FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Poslední zákusek chutnal skvěle!

  Poslední zápas sezóny a rozloučení s trenéry a hráči si nenechal ujít Jaromír  Hykl  a nyní Vám přináší svůj tradiční komentář.

Skončila další   kapitola románu na pokračování jménem ?FK Chmel?. Byla to krásná kapitola a nádherné jaro. A její poslední odstavce, které psalo mužstvo v sobotu v podvečer, byly balzámem na fanouškovu duši. Ten kdo o to poslední domácí galapředstavení přišel může jen litovat. Neměl možnost rozloučit se prakticky téměř se všemi aktéry toho jarního ?zmrtvýchvstání? a zároveň přišel o fotbal s nejvyšší značkou kvality. To co předvedli hráči Blšan, bylo pro milovníka fotbalu opravdu pošušňáníčko. Pravda, lze oprávněně namítnout, že hráči Holic byli hodně odevzdaným soupeřem, ale troufám si říct, že v sobotu by blšanský válec nezastavila ani Viktorka. Kluci hráli s chutí, s nadšením, s touhou po co nejhezčím rozloučením s úspěšným jarem. Škoda, věčná škoda, že kádr nemůže zůstat pohromadě. Věřím, že v tomto stylu by generál Bičovský velel útoku na první ligu. Jednu, dvě posily, uzdravení Poláčka, Šimla a myslím, že by mužstvo mělo na čelo tabulky. Jsem rád, že jsem na tomhle utkání nechyběl. Byl jsem očitým svědkem nejvyššího vítězství za posledních několik let. Myslím, že bychom museli sáhnout do historie tak deset let zpátky. Možná dál. Nepamatuji si takový výsledek. Konečně jsme mohli zakřičet gól i po střele Vlasty Kožíška! A to hned dvakrát! Nevím, nevím, kdy se mi tohle zase ještě někdy povede? Hráči Blšan předvedli, jak je fotbal jednoduchý a krásný, když se daří a když se konečně z kopaček odlepí ta smůla při zakončování akcí. No a ten vlastní gól Olomouckých ? to bylo něco! Škoda, že to nezachytil žádný televizní štáb. Byl by to žhavý kandidát na ?Gól roku?! Docela mi bylo toho brankáře líto, ale je pravda, že tahle kuriózní branka byl startem pro další gólovou smršť. Tribuna se skvěle bavila. Nebylo nás tentokrát tolik a myslím si, že hrací den a čas nebyl až tak důvodem pro slabší návštěvu. Ale o to víc se fandilo. Poprvé jsem letos zažil potlesk na otevřené scéně několik minut před koncem utkání. Diváci potleskem děkovali hráčům nejen za ten brankostroj a předvedenou hru v sobotním zápase, ale i za celý ten vydařený kus soutěže. A to jsme ještě ani nevěděli, že jsme v tabulce na osmém místě! ?Hoši děkujem? znělo tentokrát hrdě tribunou ještě víc než po Bystrci. Podařilo se dokonce vytleskat i děkovačku hráčů před tribunou. Bylo to hezké a zážitek se určitě zařazuje do té kategorie nezapomenutelných. Dalším z velkých zážitků byl pro mne výkon Tomáše Pilaře v utkání. Byl hlavním strůjcem vítězství a jeho hra, jeho nasazení, pohyb po hřišti, předvídavost, klid v rozehrávce, přehled, to byla opravdu lahůdka. Bohužel pro nás poslední. Kapitán Jirka Novotný bojoval jako za časů reprezentace. Přiznám se, že jsem tak trochu v duchu předpokládal, že poslední zápas už bude odpočívat. O to bylo pro mne příjemnější zjištění, že vedl mužstvo jako správný kapitán i do posledního boje a byl příkladem svým přístupem pro všechny ostatní. I on bude moc scházet nejen mužstvu, ale i tribuně..

Scházet nám budou i ostatní kluci. Věřím, že se alespoň chytnou ve vyšší soutěži a že se o nich ještě někde bude psát. Mám na mysli především Bogdanova a Andreie da Silvu. Moc přeji úspěchy mladému Rosovi, aby se mu dařilo tak jako tátovi a aby na Blšany rád vzpomínal. Fandím Martinu Svobodovi, aby své umění zúročil mezi prvoligovými tyčemi a Smejkalovi, aby patřil v lize k obávaným střelcům. Platným hráčem bude určitě i Jamrich v Mostě, uslyšíme určitě ještě i o Šimlovi, Poláčkovi, Rosendovi, Jedinákovi, Schüsserovi? Ať se jim daří na jejich dalších štacích! Nerad bych na někoho zapomněl. Na jaře to byl opravdu tým, který nám udělal moc radosti. Nelze zapomenout na legendu blšanského fotbalu, která se s námi rovněž loučí! Brankáře a nyní trenéra Tomáše Obrmajera. Zažil toho s Blšany mnoho hezkého i mnoho toho horšího. Udělal pro mužstvo spoustu poctivé práce! Lavička bude bez něj tak nějak prázdná? Díky ?Čerte? a hodně štěstí v Dukle. Pochopitelně budu sledovat slovenskou ligu a snad se Rožumberok s ?naší? dvojkou ? Bičovský, Chaloupka ? bude rvát o čelo ligy a bude se jim dařit. Myslím, že stopa trenéra Přemka Bičovského je tak hluboká, že v nás zůstane vryta i přes to, že působil u chmelnic jen rok. .

Na hřišti dobojováno a co dál? Bude licence ? nebude? Prodá se soutěž ? neprodá? Kdo bude hrát? Kdo bude trénovat? Přiznám se, že tohle období je pro mne vždycky nejhorší a nejvíc stresující. Mrzí mne, že musíme mít po každé odehrané i ?půlsezóně? tyhle problémy. Nebaví mne to zákulisí, ten tok peněz, shánění milodarů, vytloukání klínu klínem, neustálé arbitráže, žaloby, dluhy? Bez peněz se liga hrát nedá, jasně. Musíme mlčky trpět a milostivě čekat na rozhodnutí svazu, na rozhodnutí SIADu. Koho si vezme, koho si nechá, koho nám půjčí, kde kdo zbude? Je to degradující a pro mne osobně potupné. Kde ale sehnat ty prokletý prachy na to, aby klub fungoval jako každý zdravý organismus a nezmítal se ve smrtelné křeči po každé sezóně? No jo no, asi jsem měl fandit Spartě a měl bych klid že jo! Ale já už to snad nějak ustojím a jen si opakuji ? ?Věř a víra tvá tě uzdraví?! Tak věřím a žiju v přesvědčení, že v srpnu roku 2007 vezmu bubny a půjdu si zafandit na ?žlutou? a budu hnát ?moje? Blšany za dalšími úspěchy ve druhé lize a nikde jinde!

FK Chmel Blšany | 21.6.2007 10:01 | 682x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 5.6.2023 18:40:00