FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Poslední víkend přinesl spíš smíšené pocity

   Blšanský „A“ tým ve druhé lize vyhrál a posunul se na 11.místo. Tato výborná   zpráva je podrtržena úspěchem blšanského dorostu, který po další výhře odskočil   na čele tabulky už o 8 bodů. Další zápasy ale tolik radosti nepřinesly.

Především B-mužstvo mužů hrající v Libočanech. Tým nezvládl derby s Domoušcemi, možná klíčové utkání jara. V přímé bitvě o záchranu nestačil v poměru 1:3, k tomu měl vyloučené dva hráče. Přitom hrál doma se čtyřmi posilami z A-týmu! Ale Loos, Krejčík, Klasna ani Benko k úspěchu nestačili. Jak je vidět, mužstvo není sehrané, vždyť v zimě nemělo žádnou přípravu a sešlo se poprvé až týden před začátkem jara. K dispozici je navíc málo hráčů, ti kteří jsou pak často nemají kvalitu. S takovou se o záchranu hrát opravdu nedá. O nadcházejícím víkendu zajíždí B-tým do Proboštova, dalšího přímého konkurenta v boji o udržení přeboru. Ale je tu další problém…

Zápas se hraje v sobotu od 17:00, tedy ve stejný čas, jako hraje A-mužstvo druholigový zápas v Opavě. Trenér Bičovský ještě nominaci nenahlásil, ale je zřejmé, že minimálně Krejčíka, ale asi i Loose si bude chtít do Slezska vzít, takže Béčko bude kádrem ještě slabší, než obvykle, i než minule. Za této situace by byla záchrana přeboru zázrakem. Není jasné kolik týmů bude sestupovat – záleží na vývoji v divizi B, kolik tam sestoupí týmů z Ústeckého kraje. Přebor hraje po odstoupení Brandova 15 mužstev, sestupovat bude asi jedno nebo dvě. Blšany „B“ jsou poslední, ztráta je 3 body na Střekov a 5 bodů na Proboštov. Nic příjemného.

V divizi B působí mostecké Béčko, pro nás důležité mužstvo kvůli spolupráci. Bohužel pro nás, jeho situace je velmi podobná našemu B-týmu. Nedaří se mu, prohrává jeden zápas za druhým a topí se v sestupových vodách. Z divize sestupují zřejmě 3 mužstva (v závislosti na vývoji v ČFL), Most „B“ je poslední se 17 body. Před ním má Chomutov 19 b., Děčín 21b. a Benešov 23 bodů. Možná o poslední naději bude hrát Siad o víkendu v Benešově. Pro nás je zajímavé, že ze sestavy z nám neznámých důvodů vypadli naši hráči Čonka i Bednář, v posledním kole nehráli na Kladně. Zato se v mosteckém Béčku rýsují potenciální posily pro Blšany od letní sezony. Pravidelně hraje třeba Keňan Oboya a vypadá velmi slibně.

Špatné zprávy chodí i od našich rezervních dorostů, zejména starší B-dorost na jaře prohrává co se dá a je až na 8.místě. Snad se teď chytne v Brozanech, protože slabšího soupeře už v přeboru nemají. Špatné je to i se staršími žáky v divizi. Na jaře se jim moc nedaří a to potvrdili víkendovou porážkou doma se slabou rezervou Sokolova, která je poslední v tabulce! Tedy spíš byla před zápasem s Blšany. Žáci tak spadli do regulérního boje o záchranu, což je špatné. Případný sestup žáků do přeboru by výrazně narušil blšanskou práci s mládeží. Snad tu soutěž kluci nakonec udrží.

FK Chmel Blšany | 25.4.2007 14:08 | 604x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 7:27:00