FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Poslední čtyři v souboji o vše

Po více než třech týdnech plných soubojů, zranění, radostí i smutku se v příštích dnech dostane na zápasy nejatraktivnější. V semifinálovém utkání v úterý 8. července mezi domácími Brazilci, za které po tvrdém faulu a zlomenině třetího bederního obratle již nemůže nastoupit hlavní hvězda Neymar, a našimi západními sousedy Němci, se rozhodne o prvním finalistovi.

Tipování na MS ve fotbale je pak možné zase ve středu, kdy bude na programu další zajímavý duel mezi Nizozemci a Argentinou.

Do dnešního dne již vypadlo osmadvacet týmů, mezi nejsmutnější a zároveň nejpřekvapivější brzké cestovatele domů patřili Španělé, jimž se po dvou prohrách a výhře v zápase, který už o ničem nerozhodoval, nepodařilo postoupit ani ze skupiny. Obdobně na tom byli Portugalci, ti po drtivé prohře 4:0 s Němci v prvním utkání však na postup nedosáhli jen díky horšímu skóre. Ze starého kontinentu byli stejně nešťastní i další vcelku papírově silní Italové a Angličané, těm se však ze společné skupiny také nepodařilo postoupit na úkor černého koně Kostariky. Kostaričané se naopak probojovali až do čtvrtfinále, ve kterém rozhodně nehráli druhé housle a až penalty po magii kouče van Gaala a zejména náhradního brankáře Tima Krula rozhodly o jejich vyřazení.

Příchodem vyřazovacích bojů nabraly všechny zápasy velmi opatrný směr, k vidění jsou taktické bitvy a výjimkami nejsou prodloužení či penalty, které pomohly rozřešit polovinu soubojů. Třikrát došlo na prodloužení a další tři zápasy rozhodly až následné pokutové kopy.

Samotná semifinálová utkání proběhnou shodně od dvaadvaceti hodin. V tom prvním se rozesmutní jeden ze dvou žhavých aspirantů na titul – jak Němci, tak Brazilci totiž po trofeji z letošního mistrovství prahnou a miliony fanoušků doma u televize či v ulicích, stejně jako desetitisíce přímo na stadionu, je za tímto cílem poženou s plnou vervou. Odborníci se v názorech shodují, že zápas bude velmi vyrovnaný. Za Němce bude opět chytat zatím asi nejlepší brankář v průběhu turnaje Manuel Neuer, o ofenzivní brankostroj se budou snažit mimo jiné nejlepší střelec Němců Thomas Müller či po osamostatnění v historických tabulkách prahnoucí Miroslav Klose. To v táboru Brazilců jsou starosti mnohem větší, po velmi vyhroceném čtvrtfinálovém souboji s Kolumbií se na hřiště nepodívá za naprostou hloupost druhou žlutou kartou na mistrovství potrestaný kapitán Thiago Silva, který se spolu se svým stoperským parťákem nejen z reprezentace, ale i nově z francouzského Paris Saint-Germain Davidem Luizem postaral o oba góly kanárků. Mnohem větší starosti však hlavně pro miliony fanoušků přináší zranění Neymara, který po tvrdém střetu se Zúňigou z 87. minuty čtvrtfinálového utkání skončil v nemocnici se zlomeným obratlem a mistrovství světa – a zřejmě i značná část přípravy na další sezonu, ne-li kus sezony samotné – pro něj skončilo.

I druhé semifinálové utkání bude mít pár personálních ztrát, Argentinec di Maria se po svém zranění stehenního svalu z utkání s Belgií v semifinále neukáže, ovšem zásadním problémem je forma argentinské hvězdy Messiho. Základní skupinou sice svůj tým protáhl, ale ve vyřazovacích bojích mu zřejmě navlhl střelný prach, jelikož svou čtyřbrankovou sbírku již dále nerozšířil. Na straně tulipánů jsou jeho hlavní konkurenti třígóloví Robben a van Persie, ani ti však ve vyřazovacích bojích příliš brankové radosti nepřináší.

Zda je příčinou taktikou svázaná bitva s důslednými defenzivami, či nemohoucnost ofenziv, je otázkou. Jisté však je, že oko diváka by raději vidělo zápas, který neskončí méně než 4:4 a prodloužení či penalty navrch by také skouslo! Nechme se tedy překvapit, jak dopadnou semifinálová klání, který z týmů půjde pouze do utkání o bronz, a kdo s kým se nakonec utká o titul mistra světa ve fotbale.

Zdroj: http://commons.wikimedia.org/…d_Trophy.jpg?…

Zraněný Neymar, zdroj: http://commons.wikimedia.org/…_2014–06–12_(02).jpg?uselang=cs

Manuel Neuer, zdroj: http://commons.wikimedia.org/…herlands.JPG?…

FK Chmel Blšany | 8.7.2014 11:37 | 1182x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 1.10.2023 8:14:38