FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Prückner dvěma brankami během minuty rozhodl

BLŠANY – Chmelaři nastupovali do utkání bez dvou hráčů základní sestavy. V záloze chyběl Farář a v útoku Siegl ml, kterého nemoc vyřadila již z utkání s Bílinou. Na hrot útoku se posunul Petr Nový a zálohu doplnil trenér Josef Němec.

Už ve 3. minutě si na Nového před hranicí vápna tvrdě vyšlápl litoměřický Novotný a za svůj zákrok viděl okamžitě červenou. Následný přímý kop poslal Pilař lehce nad. Vyloučení ovlivnilo další vývoj utkání. Hosté se zatáhli a v první půli se prakticky jen bránili. Domácí si dávali balón z nohy na nohu, ale větší šance si také nevytvořili. V 9 pálil Zahálka do boční sítě. V 16. zůstal ležet ve vápně  Blšan litoměřický Tichý, ale sudí Trégr správně postřehl, že pád nahrál a nechal pokračovat ve hře. Míč se dostal k Mackovi, ten poslal přetažený centr před bránu, na který brankař Divecký nedosáhl a Ferstel u zadní tyče, jako poslední hráč hlavou sklepl podél tyče míč do sítě. Ve 22. zatáhl k zadní čáře Zahálka a jeho centr poslal Němec jen do brankaře hostí. Ve 35. mířil Nový lehkou střelou těsně vedle. Domácí měli výraznou převahu a míč pod svou kontrolou, ale jen těžko si vypracovávali ve zhuštěné obraně šance.

Po přestávce podle očekávání Litoměřice více otevřely hru a dostávali se před Lipšovu branku. Po hodině hry vykopával z brankové čáry Jelínek. Pak se přeci jen Chmelaři probrali a začali tlačit. V 71. si Divecký dal málem vlastní gól, ale míč se štěstím šel od břevna ven a tam jej brankař hostí lapil.  Za další čtyři minuty tolik štěstí neměl. Macek nahrál Husákovi, ten posunul na Prücknera a ten šachovou partii dokončil matem do branky hostí. Za pouhou minutu se k míči opět dostal Prückner, který si pohrál s Diveckým i dvěma obránci a dával do opuštěné svatyně na 3:0. Poslední šanci na vstřelení branky dostal v 79. kapitán hostí Gunert, který kopal penaltu nařízenou za faul na Dolejšku ve vápně. Kopl ji však hodně laxně a Lipš byl úspěšnější.

Zasloužené body pro Chmelaře, které by měli potvrdit za týden na hřišti nováčka, ve Březně.

FK Chmel Blšany – FK Litoměřice 3:0 (1:0)

Branky: 16. Ferstel, 75. a 76. Prückner

Rozhodčí: Trégr, Oborník, Sejkora      ŽK 1:1  ČK 3. Novotný (Litoměřice)   30 diváků

Blšany: Lipš – Zahálka, Jelínek, Ferstel, Lancz – Macek, Pilař, Krejčík, Němec (56. Husák) -  Prückner (88. Kalanin), Nový (80. Siegl st.).

FK Chmel Blšany | 14.10.2013 10:26 | 1019x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 5.6.2023 19:30:13