FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Rozhovor s Marcelem Ličkou + info o utkání ze soboty

licka

 

 

 

 

 

Do startu jarní sezony zbývá už jen pár dní a tak jsem vyzpovídali hlavního trenéra Marcela Ličku. 

1) S čím jste byl a naopak nebyl spokojený v zimní přípravou?
Zimní přípravu jsme zahájili 25.1. a celá příprava proběhla na umělé trávě v Újezdě u Průhonic. Trénovali jsme 3× v týdnu plus víkendový zápas a průběh přípravy proběhl bez větších potíží. V průběhu tréninkového cyklu někteří kluci měli pár šrámů, ale naštěstí všichni hráči jsou do jarní části sezóny připraveni. Nemůžu si na nic stěžovat, dle mého názoru jak hráči tak i zázemí fungovalo tak jak by mělo.

2) Co vám ukázali přátelská utkání? 
Přátelské zápasy měly pro mě velice pozitivní zjištění v tom směru, že noví hráči se velice rychle sžili s naší filozofií a způsobem hry. Samozřejmě ne vždy to bylo v zápasech bez chyby, ale ve spolupráci se staršími hráči dokázali v průběhu zápasů pozitivně reagovat na tyto „dílčí“ chyby a jejich výkon to neovlivňovalo. Myslím si, že naše hra směrem k soupeřově bráně má velice dobré parametry a v průběhu jara bychom opět mohli střílet góly v každém zápase.

3) Jak jste byl spokojený s přístupem hráčů k tréninkům? 
Přístup všech hráčů a realizačního týmu byl, je a doufám bude na takové úrovni jako doposud – výborný.

4) Jak by jste srovnal či popsal změny v kádru? 
Změny ke sportu neoddělitelně patří a nějaké změny v kádru proběhly i u nás. Většina změn byla zapříčiněna odchody hráčů do vyšších soutěží, což je i našim cílem v Blšanech. Dát prostor hráčům u nás a pokud jeho výkonnostní růst je takový, že je o ně zájem ve vyšších soutěžích, kluci automaticky odchází zkusit fotbalové štěstí výše. Např. Jícha,Cipruš a Zábrodský odešli do divizní Staré Říše resp. do Slavoje Polná ( Jihlavsko ), Maršálek do Štěchovic ( ČFL ). Dále Vacek byl na zkoušce ve 2. lize v Opavě, kde soupeřil o post pravého obránce se Zdeňkem Pospěchem. Po domluvě se sportovním manažerem Opavy Aloisem Grussmanem budeme moci Vacka využít ještě na jarní část soutěže, což je pro mužstvo velké plus.
Nově příchozí hráči byli vybráni podle postů, kde jsme chtěli buď zkvalitnit nebo naopak vytvořit konkurenci stávajícímu hráči tak aby cítil neustálý tlak na svou osobu.

5) Sledoval jste zimní výsledky vašich soupeřů z Krajského přeboru? 
Vím, že se hrál nějaký turnaj v okolí Teplic, kterého se zúčastnily mužstva Srbic, Modlan, Duchcova a Proboštova pokud se nepletu. Kouknul jsem na výsledky, ale jinak jsem spíš pracoval se svým mužstvem a soustředil se na naši práci.

6) S čím vstupujete do jarních bojů? V jakém rozpoložení je kádr? 
Cíl je stále stejný. Postup do divize a proto abychom postoupili je třeba být první. Byť je první Štětí tak mě se líbily během podzimu i mužstva jako Modlany, Proboštov, Bílina ( kterým asi podzim nevyšel podle představ). 
Aktuálně si myslím, že nálada v mužstvu je velice dobrá, ale sílu mužstva poznáte až v soutěži. Uvidíme jak budeme zvládat krizové momenty v zápasech a tam se pozná charakter a mentální odolnost hráčů.

7) Vnímate, že v poslední době obrovský zvedl zájem o FK Chmel Blšany? Spousta lidí začalo sledovat jak webové tak facebookové stránky? Co by jste jim vzkázal?
Omlouvám se, ale nepatřím k těm lidem, kteří tráví spousty času na internetu. Ale je pravda, že pár chatů přes facebook jsem obdržel a tázali se mě na výsledek daného utkání. Pokud tomu tak je, je to příjemné zjištění a potěší o to víc, že lidi si možná i trochu váží práce kluků na hřišti a realizačního týmu. Ještě větší radost by mi udělali kdyby chodili v hojnějším počtu na naše domácí zápasy.

Děkujeme pane trenéra a ať se daří!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FK Chmel Blšany 3:3 SK Český Brod

Branky: Vojta Gajecky, Sebastian Zdichynec, soupeř vlastní

Stehno – Vacek, Roman, Živnůstka, Míča – Vidlička ( 45min Homola ), Mario Lička, Böhm – Zdichynec, Gajecký, Zvoníček ( Chroust 60min )

Poslední přípravný zápas jsme odehráli na umělé trávě v Újezdě u Průhonic proti diviznímu celku. Zápas měl velice dobrý náboj, od počátku minut bylo vidět, že obě mužstva mají touhu " generálku " zvládnout na 100%. Z toho pramenila i zdravá agresivita, dravost a nápaditost směrem k soupeřově bráně. Obě mužstva si vytvořila šance a střídavě byla úspěšná.

Pro nás začal zápas slušně, kdy jsme míč měli pod kontrolou a pomalu se seznamovali se soupeřem. Do většího ohrožení brány soupeře jsme se nedostali a po naši první chybě nás soupeř potrestal úvodní brankou. My jsme na to dokázali reagovat brzy, kdy se 2× před brankářem hostí zjevil Zvoníček, ale bohužel nebyl ani jednou úspěšný. Vyšlo to až po rohu kdy Mario Lička našel Gajeckého a ten svým 8 gólem v přípravě vyrovnal. Po půli jak soupeř, tak i my jsme si vytvořili šance ke skórování, ale vše vyřešili brankáři. V 60´ po rychlém protiútoku Zdichynec nastřelil míč do vápna a hostující obránce překonal vlastního gólmana. Vedení nám, ale nevydrželo dlouho, protože v 63´ soupeř vyrovnal na 2 – 2. I během druhé půle měl zápas velice dobrou intenzitu a agresivitu. Útoky se přelévaly a v 80´ po chytré přihrávce Maria Ličky, Zdichynec vstřelil branku na 3 – 2. Bohužel výsledek jsme nedokázali udržet a v 89´ soupeř vyrovnal na 3 – 3.

Hlavní trenér – Marcel Lička

 

 

FK Chmel Blšany | 8.3.2016 15:58 | 1554x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 8:02:11