FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Předsezónní rozhovor s ředitelem klubu

Jindřich Rajchl Výkonný ředitel FK Chmel Blšany, JUDr. Jindřich Rajchl, exkluzivně pro náš web odpověděl na otázky, které v současnosti zajímají fanoušky Blšan. Výsledkem byl rozhovor, který zde právě nabízíme před začátkem fotbalové ligy, do níž snad již v neděli vstoupíme.

Rozhovor byl vytvořen tak, že pan ředitel obdržel najednou všechny otázky a na ty nám prostřednictvím emailu odpověděl, nejedná se tedy o „živý“ dialog. Věříme, že se z něj dozvíte zajímavé informace z klubu a že to není rozhovor poslední. Za poskytnutí všech odpovědí patří panu řediteli naše poděkování. Zároveň prosíme čtenáře, aby respektovali právo dotazovaného nepodávat veřejnosti veškeré informace z klubu.

Hodně fanoušků je rozladěno tím, že z mužstva na poslední chvíli odešel záložník Jiří Bílek, protože to podle všeho nebylo ekonomicky nutné. Můžete říci, jestli byla důvodem spíš touha Bílka odejít, nebo nabídl Liberec tak zajímavou částku za přestup?
Mohu Vás ubezpečit, že to ekonomicky nutné bylo. Přestupem Radka Šelichy a Davida Střihavky jsme zajistili pro náš klub financování jarní části sezóny (přestupní částky jsou rozděleny do několika měsíčních splátek), a tudíž bylo třeba uskutečnit přestup, jenž by nám pomohl uhradit závazky z posledních dvou měsíců a dále též závazky, jež přímo nesouvisejí s chodem A-mužstva našeho týmu. Na druhou stranu je třeba zdůraznit, že Jirka Bílek je jeden z nejslušnějších a nejpracovitějších fotbalistů, které jsem za své působění ve fotbale poznal, a tudíž by mi vůči němu připadalo nefér neumožnit mu přestup do týmu, který má vynikající zázemí a mnohem vyšší sportovní ambice než Blšany. Pro jeho kariéru je to nesporně velmi důležitý krok.
V neposlední řadě se v přípravě velmi nadějně jevil náš odchovanec Petr Trapp, a tudíž jsme ve vedení klubu cítili povinnost umožnit i jemu nastupovat v základním kádru A-mužstva. Jsme přesvědčeni, že svou úlohu zvládne, a že dokáže plnohodnotně Jirku nahradit. Nadto je třeba zdůraznit , že pro nás je práce s našimi odchovanci skutečně klíčovým bodem naší koncepce, a tudíž vyházíme z premisy, že v každé sezóně musí minimálně jeden z našich odchovanců dostat příležitost v A mužstvu, tak abychom našim dorostencům dali jasně najevo, že každý z nich má šanci hrát ligu.

Počítáte s tím, že zimní posily z druhé ligy (Šindelář, Volek), budou mít kvalitu na to, aby se prosadily v našem A-týmu, nebo jsou určeni spíš na lavičku?
S oběma počítáme do základní sestavy – Radek Šindelář by měl dokonce patřit k oporám klubu. V nedávném přátelském zápase mezi Xaverovem a Teplicemi vstřelil 2 góly z přímých kopů a byl nejlepším hráčem na hřišti. Jednoznačně tak prokázal, že ligovou výkonnost má. Samozřejmě však vše bude záležet na aktuální formě obou hráčů a na rozhodnutí Michala Bílka.

