FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Rozčarování hrstky příznivců Chmelu (Postřeh Jardy Tošnera)

Příznivce Blšan zchladilo nejen počasí,ale i výkon jejich borců. Hrdinou Žatce v Jiřetíně byl brankař Zaťko, který kryl penaltu

Na premiérové utkání Blšan se přišla podívat jen hrstka diváků. Důvody mohou být různé. Pouze KP, v okolí se hrála utkání 1. A i B třídy a OP, ve kterých nastupují hráči, jež jsou jinak v ochozech. Také fandové jdou raději na své hráče než na krajánky. Termínová listina nevyhovuje také části hráčů a tak v brance chyběl Klíma a na lavičce trenér Němec. Mezi tyčemi se poprvé objevil Stanislav Protivínský, který loni chytal za rezervu Plzně. První příležitost měl už ve 3. Kučera z 10 m, ale mířil vedle. Domácí se hřišti spíše hledali a ke všemu musel v 16. odstoupit pro zranění tvůrce hry Čížek. Pak začali zlobit hosté a hlavně jejich útočník Beránek. Ten mířil ve 20. nad. Za tři minuty zachraňoval po rohu na dvakrát Protivínský.

Pak se o slovo přihlásili Chmelaři. Galbavý vyvezl míč na polovinu soupeře a našel nabíhajícího Mráze, který nedal jinak výbornému Vaňákovi šanci, 1:0. Pokus Galbavého ze 32. končil jen rohem a poslední šanci poločasu měl neúnavný Beránek ve 41, ale z bezprostřední blízkostí mířil jen do brankaře Blšan.

Vše si vynahradil po změně stran, když dostal ideální přihrávku do otevřené obrany a srovnal stav utkání. Na druhé straně zastavil pokus Slavíka opět Vaňák. Prakticky z protiútoku jen těsně minul šibenici blšanské branky Fichtner. I on svou další příležitost využil. V 60. si na centr do vápna šli hned 3 zcela volní hráči Modré. Fichtner přivedl hosty do vedení. 63. zahrávaly Blšany přímý kop a míč propadl na zadní tyči k Balounovi, ale ten se nestačil vzpamatovat a míč měl ve svých rukou Vaňák. Ke slovu se opět přihlásili hosté a v 65. Novák krásným angličanem zvýšil na 1:3.

Další šance Modré byla pro domácího brankaře nešťastná. V 66. vyběhl proti pronikajícímu Sýkorovi a srazil ho mimo vápno. Za tento faul viděl okamžitě červenou a nastala další reorganizace řad. Do branky šel Busta a ze hry byl stažen Baloun.. V 70. přišla krásná akce Mráze, který našel před vápnem Červenku, ale ten mířil nad branku. Za 10 minut pronikal po křídle opět neúnavný Mráz, ale byl nekompromisně zastaven Kosejkem, který za tento zákrok viděl jen žlutou kartu. V 82. dal po samostatné akci svou druhou branku Novák a dal výsledku konečnou podobu. Poslední šanci měly Blšany. Na začátku byl opět výborný Mráz, který obešel několik hráčů Modré, probil se druhou stranu hřiště, odcentroval na Kučeru, ten přistrčil Červenkovi, ale Vaňák byl na svém místě.

Za reportáž děkuji Jardovi Tošnerovi

*Fotografie z utkání : http://picasaweb.google.cz/…yJiskraModra *

FK Chmel Blšany – Jiskra Modrá 1:4 (1:0)

Branky : 29. Mráz-50. Beránek, 60. Fichtner, 62. a 82. Novák. Sestava Blšan: Protivínský (66 Busta), Veniger, Galbavý, Ložek, Lancz, Slavík, Čížek (16. Machač), Kučera, Červenka, Siegl, Mráz.

ŽK: Slavík, Machač, Mráz-Vaňák, Cerman, Kosejk, Čapek, Horyna. ČK: Protivínský.

Diváků 120

Rozhodčí Šlehofer, Šístek, Valenta.

FK Chmel Blšany | 25.8.2009 0:49 | 643x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 2.6.2023 16:49:34