FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

První zimní výhra přišla na Xaverově

Blšany poprvé v roce 2006 vyhrály, když zdolaly druholigový Xaverov na jeho půdě 1:0. Branku si skoro na konci zápasu připsal obránce Radek Šourek.

Gól padl po rohovém kopu Hottka. „Zápas měl svoji kvalitu. Byl spíš hodně bojovný, ale hlavně to byla velmi dobrá kondiční příprava,“ řekl po utkání trenér Michal Bílek. V mrazivém počasí se nevedo dobře ani malému množství diváků, ani hráčům samotným. Například kapitán Vorel odstoupil v průběhu utkání pro zdravotní obtíže. Při současném úzkém kádru si mužstvo nemůže dovolit riskovat ztrátu klíčového hráče. Liga začíná už za tři a půl týdne.

V sestavě se po zranění konečně objevil aspoň na dvacet minut Jakub Hottek který vystřídal Devátého, jež byl v minulých dnech také zraněn. Petr Loos ještě nenastoupil, protože má stále natažená třísla po sobotním utkání v Mostě. Brankář Buček udržel čisté konto, ačkoliv v obraně trenér zkouší stále mladé hráče a dnes si zkušení Vorel se Šourkem zahráli oba pouze poločas. Záložní řada již hrála v sestavě odobné ligové jedenáctce, v útoku dostal znovu a na celé utkání prostor dorostenec Kacafírek.

I když se zdá, že vítěztsví nad druholigovým týmem by měla být samozřejmost, není tomu tak. Loni v letní přípravě hrál Chmel proti Xaverovu také a podlehl mu 1:3, i když tehdy pražané byli teprve na postupu do druhé ligy. Dnes sice domácím chybělo mnoho hráčů z těch, kteří na podzim vybojovali čtvrtou příčku v druholigové tabulce, ale přesto je výsledek hodnotný. Především nula na kontě obdržených branek je optimistická, neboť současná obrana už zůstane i pro ligu. O problémech s útokem se obecně ví a dá se očekávat, že sem ještě do jara přijdou nějaké posily, takže v tomto směru se ještě není třeba obávat.

Sestava Blšan: Buček – Krejčí, Vorel ( 46. Šourek ), Susser, Krejčík – Michal, Broschinský, Bílek, Devátý (70. Hottek), Kacafírek, Polodna ( 46. Trapp ) Branka: 83. Šourek

FK Chmel Blšany | 25.1.2006 15:10 | 598x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 20.2.2024 23:36:16