FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Proč nepřišli ( DOPLNĚNO 23.1. 2012 )

 

Fotbalový Most nečekaně tasí exkapitána Pilaře 

Při čtení mostecké sestavy ze středeční přípravy proti fotbalistům Chomutova se možná kdejakému fanouškovi Baníku rozbušilo srdce. Pilař? Tomáš Pilař? Ano! Bývalý kapitán, který Most v roce 2005 dotáhl k historickému postupu do 1. ligy, je po 3,5 letech zpátky. Před rokem skončil v Sokolově, pak vykopal s Blšany divizi, ale podzim mu zkazilo zranění. „Návrat? Jen trénuju, pak se uvidí,“ mlžil 35letý Pilař, ale pak přiznal: „Že bych pomáhal Mostu k záchraně 2. ligy, taková možnost existuje.“ Bude-li špílmachr zdravý, zůstane, tvrdí klubový web. Baník zdolal třetiligového soupeře 4:1 i díky dvěma zásahům Laušmana. Bývalý nejlepší střelec Ústeckého kraje z Roudnice je v Mostě na testech. Stejně jako chorvatský záložník Nikpals; i on se trefil. Největší posila, útočník Huňa, je zraněný. Za Chomutov nově hraje exligový mazák Pikl.

Zdroj: http://fotbal.idnes.cz/…/fotbal.aspx?…

 

Siegl mě přemlouvá, ale Blšanům už nepomůžu, vzkázal Mráz

 

 Jistě i proto, že je opustil elitní střelec Pavel Mráz, jsou na tom fotbalové Blšany po podzimu tak mizerně. Poslední v divizi, navíc s pořádnou ostudou. Za 15 kol nasbíraly pouhé tři body, jako jediný tým ze všech pěti skupin ani jednou nevyhrály.
 
„Smutný rekord. Myslím si, že to tam dělají špatně. Není to už takové, jako když jsem tam kopal já. Nemají partu ani peníze,“ tvrdil Mráz na ústeckém turnaji Old Boys Cup, kde nastoupil za pražskou Duklu a s 10 góly obhájil korunu pro nejlepšího střelce turnaje.
 
Mohou se Blšany i přes bídný podzim ještě zachránit v divizi?
Mluvil jsem se Sigim (Horstem Sieglem) minulý týden. Řekl mi sám, že to bude těžké. Ale že to zkusí. Pokusí se nabrat nějaké hráče přes zimu. Ale divizi mu podle mě nikdo zadarmo hrát nebude. A co vím, tak tam finance moc nejsou. Tak, jak to dělají v Blšanech, to prostě nejde.
 
Vás už Horst Siegl nepřemlouvá, abyste Blšanům pomohl?
Přemlouvá. Každý týden, když spolu hrajeme za starou gardu na Slavii. Ale to dojíždění už pro mě není. Najezdil jsem se za celou kariéru až až. Jsem na Střížkově, to je pro mě ideální. Mám to za barákem. Pět minut autem na hřiště. A hlavně dělám s mládeží, což mě baví a zabere mi hodně času. Jsem spíš spokojený tam, než abych dojížděl někam do Blšan hodinu a půl a po zápase zpátky. Je pro mě lepší být usazený v klubu, který mi vychází vstříc.
 
Co děláte na Střížkově?
Věnuju se mládeži. A ještě hraju za béčko přebor Prahy. Mám toho dost na svoje léta, ale pokud zdraví slouží, ještě se budu na tom hřišti chvilku motat.
 
Vždy jste střílel hodně gólů, kolika jste přispěl béčku Střížkova?
Jsem teď spíš už nahrávačskej. Dal jsem jen dva tři góly. Jde o to, aby se vyhrávalo, ne abych já byl nejlepším střelcem. I když by to bylo taky hezké. Vedeme si dobře, skončili jsme třetí v tabulce. Jsem spokojený. A líbí se mi i druholigové áčko, které je v tabulce druhé. Začíná nám to klapat.
 
