FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Pohárová stopka překvapivě v prvním kole

První kolo svedlo dohromady hned dva celky našeho okresu. Účastníka KP Blšany a o soutěž níže hrající Dobroměřice. Oba celky se sice potýkaly s absencemi hráčů základní sestavy, ale i tak se dal očekávat dobrý fotbal.V dresu Chmelu se po delší zdravotní pauze objevil Michal Zeman.

Lépe začali hosté z Blšan. Zatlačili svého soupeře na jeho polovinu a už v 6. minutě založil po levé straně akci Němec, poslal do vápna a Štochl překonal bezmocného Pechara v brance. Domácí se probudili a i oni se snažili hned tři minuty po obdržené brance zahrozil Lazarik, ale brankař Natale si s jeho střelou poradil. V 17. vyrobil hrubku Pechar, kterému vypadl míč. Toho se zmocnil Böhm, ale Pechar svou chybu napravil a míč Böhmovi zase sebral. Po půlhodině hry se řítil k brance domácích po pravém křídle Böhm stíhaný Plachým a zakončil jen do gólmana Dobroměřic. Ve 42 to mezi diváky jen zahučelo při hlavičce Harthana, která šla těsně mimo. Poslední šanci poločasu  měli hosté minutu před přestávkou. Žampův centr z pravé strany poslal Štochl ve skluzu z malého vápna těsně nad.
I druhý poločas začali hosté náporem, ale akce většinou Zemana končili u brankaře Pechara. V 55. minutě se na duhé straně dostal k míči Maliňák a z úctyhodné vzdálenosti poslal střelu na bránu, která zaplavala vzduchem a skončila v síti. Nádherná branka Chmelaře doslova uzemnila a než se vzpamatovali, lovil Natale míč podruhé ze své sítě. Sochor utekl po pravé straně a podél vybíhajícího brankaře hostí poslal domácí do vedení. Hosté přestali hrát a přišla další rána. V 64 poslal do vápna parádní centr Mistoler a Harthan u zadní tyče zvýšil na 3:1. Ze hry odstoupil Josef Němec a na hřiště přišel Martin Jícha, který jinak hájí branku, ale tentokrát šel do útoku. Hráči Blšan prakticky nepouštěli míč, na branku domácích šel jeden útok za druhým, ale branky se dočkali až 10 minut před koncem. Míč si na prsou zpracoval Böhm, přihrál Zemanovi a ten překonal bezmocného Pechara.

Závěrečný nápor, ani tři minuty nastavení hostům nepomohly a tak se s pohárem loučí už po prvním kole, ve kterém vypadly i další jinak silné celky, jako Horní Jiřetín, Krupka, Neštěmice, ale i další týmy KP Žatec a Střekov.

FK Dobroměřice – FK Chmel Blšany 3:2 (0:1)
Branky: 55. Maliňák, 56. Sochor, 64. Harthan – 6. Štochl, 80. Zeman.
Rozhodčí: Průša, Svoboda, Šebek, ŽK 1:3, 130 diváků
Dobroměřice: Pechar – Daniš (46. Reh) , Kaleja, Plachý, Csonka  – Lazarik (83. Šebek), Rus, Maliňák , Miraj (62. Mistoler) – Pšigrocký (46. Sochor), Harthan (74. Chlouba).
Blšany: Natale – Maršálek, Boruta, Homola, Šimon – Žampa, Rajnoch, Štochl, Němec (67. Jícha) – Böhm, Zeman.

Za článek a fotografie děkuji Jardovi Tošnerovi ze Svobodného Hlasu

FK Chmel Blšany | 10.9.2015 11:07 | 1251x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 29.11.2023 21:59:22