FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Před televizními kamerami s lídrem tabulky

  Velice atraktivní zápas proti nejlepšímu týmu druhé ligy, Viktorii Žižkov, čeká   v neděli večer náš tým a tento zápas budou moci sledovat všichni fanoušci, kteří   mají přístup ke kanálu ČT4 Sport, jenž zápas vysílá v přímém přenosu.

Žižkov jasně vede tabulku druhé ligy, když už 7 zápasů v řadě neprohrál a na domácím hřišti dokonce ještě v sezoně 2006/07 neprohrál vůbec! V minulém kole Viktoria vypráskala Vítkovice 6:0, nejvyšší výhrou v letošním ročníku druhé ligy. Pokud by se Chmelu podařilo v Praze vyhrát, byla by to skutečně senzace a to přesto, že i naše mužstvo zažívá vydařené jaro a je ve formě.

Obě mužstva mohou v neděli splnit úkol stanopvený pro celou sezonu. Žižkov si může definitivně zajistit postup do první ligy, Blšany naopak záchranu druhé. K tomu potřebují obě mužstva vyhrát a navíc to, aby jim přály výsledky soupeřů, kteří všichni hrají předtím. Zápas Blšan na Žižkově totiž 27.kolo uzavírá.

Stále nemáme zdaleka k dispozici kompletní kádr, ale už se to lepší. Po karetním trestu se do mužstva může vrátit Jedinák a Zachariáš a zřejmě se dostanou do základu, kam na jaře patří. Klubový disciplinární trest skončil Kožíškovi, a tak bude tento útočník zápasu s Žižkovem již nominován. Na straně druhé, otazník stále visí nad Tomášem Pilařem, který se jen pomalu zotavuje po zranění. O jeho startu bude rozhodnuto. Do kolonky nepoužitelných hráčů se před víkendovým zápasem dostal Rosa, protože má 4 žluté karty, takže hrát nemůže. Mimo hru zůstávají Poláček se Šimlem, které už do konce sezony v kádru asi neuvidíme. A protože jim v létě u nás končí hostování, tak je v našem dresu už asi neuvidíme vůbec.

Pojďme k našemu nacházejícímu soupeři. Viktorka Žižkov je klub s více než stoletou tradicí, dokonce někdejší mistr Československa. Pravdou je, že tento titul už je z fotbalového hlediska dávnou historií- z roku 1928. Právě prvorepublikové období je v dějinách klubu dosud nejslavnější, ostatně to dokládá i dílo Muži v ofsajdu, jež spisovatel Karel Poláček zasadil právě do prostředí klubu z pražského Žižkova. Úpadek přišel v době komunismu, kdy hrál klub jen nízké soutěže. Návrat Viktorky se konal v devadesátých letech, kdy po postupu do 1.ligy v roce 1993 postupně reprezetovala český fotbal v evropských pohárech a v roce 2002 útočila na i titul mistra ligy, ve hře o něj byla do posledního kola…

Už tehdy ale bylo veřejným tajemstvím, že na Žižkově se lehce nevyhrává a to nejen díky kvalitě místního kádru. Pověstné výhry 1:0 gólem ze sporné penalty patřily k pražského klubu právě tak, jako boos v černých brýlích Ivan Horník, jehož další osud je fotbalové veřejnosti dobře známý. Ani jeho osoba však tehdy neuchránila Žižkov před sestupem do druhé ligy na jaře 2004. V té sezoně se na úkor Viktorky zachránil právě náš klub, Chmel Blšany. Žižkov, samozřejmě už bez korupční kauzou očerněného Horníka, tak už třetím rokem hraje jen druhou fotbalovou ligu. Vše ale směřuje k tomu, že letos tým dotáhne sezonu do postupového konce a od léta už bude Žižkov zase zpátky prvoligový.

Čeká nás z papírového hlediska nejtěžší zápas z celé sezony. Ale náš tým se takových nebojí. O body už obral na soupeřově půdě všechny tři favority na postup do první ligy, se kterými hrál. Teď je tu favorit čtvrtý a pokud sleduje naše výsledky, má se čeho bát. Na Žižkov se chystá i několik fanoušků Blšan. Připomeňme, že na podzim Žižkov v Blšanech vyhrál 2:0.

Utkání začíná v neděli 27.5. od 20:15 na stadionu Viktorie Žižkov, přímým přenosem vysílá ČT4 Sport.

Navštivte web soupeře: www.fkvz.cz

FK Chmel Blšany | 25.5.2007 3:09 | 695x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 7:57:28