarní sezónu s Plzní. A stejně jako na podzim jsme podlehli 2:0. Vzpomínám si na svůj loňský komentář. Byl jsem celkem spokojen s výsledkem i s výkonem našich a to zejména proto, že nastoupili v sestavě, která byla složena z větší části z dorostenců, a ti statečně plzeňské juniorce vzdorovali. Sice již od desáté minuty prohrávali, ale celý zápas bojovali a rvali se a výsledek rozhodla Plzeň až těsně před koncem. Z mužstva, které nastoupilo, zůstali Řehák, Trup, Břečka a Klasna.

Nemohu se ubránit pocitu spokojenosti ani po sobotním zápase. Hráli jsme sice v úplně jiné sestavě než na podzim, ale předvedená hra odpovídala kvalitě hráčů v našich dresech. Parta hráčů, kteří se dali dohromady před pár týdny, hrála s týmem, který prodělal kvalitní zimní přípravu. Již od ledna byl pohromadě, absolvoval kvalitní tréninkový proces včetně zimního soustředění atd. Na hřišti se tento rozdíl v podstatě smazal. Již od začátku byla hra vyrovnaná a obě mužstva se přetahovala o střed hřiště a vzruchu před oběma brankami jsme se moc neužili. První střelu mezi tyče vyslalo naše mužstvo ? konkrétně Veverka ? až ve 22. minutě. Akce plzeňáků naše obrana vcelku v pohodě zvládala. Japan i Suchý vypadali jistě a především Japan se mi líbil jak po technické tak po fyzické stránce. Suchý se tam v jeden moment v první půli nechal překvapit nabíhajícím hráčem a byla z toho nepříjemná šance. Ivanka byl na místě. Ve 32. minutě se Velebův přímý kop dostal přes klubko hráčů až do branky a brankář zasahoval na poslední chvíli. Krátce na to (40 minuta) přišel rozhodující moment utkání. Japan křižoval unikajícího hráče Plzně a musel jít na zem do skluzu. Celou akci jsme viděli zezadu, takže nemohu s jistotou říci, jestli Japan zasáhl nejprve míč. Podle zvuku i podle pozdější výpovědi diváků z protější strany stadionu to byl zákrok na míč, ne nohy. Útočník šel pochopitelně na zem a rozhodčí k údivu všech na hřišti i v hledišti vytáhl červenou. Posoudil pravděpodobně šanci Plzně jako gólovou, ale ta k takovému posouzení měla dost daleko? Poločas už se dohrál bez změny skóre. Do druhého poločasu nastoupil Tesařík na levém beku, Veverka se stáhl do zálohy a vpředu operoval pouze Veleba. Plzeň měla výhodu přesilové hry a z toho důvodu v této části hry více útočila a naše akce dopředu nebyly tak časté jako v první půlce. Naději na alespoň na bod nám vzala 70. minuta, kdy Ivanka neudržel míč po prudké střele a útočník domácího mužstva bez problémů dorážel míč poprvé na jaře do naší branky. Blšany se snažili výsledek ještě otočit a nezdávali se. Bohužel vyrovnat se nepodařilo, naopak domácím se podařilo ještě jednou Ivanku v naší bráně překonat podobným způsobem jako při první brance. Bohužel, kvalitní hra, vyrovnaná partie, ale stejný výsledek jako vloni.

Shrnutí. Překvapení v sestavě. Zacharda zůstal na lavičce a myslím na to, jestli by vyrobil stejné chyby jako Ivanka. Zejména při té první brance nemohl mít Ivanka čisté svědomí. Ale po bitvě je každý generál a až do obdržené branky působil Ivanka celkem jistě. Na pravém beku se objevil Poláček, který loňskou sezonu odehrál v Krči a byl členem našeho ?slavného záchranářského? týmu na jaře ve druhé lize. Další kvalitní hráč v sestavě. Na trávníku se objevil Honza Klasna a tak pravděpodobně uťal naše diskuse o tom, proč se neobjevil v přípravě. Nastoupil na pár minut a snad se mu bude i nadále v Blšanech dařit. Mezi náhradníky seděl na lavičce i Břečka. Pan Zákostelský využil limitu povolených cizinců a nastoupili jsme se třemi. Ivanka, Suchý a Japan. Připraven snad bude brzy ještě Rosendo. Bohužel Japan bude mít se Spartou pravděpodobně stop. Snad to nebude déle. Výkon rozhodčího nechci příliš hodnotit. Již jsem si několikrát vysloužil nařčení, že schvaluji vinu na jiné okolnosti. Řeknu jen, že na domácí měl pan soudce jiný metr a na to už si asi musíme v našem fotbale s mokrým košťálem zvyknout. Ale nechce se mi?

Nejlepší hráči? Stejně jako s Brozany v poslední přípravě se mi hodně líbil Škultéty. V obraně až do svého vyloučení Japan. Těžko někoho více vyzdvihovat. Na všech byla vidět snaha o dobrý fotbal. Tesaříka jsem viděl vlastně poprvé a nezklamal mne. Trochu se nemohu vyrovnat s výkonem Pavla Veleby. Je příliš emotivní. Rozhodčí jsou na to citliví. Někdy by bylo možná lepší nefilmovat faul a pád, ale akci dohrát. Chtěli bychom od něho branky a snad se jich dočkáme a chytne se.

Tipoval jsem si pro sebe, že budeme mít po dvou utkáních jeden bod. Myslel jsem při tom na remizu v Plzni. Ta bohužel nedopadla a tak to budou muset kluci dohnat příští neděli doma a odnese to Sparta!!!

Několik fotografií ze zápasu:
Nástup před zápasem
Místní „kotel“
Kapitán Tesařík
Foto4
Foto5
Foto6
Japan zatím ve hře
Foto8
Ivanka zasahuje
Foto10
Foto11
Pavel Veleba prostřelí zeď = veliká gólovka
Právě vyloučený Japan
Veleba – Veverka
Vojta Trup – Suchý
Jendruščák – Ivanka
Tesařík
Navrátilec Poláček „Poly“
Škultéty – Řehák
Foto20
Foto21
Jendruščák
Ondřej Šiml – Škultéty – Smola
Foto24

FK Chmel Blšany | 16.3.2008 15:00 | 795x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.11.2023 23:47:29