Jak vůbec vybíráte neznámé a převážně mladé hráče na hostování do klubu? Jak máte zabezpečeno, že nekupujete "zajíce v pytli ", když ti hráči nehrají ligu? Máte snad vlastní skauty, nebo sázíte na různá doporučení? Odkud se zkrátka dozvíte, že právě tento hráč se bude Blšanům hodit, když o něm ve fotbalovém světě ještě skoro nikdo neví?
Průběžně sledujeme mladé hráče ze všech koutů ČR. Dovolím si detailně dále náš systém nepopisovat, neboť je to jakési „obchodní tajemství“, které bychom nechtěli přenechávat dalším klubům. Každopádně jsem přesvědčen, že jména Pudil, Střihavka či Jirka Bílek jednoznačně svědčí o tom, že zajíce v pytli nekupujeme a že jdeme „najisto“. Osobně si myslím, že Zdeněk Volek bude dalším pokračovatelem této naší tradice.

Jak jste dokázali přivést do Blšan na přestup Tomáše Pešíra, když mu smlouva nabízela i Slavia? Šlo snad o tak dobrou finanční nabídku ze strany Blšan, nebo měl Tomáš i nějaké jiné důvody, proč jít zrovna k nám? Jinak k tomuto přestupu gratuluji, opravdu nás všechny potěšil…
Tomášovi jsme dali finanční nabídku, kterou nemohl odmítnout:))) Ne, vážně u Tomáše hrál hlavní roli jeho blšanský patriotismus. Se Slavií se nedohodl, a přesto, že měl nabídky z celé řady dalších klubů, sám se rozhodl pro Blšany. Osobně jsem za to nesmírně rád, protože si myslím, že Tomáš je ideální typ pro Blšany jak na hřišti, tak v kabině. Navíc jsem si jist, že do Blšan nyní přichází úplně jiný Pešír, než ten, který z nich pře rokem odcházel. Věřím, že od něj uvidíme velké věci.

Prozradíte nám, jak velkou pokutu od klubu dostal / dostane Radek Šourek za to, že urazil rozhodčího v přípravném zápase s Plzní?
To je bohužel interní věc klubu – zastáváme zásadu, že špinavé prádlo se pere doma. Každopádně Radkův zkrat velmi oslabil náš tým pro jarní boje o záchranu. Ač stál na podzim stran zájmu médií, hrál nesmírně spolehlivě a myslím, že společně s vynikajícím Honzou Vorlem tvořil jednu z nejlepších stoperských dvojic v lize. Počet zápasů bez inkasované branky je toho nejlepším důkazem.

Poslení dobou se na našem diskusním fóru objevila kritika údajně dorostenců Blšan, kteří se stěžují na nekvalitní podmínky pro trénovaní a špatnou zimní přípravu. Víte o tomto problému? A pokud ano, můžete na jejich kritiku reagovat?
O tomto problému mi není nic známo.

Rozhodlo se vedení klubu pro jarní sezonu nějak připomenout 60.výročí založení klubu, které připadá na letošní rok? Např. nějaké akce při zápasech, suvenýry apod?
Chtěli bychom oslavu směřovat k jednomu z posledních domácích zápasů v jarní části soutěže. Věříme, že v tu dobu již budeme zachráněni a budeme moci oslavovat hned dvě radostné události najednou.

Nakonec bych se Vás rád zeptal, zda hodláte v klubu zůstat i po skončení této sezony a zda by jste zůstal i v případě, že by se letos první ligu v Blšanech nepodařilo udržet?
Moje setrvání či nesetrvání v klubu nijak nesouvisí se záchranou Blšan v I. lize. Bude se odvíjet od zcela jiných věcí – zejména od obecné situace v českém fotbale, ale svoji úlohu bude hrát i mé pracovní vytížení a zájmy mé rodiny. Každopádně se rozhodnu nejdéle v červnu tohoto roku.

A na na úplný závěr… tipněte si, kolik bodů budeme mít na konci jara a na jakém místě se nakonec umístíme…
Nerad tipuji, protože to je vždy ošidné – nicméně udělám výjimku. Myslím, že budeme mít 33 bodů skončíme na 13. místě v tabulce.

Děkuji za odpovědi

FK Chmel Blšany | 28.2.2006 17:23 | 611x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 9:32:51