FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Příbram nám sebrala naději...

  Tradiční jarní zábavy se blšanský fanoušek letos nedočká. Počítání bodů   dostačujících k záchraně do omrzení, které v minulých letech provázelo vždy konec   sezony, se letos konat nebude. Není co počítat, po nedělním souboji s Příbramí to totiž spočítáno už máme.

Ale jistě. Ještě je tu 13 zápasů, ve hře je 39 bodů… je to vlastně hodně a na definitivní upečení našeho sestupu si budeme muset počkat ještě několik týdnů. Poslední zbytky reálné naděje však zničily dvě branky příbramských fotbalistů v závěru nedělního zápasu, které rozhodly o porážce Chmelu 1:2.

Náš tým na jaře odehrál už 4 zápasy, z toho tři byly se soupeři bojujícími o záchranu. Získali jsme z nich jeden jediný bod za remízu 0:0. Ukazuje se, že bez řádné zimní přípravy, stabilní kostry mužstva, dostatečně širokého kádru, zázemí všeho druhu, od finančního přes materiální až po fanouškovské, a dalších věcí, není šance odehrát úspěšně ČFL. Sehnat na konci zimy 15 fotbalistů, kterým se momentálně nedaří získat jiné angažmá, bohužel samo o sobě na poloprofesionální soutěž nestačí. To ukazuje pohled na tabulku, byť ji v posledních týdnech už ani neaktualizujeme. Je však třeba říci, že jiné možnosti vedení Blšan nemělo.

Víra, že se přece jen nakonec poměrně kvalitní tým, jaký se podařilo během února narychlo sestavit, naladí na vítěznou vlnu a dožene i přeskočí v tabulce některé kluby, se nenaplnila. Je to nezvyklé i pro Blšany, aby pro nás soutěž ztratila smysl takhle dlouho před koncem. Příliš brzy není o co hrát. V situaci, kdy drtivá většina kádru ví, že s koncem června pro ně působení v Blšanech končí, nebude radostné a už vůbec ne snadné dohrávat ČFL. Hlavním úkolem pro trenéra Zákostelského je najít motivaci pro sebe i své svěřence do zbytku jara.

Čeká ho těžký úkol. Mužstvo teď bude muset dokázat udržet základní morálku až do konce soutěže. Přitom blšanský fotbal v současné situaci bohužel nemůže svým hráčům nabídnou motivaci, na jakou jsou zvyklí jinde, kde už se v závěru soutěže o moc nehraje. Ani štědré peníze, ani tisíce ba ani stovky fanoušků na tribuně. Ani perspektivu uplatnění v týmu pro další sezony. Hráči si aspoň musí uvědomit, že potřebují na jaře hrát, aby se udrželi ve formě a v létě našli uplatnění jinde. To je to jediné, co je nyní musí motivovat k tréninku a odehrávání zápasů.

Snad se nedočkáme výsledků, jaké jsme několikrát poznali na podzim. Doufejme, že porážka 1:10 ve Vlašimi byla pro letošní sezonu rekordem, který již nebude na náš účet překonán.

Akcionáři klubu mohou začít přemýšlet o tom, kam se má blšanský fotbal vydat v létě. Věřme, že jejich volba bude šťastnější, než byla ta loňská. Pro fanoušky je klíčové, aby fotbal v Blšanech zůstal zachován. Na druhou stranu je však třeba zvážit všechny okolnosti a vyhodnotit, zda letošní působení v ČFL je pro náš klub přínosné a smysluplné. Je důstojné, aby si kdysi ligový tým odvážel debakly od amatérských týmů? Má jméno FK Chmel BLŠANY zapotřebí krčit se v tabulce na beznadějně poslední pozici se skóre 8:60 ?

To jsou otázky, ne odpoveďi. Každý si je musí zodpovědět sám. Někdo bude raději chodit na beznadějně poslední tým, ale v ČFL či divizi, jiný zase raději navštíví solidní a pravidelně vyhrávající tým, byť jen v okresní soutěži. Pro tento rok nám bylo naservírováno to první. Jak chutný je to pokrm, si ověřila stovka fanoušků na stadionu v neděli a další nejspíš podobná porce u internetového online přenosu.

Skutečný přehled o svých možnost mají jen majitelé sami a pouze na jejich bedrech je rozhodnutí o tom, jak to s Chmelem dopadne dál. Věřme, že i oni si na výše uvedené otázky odpoví a výsledkem bude rozumné rozhodnutí.

O samotném zápase s Příbramí „B“ již psal v minulém článku pan Hykl. My tu teď ještě nabízíme „povinné“ statistiky z utkání.

ČFL, 21.kolo, 6.4.2008, neděle, 10:30

CHMEL BLŠANY- Příbram „B“ 1:2 (1:0)

BRANKY: 18. Kyncl ? 63. Ševr, 90.(+2) Hloušek
ŽK: Jendruščák, Sigmund, Veleba ? Svárovský, De Oliveira
ROZHODČÍ: Moník ? Morávek, Hrubeš
DIVÁCI: 178
SESTAVA BLŠAN: Zacharda ? Jendruščák, Sigmund, Řehák, Trup ? Kyncl, Klasna, Veverka, Tesařík (78. Vávra) ?Veleba, Mašek
SESTAV PŘÍBRAMI „B“: Michalík – Kuchyňka (81. Rom), Hejdušek, Novák D., Svárovský, Hloušek, Ševr, Štochl J., Mišun (90. Brodský), Jirouš, De Oliveria (63. Vltavský)

FK Chmel Blšany | 7.4.2008 23:58 | 961x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.5.2024 4:19:23