FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Proboštov očesal o body Chmel

BLŠANY (jt) – Chmelaři přišli o první body v Krajském přeboru a to na domácím hřišti. A zcela zaslouženě

Do Blšan přijel v sobotu dopoledne jeden z horkých kandidátů na postup, celek Proboštova, který během léta posílil. Vsadil na kvalitní zadní řady v čele s Michalem Račuken, jenž má reprezentační futsalové zkušenosti a tvrdé obránce Džubana se Sedlákem, kteří si v Ústí zahráli ligu. Má však i řadu kvalitních útočně laděných mladíků, jako třeba Nosek z Teplické juniorky. Trenér Josef Němec postavil vítěznou sestavu z Jiřetína.

Domácí začali aktivně a zatlačili svého soupeře na jeho polovinu. Už v 8. minutě hlavičkoval Zahálka lehce nad. Za dalších 11 minut vybojoval Prückner vysoký míč a tvrdou střelou z dobrých 20 metrů těsně minul pravou tyč Račukovi branky a ve 22. minutě pálil rovněž z uctivé vzdálenosti kousek nad Pilař. Pak tlak Blšan opadl a přišly známé bolesti, ztráty míčů ve středu pole. Po jedné z nich se zmocnil míče Nosek a osamocenému Blažkovi před domácí brankou chyběla ve 29. přesná muška a více klidu. Za další tři minuty naservíroval Nosek podobně Vavrincovi, ale ten ve skluzu netrefil míč.

Samotný začátek druhé půle přinesl šanci domácím, když se ve 46. uvolnil Nový, poslal načechraný balón do vápna, kde Siegl ml. mířil vedle. Pak se ale ke slovu přihlásili hosté. V 52. vyrobil hrubku v obraně Krejčík, kterému utekl Vavrinec a poslal před branku. Tam ani Rollinger, ani Lipš nedokázali zabránit Blažkovi poslat míč k levé tyči a to ještě byli další dva zcela volní hráči Proboštova v případě nezdaru připraveni míč dorazit. Domácí se pak trochu probrali a zvýšili aktivitu. Nový přenechal v 73. míč střídajícímu Husákovi, který trefil jen boční síť a v 76. po dalším pokusu Husáka hlavičkoval dezorientovaný Džuban do tyče vlastní brány. V téže minutě vyslal pěknou střelu k tyči Macek, ale Račuk stačil zasáhnout.

Chmelaři otevřeli obranu a toho využil Vavrinec, který z brejku dal druhou branku Proboštova. Tři minuty před koncem pak Prückner lehce přistrčil Sieglovi ml. a ten nekompromisní střelou podél Račuka snížil. Pak se do hry zapojil i Siegl st., ale už bylo na vše pozdě. V nervózním závěru si za druhou žlutou vysloužil červenou kartu Rollinger.

Blšany tak přišly o svou neporazitelnost, když obrana nepracovala dobře a ani záloha nedokázala udržet střed pole. Proboštov si zaslouženě odvezl tři body. V příštím kole jedou Blšany do Děčína.

FK Chmel Blšany – TJ Proboštov 1:2 (0:0)

Branky: 87. Siegl ml. – 52. Blažek, 79. Vavrinec

Rozhodčí: Šmíd, Mečl, Čáka. ŽK 3:3, ČK 89. Rollinger. 100 diváků.

Blšany: Lipš – Krejčík, Rollinger, Lancz (68. Husák), Nový (88. Siegl st.), Macek, Pilař (83. Kalanin), Zahálka, Farář (46. Ferstel), Siegl ml., Prückner.

Za článek a fotografie děkujeme Jardovi Tošnerovi.

FK Chmel Blšany | 17.9.2013 10:03 | 1201x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.5.2023 10:53:35