FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

S posilováním týmu ještě nekončíme

  Potřeba zachránit v Blšanech druhou ligu vede k tomu, že se náš klub stále snaží   sehnat hráče, kteří by posílili tým pro jarní část sezony. Máme pro vás popis   aktuální situace ve věci přestupů.

Z podzimní soupisky zahájilo pět hráčů přípravu v Mostě. Zatím se zdá, že se odtud vrátí do týmu Blšan záložníci Lubomir Bogdanov, Jiří Flaišman i David Čonka. O víkendu byl v akci Bogdanov, trenér Sčasný mu dal šanci na jeden poločas utkání Tipsport Cupu s Plzní, ale s jeho výkonem nebyl vůbec spokojen.

Naopak si Most zřejmě ponechá útočníka Václava Štípka. Ten o víkendu odehrál celý zápas za juniorku Mostu a vstřelil jednu branku Chomutovu. Poslední z pětice odchozích do Mostu je Jaroslav Belaň, jeho návrat do Blšan lze v podstatě vyloučit, protože po příchodu gólmana Svobody pro nás Belaň nemá význam, naopak Mostu by se mohl hodit, aby kryl záda Vaniakovi, případně chytal za rezervu. Zmínění tři hráči, kteří se patrně vrátí z Mostu, by se s velkou pravděpodobností měli k přípravě s Blšany vrátit příští týden, těsně předtím, než Siad Most odletí na soustředění na Kypru.

Jednání o příchodu středopolaře Tomáše Pilaře pokračují, ale Blšany nejsou tím, kdo by tuto záležitost měl ve svých rukou. Vše záleží na vedení Mostu, které musí Pilařovi přestup do Blšan umožnit. Hráč zájem o půlroční hostování má, pro Most by ale byl výhodnější jeho odchod do první ligy. Uvidíme…

Nicméně vedení našeho klubu hodlá udělat pro záchranu druhé ligy maximum. Příjít by měly ještě další posily a rozhodně nemusí být pouze z Mostu. Naopak, nyní se náš klub poohlíží po hráčích z jiných klubů, třeba i prvoligových. Rýsuje se možnost posílení o hráče z Český Budějovic, případně i Plzně. Je možné, že nějací noví hráči se objeví v Blšanech už tento týden, ale půjde již pouze o fotbalisty z Česka, nikoliv cizince. Stále platí, že některé posily mohou přijít až v posledním týdnu před zahájením jarní části druhé ligy, tj. počátkem března.

Spolupráce se Siadem Most je nyní za svým za poločasem a jak nám v sobotu na Vyšehradu potvrdil sekretář Lubomír Trnka, zatím panuje oboustranná spokojenost. Zřejmě tedy bude pokračovat i v dalších letech. „Bez toho bysme v současné době ani nemohli existovat“ připoměl Trnka všem fanouškům, jaký je současný ekonomický stav Blšan. Most chce i nadále v Blšanech nechat hrát své mladé hráče, které chce shánět po celé republice, ale i v zahraničí. Proto je i u Mostu velký zájem, aby se v Blšanech zachránila druhá liga.

O dalším vývoji na přestupovém trhu budeme fanoušky samozřejmě okamžitě informovat.

FK Chmel Blšany | 29.1.2007 12:39 | 634x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2024 3:25:25