FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Slavia nás definitivně poslala do druhé ligy

SK Slavia Praha Naši fotbalisté dnes hráli dobře, soupeře z Prahy přehrávali, ale po neproměnění vyložených šancí včetně penalty odešli poraženi 1:3, když nám rozhodující rány uštědřil hostující útočník Vlček.

Obě mužstva chtěla toto utkání vyhrát, nikomu bod nestačil. Blšany výhru potřebovaly k udržení šance na záchranu, Slavia zase v boji o poháry. V Blšanech několik dní předtím pršelo a podle toho vypadal terén- trávník byl nasáklý vodou a těžko se na něm kombinovalo. Během samotného zápasu ale panovalo hezké slunečné počasí.

První poločas přinesl zpočátku vyrovnaný boj, v němž se hráči obou týmů potýkali s těžkým terénem a nemohli se dostat do pořádných útoků. První velká šance zápasu přišla v 18.minutě v podání našeho týmu. Devátý šel po pravé straně, nacentroval do pokutového území, kde nabíhal Šindelář. Jeho střela bez přípravy šla těsně vedle branky Vorla, který ji mohl jen sledovat. Tentýž hráč se dostával do šance ve 31.minutě po centru Broschinského, tentokrát se Šindelářovi nepodařilo míč dobře zpracovat.

Závěrečných 15 minut se neslo ve velkém tlaku Chmelu na branku Slavie, ale diváci viděli to, co po celou sezonu- neschopnost proměnit příležitosti v branky. Michal Polodna ve 37.minutě z pravé strany poslal míč do pokutového území, tam se k němu dostal Trapp a krásně vystřelil přesně k tyči. Bohužel míč cestou narazil na prsty plachtícího brankáře Vorla a ten ho vyškrábl na roh. Krásný fpotbalový okamžik nám ani tentokrát tu pravou radost udělat nemohl. Poslední minuty prvního poločasu už se hrály jen na jednu branku, Slavia jen s obtížemi odolávala. V závěru poločasu se předvedl Devátý, ale jeho střela skončila opět na Vorlovi. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0 a to nás vzhledem k průběhu hry hodně mrzelo.

Druhý poločas přinesl stejný obraz hry, ale už začaly padat branky. V 50. minutě fauloval brankář Slavík útočníka Slavie, rozhodčí nařídil pokutový kop a ten proměnil Piták – 1:0. Zklamání bylo obroské, ale ani poté nepřestaly Blšany svírat svého soupeře. Devátý neproměnil obrovskou šanci, poté jsme se ale už dočkali. Chmelaři kombinovali na před pokutovým územím, k míči se pak dostal Šindelář a přesnou střelou vyrovnal na 1:1 ! Naši hráči po vyrovnání opět dostali velkou chuť do hry, ale ani další šance jsme neproměnili. Ta největší z největších přišla po ruce Gaúcha v pokutovém území, nařízenou penaltu chytil Šindelářovi Vorel. Tento klíčový moment nás srazil ke dnu.

V posledních dvaceti minutách se konal už jen pohřeb naší ligové příslušnosti. Slavia se stále častěji dostávala do brejků, naopak její brankář Vorel chytil pěknou střelu našeho Brunclíka. V 77.minutě přišla chyba Šourka, míče se zmocnil Švento a postupoval na naší branku, pak přihrál Vlčkovi a ten předvedl, jak se mají nájezdy na brankáře zakončovat – 1:2. Naše mužstvo šlo do kolen a už za pět minut Kalivoda založil další šanci, míč nabídl Vlčkovi a ten se při střele z úhlu znovu nemýlil – 1:3. V závěru utkání naši nešťastní hráči sice na hřišti zůstali, ale herně zcela odešli. Slavia podnikala další útoky a měla na kopačkách další góly. Vysvobozením se stal až závěrečný hvizd rozhodčího, po kterém naši hráči jen zklamaně padli jako armáda na trávník…

Utkání rozhodlo o našem sestupu do druhé ligy. Podvečerní výhra Brna nad Mladou Boleslaví z toho udělala jistotu.

FK Chmel Blšany | 30.4.2006 17:12 | 511x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 8:06:40