Může hrát áčko o postup do nejvyšší soutěže?
Mohlo by. Ale problém má se stadionem. Je sice zmodernizovaný, ale na ligu to ještě parametry nemá. Druhá liga je tam hezká, začali chodit i diváci ze sídliště z Proseku. Je to takový rodinný mančaft, hrajeme pro radost.
 
Podobně je na tom Ústí, které vede suverénně druhou ligu.
Výborný tým. Jsem hodně překvapený. Ale je to tady těžké. Ústí má fotbal, hokej, peníze se strašně těžce shánějí na tyto dva velké sporty. Ale dělají to tady dobře a chtějí se pokusit o postup do ligy. Moc jim to přeju a doufám, že to Ústí vyjde.
 
Jak si představujete vaši budoucnost?
Celý život jsem hrál fotbal, dělám v něm doteď a jsem za to rád. Je to koníček a práce, která mě baví. Mám radost hlavně z dětí. Chci se dál věnovat jim. Někdy až přechází zrak z toho, co ty děti ze sebe vyprodukují. Fotbalistů je hrozně málo a talentů ještě méně. Budu se snažit, abych mladé kluky dostával nahoru. Aby pak třeba šli ven za fotbalovou kariérou.
Jaký fotbal děti učíte?
Mám rád fotbal, který je houževnatý, bojovný. Hodně se mi líbí anglická liga, tam je to fotbalové a běhavé. A vždy jsem to zastával i já. Byl jsem rychlík, který se rval. A do dneška jsem špatný prohrávač. Učím kluky hlavně hrát, aby si dovedli zpracovat míč, měli periferní vidění, dokázali nahrát nakrátko i na delší vzdálenost. Ale je to hrozně těžké, dnes v mládeži máte ze 17 hráčů 3 – 4 talenty, ostatní spíš hrají buldočí fotbal.
Netoužíte si v budoucnu zatrénovat nějaký dospělý tým?
Když hrál Střížkov 3. ligu, tak jsem tam dělal asistenta. Jsem s těmi kluky pořád v kontaktu. Ale priorita je teď pro mě vážně mládež. Spolupracuju i s trenérem áčka, ti kluci, co nehrají v základu, nám do rezervy chodí vypomáhat. Přistupují k tomu dobře, neberou to tak, že když musejí jít za béčko, že na to prdí. 
 
 
 
Turnaj starých gard v Edenu  
 
Až na třetí pokus konečně zabral obhájce trofeje: Kozlovna Ládi Vízka zdolala 4:3 Vršovice. Třikrát se trefil exslávista Daniel Šmejkal a jednou exsparťan Josef Jarolím. Za Vršovice byl dvakrát úspěšný Petr Plíšek a jednou Hornek. Navíc Plíšek zahodil penaltu.

Kozlovna coby nejatraktivnější účastník memoriálu nastoupila tentokrát v sestavě: Krabec – Peclinovský, Jiří Novotný, Jeslínek, Mráz, Ulich, Beránek, Siegl, Müller, Šmejkal, Lafek a na střídání Josef Jarolím. Poprvé si zahrál exslávista Miroslav Beránek, který je v současnosti trenérem reprezentace Kazachstánu. Chyběl zato zakladatel mužstva Ladislav Vízek. „Šel hrát tenis,“ prozradil na něj Horst Siegl. On sám znovu odložil operaci bolavého kolene. „Půjdu na ni až třetího ledna. Je to kvůli tomu, že se chci zúčastnit Silvestrovského derby,“ uvedl někdejší kanonýr Sparty, který nyní hraje divizi za Blšany.

 

Do ambiciózní Volyně zamířil Chorvat Dumanjić 

Volyně: Velikou posilu získal druhý tým okresního přeboru Strakonicka a pronásledovatel vedoucích Chelčic. Do SK Slavoj Volyně přišel na půlroční hostování Chorvat Orhan Dumanjić, který hrál svého času profesionální fotbal ve Švýcarsku a v Polsku a také působil ve Spartě Praha a Bohemians Praha.

