FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

S Opavou jsme prohráli, rozhodla poslední půlhodinka

  Roli favorita dnes naši hráči nezvládli a kýžené tři body nezískali! Ba co víc, ani   remízu jsme nedokázali vybojovat. Na první branku hostů z penalzty ještě odpověděl   Psohlavec, ale když šli hosté do vedení podruhé, Blšany už vyrovnat nestihly.   Konečný výsledek tak je krutý: Blšany – Opava 1:2. AKTUALIZOVÁNO

V pěkném počasí babího léta přišlo mezi chmelnice poměrně dost diváků, přijeli v menší míře i fanoušci hostů. Jednalo se o souboj sousedů v tabulce, před zápasem měly oba týmy 7 bodů, Opavě patřilo 12.místo, Blšanům 13. Protože hrál Chmel doma, byl favoritem a chtěl vyhrát. Jenže jen chtít někdy nestačí, nejen ve fotbale.

První poločas utkání přinesl pravou fotbalou nudu. To více vyhovovalo hostující Opava, která přijela bránit a získat bod. Naší hráči si za celou první půli nedokázali se zkušenými hráči soupeře poradit. Jediným důležitějším okamžikem se stala žlutá karta pro našeho útočníku Štípka, který ji viděl ve 28.minutě. Fanoušci jinak viděli velmi nudnou hru a bylla jen škoda, že hlavní tribuna je krytá. Za krásného nedělního dopoledne by pro většinu příchozích bylo opalování na sluníčku možná zábavnější, než sledování fotbalu. K vidění nebyla žádná nebezpečná situace či střela na branku, slabý výkon plný nepřesností předvedly oba týmy.

Druhá půle přinesla daleko více vzruchu. V 55.minutě oba trenéři vstřídali- v obou případech došlo k posílení útoku na úkor zálohy. V našem případě Bogdanov nahradil Flaišmana. Posílení útoků se skutečně projevilo na hře i na skóre. V 63.minutě se po závaru v pokutovém území ozvala píšťalka rozhodčího, která znamenala odpískání penalty. Kté se postavil hostující útočník Půda a proměnil jí – 0:1. Naštěstí se Chmelu podařilo za deseti minut vyrovnat rovněž ze standardsní situace, když za malou domů odpískal rozhodčí nepřímý kop proti Opavě a ten skončil brankou Martina Psohlavce – 1:1. Už v 84.minutě ale šli hosté znovu do vedení, když útočník Janoviak skluzem umístil do Radovy branky míč, který přiletěl po prudkém centru z levé strany 1:2. Na tuto branku už naši hráči odpovědět nedokázali, i když střídající Bogdanov pěkně vystřeli ještě v 89.minutě, ale s jeho ranou k tyči si poradil hostující brankář Novák. V nastaveném čase už naši hráči nic nepředvedli, pouze Jamrich dostal svou už pátou žlutou kartu v sezoně…

Porážka 1:2 na domácí půdě s Opavou je velmi překvapivá a také velmi nepříjemná. Naši hráči neunesli roli favorita a dostali se tak do velmi nepříjemné situace v tabulce. Navíc příští zápasy budo pro Chmel velmi složité- za týden hrajeme v Hradci, který je velmi ambiciózní a po neúspěších změnil trenéra, za dva týdny nás čeká doma Jihlava… když teď tým zklamal, bude muset příště překvapit, jinak už se naše sitauce stane velmi kritickou.

Hondocení trenérů:
Petr Žemlík – Přijeli jsme bodovat a tomu jsme podřídili taktiku. Bezbrankový stav v poločase byl spravedlivý. Když jsme se dostali do jednobrankového vedení, začali jsme ho bránit a bylo jen otázkou času, kdy inkasujeme. Pak jsme ale měli více štěstí. Ukazuje se, že rozhodující jsou jednotlivé momenty. Výborně zahrál Šultés. Po zákroku na něho byla penalta a nahrával na vítězný gol.

Přemysl Bičovský – Mužstvo nebojovalo, jak mělo. Pokud se do utkání nedají všechny síly, pak nebudou výsledky. První poločas byl velmi špatný. Jsem velmi zklamám. Absolutně propadli Flaišman a Šiml.Jsou před námi 4 těžká utkání a každý získaný bod bude mít cenu zlata. Netroufám si ani odhadnout, jak na tom můžeme být po těchto utkáních.

FK Chmel Blšany – SFC Opava 1:2 (0:0)

BRANKY: 74.Psohlavec – 63.Půda (PEN.), 84.Janoviak

ŽK: Štípek, Jamrich, Flaišman – Pejša, Kolínek

DIVÁCI: 512

ROZHODČÍ: Moláček

SESTAVA BLŠAN: Rada – Jamrich, Poláček, Zachariáš, Benko – Čonka, Flaišman (56.Bogdanov), Šiml, Psohlavec – Kožíšek, Štípek (78.Béreš)

SESTAVA OPAVY: Novák – Cigánek, Pejša, Víšek, Barteska (55.Šultez) – Kolínek (90.Žídek), Kiša (78.Žurek), Sluka, Wirth – Janoviak, Půda

FOTOGRAFIE Z UTKÁNÍ: http://blsanky.ic.cz/…va/index.htm

VIDEOZÁZNAM Z TISKOVÉ KONFERENCE: http://blsanky.ic.cz/video/tisk1.wmv http://blsanky.ic.cz/video/tisk2.wmv

FK Chmel Blšany | 24.9.2006 12:55 | 564x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 7:01:14