Před Jihlavou posílí zdecimovaný kádr dorostenci

Blíží se další mistrovský zápas a v našem mužstvu se nahromadily problémy. Několik   hráčů je zraněných a k tomu se přidaly disciplinární problémy s útočníkem   Vlastimilem Kožíškem. Na páteční utkání v Jihlavě se proto připravuje hned pět   fotbalistů dorosteneckého věku.

Stále bez tréninkové zátěže musí vydržet dvojice Šiml a Poláček, kteří jsou dlouhodobě zranění. K nim se navíc nyní přidaly zdravotní problémy Pilaře, Rosy a Smejkala, tedy tří klíčových hráčů naší základní sestavy! Všichmi tři uvedení nyní jen lehce trénují a je otázkou, zda budou v pátek připraveni nastoupit. Po zranění už aspoň začal s Áčkem trénovat Jakub Süsser.

Navíc se přidal ještě jeden problém. Za neprofesionální přístup k přípravě byl útočník Vlastimil Kožíšek minulý týden přeřazen trenérem Bičovským do B-týmu a měl hrát nedělní utkání Béčka proti Střekovu. Na zápas se ale hráč nedostavil. Tímto hrubě porušil disciplinární řád, za což je hráč potrestán pokutou a pro nadcházející dva zápasy bude nominován pouze do B-mužstva. Do Jihlavy tedy určitě nepojede a nepředstaví se ani poté doma proti Sokolovu. O dalším osudu Kožíška se rozhodně později.

Při obhlédnutí situace v kádru je jasné, že trenér Bičovský to nebudeme mít lehké při vymýšlení sestavy na páteční zápas v Jihlavě. Proto využil dobré formy staršího dorostu a rozhodl se do týmu k přípravě přidat tři jeho hráče – Trupa, Řeháka a Horvátha. Při započítání stabilních hráčů Áčka (Süssera a Andreie) nám vyjde, že se na Jihlavu připravuje hned 5 hráčů dorosteneckého věku ( čtyřikrát ročník 1988, jednou dokonce 1989 – Süsser).

Naštěstí nejbližší zápas nepovažujeme za klíčový, protože v Jihlavě bychom stejně neměli co ztratit a případná porážka nebude žádnou tragédií. Je možné, že vinou zranění několika hráčů dostanou šanci i ti, kteří dosud druhou ligu nehráli. Všechno zlé je k něčemu dobré, v tomto případě je tou dobrou stránkou věci šance pro mladé. Dorostenci Horváth a Řehák ještě ani nemají v Blšanech profesionální smlouvu a teď mají příležitost klub přesvědčit, že by si jí od léta zasloužili.

Na konci podzimu jsme byli v podobné situaci. Zranění výrazně ořezala tým před těžkým zápasem na půdě favorizovaného HFK Olomouc. Přesto jsme v netradičně poskládané sestavě favorita překvapili a vyhráli 1:0. Proč by se to nemohlo stát znovu?

FK Chmel Blšany | 9.5.2007 11:14 | 637x přečteno