„Domluvil jsem se na půlroční hostování a chtěl bych Volyni pomoci v boji za postupem do 1. B. třídy. Je tady nádherný areál, výborní lidé, kteří se starají o práci s mládeží,“ řekl Dumanjić. Fotbalový světoběžník působil na podzim v Třeboradicích, v nejsevernějším bodu metropole. Tým z Prahy 9 trénuje Václav Drobný společně se svým otcem. A jak se z hlavního města objevila zahraniční akvizice až ve Volyni? "Oslovil mě můj kamarád Tomáš Věneček, jestli bych Volyni nepomohl v cestě za postupem, navíc jsem měl možnost poznat trenéra Hodonického a ten na mě udělal veliký dojem a moc si ho vážím, proto jsem se nakonec rozhodl dát přednost Volyni před Blšany, kam mě lákal Horst Siegl,“ uvedla nová posila volyňského Slavoje.

Zdroj: SK Slavoj Volyně
Zdroj: http://www.jihoceskyfotbal.cz/…

 

Procházka se modlí: Snad nejsem sestupový žolík

 Prokletí posil. Po libereckém Josefu Petříkovi se ve svém prvním zápase za druholigový fotbalový Most zranil i Jan Procházka; už měsíc nekope a neví, kdy bude.

„Slyšel jsem, co se Petříkovi stalo, a doufal, že mně se nic takového nepřihodí. A vidíte,“ špitl obránce, jenž přišel z Kladna. Vrátil se do klubu, s nímž postoupil do 1. ligy a v němž dřív dělal kapitána.

Co se vám stalo?
V prvním zápase v Karviné jsem si podlomil koleno, natáhl v něm vaz. Ale doufám, že to jako u Petříka neskončí operací, on je na tom o hodně hůř. Ve středu jdu na kontrolu, tam se dozvím víc. Zatím to tedy není žádná sláva.

Jak vůbec došlo k vašemu comebacku do Mostu?
Volal mi trenér Zach, jestli ještě nechci zkusit 2. ligu. Že by potřebovali pomoct. Šel jsem do toho bez velkého rozmýšlení. Po sestupu do ČFL jsem v Kladně odehrál osm zápasů a teď jsem šel za lepším.

Jaké jsou podmínky v Kladně, s nímž jste také hrával 1. ligu?
Kladno se změnilo hodně. Klub mohla koupit jedna firma, na poslední chvíli ucukla. Jsou tam amatérské podmínky, přišlo hodně kluků z dorostu a ti, kteří se předtím nevešli do kádru. Já jsem si sháněl práci, ale nic nebylo. Pak přišla nabídka z Mostu, mám neamatérskou smlouvu na tři měsíce.

Nemáte smůlu na kluby? Baník je rozhádaný s městem.
Já podobné věci zažíval i v Kladně. Tohle necháme na vedení, my hráči se musíme soustředit na fotbal a sbírání bodů, kterých není moc. Finanční problémy jsou všude. Je to o lidech, kteří to chtějí dělat na nejlepší úrovni. A ti tady jsou.

Jak se tedy změnil Most?
Už nechodí tolik diváků jako dřív, hodně kluků je v kabině nových, zbytek při starém. Kádr je mladý, ale v Kladně byl ještě mladší. Někde se fotbal naučit musí.

S Mostem jste sestoupil z 1. ligy, s Kladnem z obou nejvyšších soutěží. Žere vás to?
Doufám, že to není jen mnou, že nejsem takový žolík. Příjemné to není, taky bych si chtěl zahrát v klubu, který bude hrát v horní půlce tabulky. Bohužel se moje kariéra sešla takhle. S Mostem jsem ale taky postoupil a odstartoval tady ligovou kariéru, to byly krásné chvíle. Pět let v lize nebylo k zahození.

Váš bratr to má na Žižkově jak?
On je víc postupový, já spíš sestupový. Je tam sedmým osmým rokem a je spokojený.

Poláček nebo Pilař, vaši bývalí parťáci z Mostu, jsou v Blšanech.
Jsme v kontaktu, víme o sobě. Už mě lákali, ale tam mě Kladno pustit nechtělo.

Zdroj: http://fotbal.idnes.cz/…souteze.aspx?…

 

 

FK Chmel Blšany | 23.1.2012 5:25 | 2185x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 6:44:20